Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Ahmet Şafak

Gösterim: 52694 | Cevap: 2 Ahmet Şafak nereli, hayatı, kimdir.
4
  • 2 Gönderen MaKaLeLe
  • 2 Gönderen Keten Prenses
MaKaLeLe
8 Ocak 2007 00:55   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Ahmet Şafak (Ahmet Şafak Kimdir? - Ahmet Şafak Hakkında)

AHMET ŞAFAK
Ahmet Şafak

Kısa Müzikal yaşamına 4 albüm sığdırdı. Kendi şiirlerini besteledi, yorumladı. Yüzlerce bestesi ile yüreklere köprü kurdu.
Şahin Özer Müzik etiketiyle çıkardığı "Yalnız Kurt" albümü, yüzbinlerce müziksevere ulaşarak adeta bir slogan oldu.
Kısa zamanda gösterdiği yükseliş, onu Kanal D de 2001 yılında gösterime giren, Toprak Sergen, Yasemin Kozanoğlu ve Nefise Karatay'la "AVCI" adlı dizi de başrol oynaması tesadüf bir başarı olmadığının göstergesi olmuştur.
Daha sonra, 2002 Yılında TGRT de 13 programdan oluşan "SÖZ-MÜZİK AHMET ŞAFAK" adlı müzik-söyleşi programının sunuculuğunu ve hazırlığını üstlendi. Bu programda her hafta konukları oldu, ama bir ilki gerçekleştirip, “HAFTANIN BESTESİ” köşesinde programa özel beste yaparak, canlı olarak seslendirmiştir.2004 yılında Kanal 7 ekranlarında 13 bölümden oluşan Balaban (Rabia) adlı dizide ve 90 dakikalık bir filmde başrol oynadı.Son olarak çekimleri devam etmekte olan ve Azarbeycan Televizyon tarihinde ilk kez gerçekleştirilen ve yine Ahmet Şafak ın başrol oynadığı bir dizi çekimi gerçekleştirilmektedir.
Polemiklerden daima uzak durdu. Hala "KAFA SANATÇI" değil, ama kafalı olmanın önemini çok iyi biliyor.
Bir kitap Kurdu olan Ahmet Şafak, sahnedeki canlı performansı ile rakipsiz, bu yüzden Türkiye'nin en fazla halk konseri veren sanatçısı hala o.
Şimdi yepyeni albümü “Adam Gibi” ile yeniden sevenleriyle buluşuyor. Aranjörlüğünü Osman İşmen gibi bir Müzik ustasının yaptığı albümde, sözü ve bestesi Ahmet Şafak'a ait 10 beste bulunuyor. Hazırlığı yaklaşık 1 sene süren albümün ilk klibi, Hakan Yonat yönetiminde “Adam Gibi” isimli parçasına çekildi.
_cesminaz_ ve Harry Kewell bu mesajı beğendi.
11 Şubat 2009 23:17   |   Mesaj #2   |   
Keten Prenses - avatarı
MsXLabs Üyesi
..

32.380
8.246 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 28-03-2008

Otobiyografisi..

AHMET ŞAFAK KİMDİR? İstanbul'da doğdum.
Bütün öğrenim hayatımı İstanbul'da sürdürdüm.İşletme eğitimi aldım ama bitiremedim.Şu an Bakü Devlet İnce sanat( Devlet Konservatuarı) Üniversitesinde kompozitörlük bölümü öğrencisiyim.
Ahmet Şafak
Daha önce gazeteciydim.Yayınlanmış 6 adet kitabım var.Kitaplarımın ilk üçü sosyal-politik inceleme eserleridir.Diğerlerinin ikisi roman biri de sanat ve kültür alanında ki görüşlerimi içerir.Yazmak hayatımın vazgeçilmezidir,artık gazeteci değilim,edebiyatla her gün biraz daha fazla haşır neşir durumdayım.Her tür kitap okurum,seçmem.Kitap okuyuşumda her hangi bir görüş saplantım yoktur.Öğrenme kavramını bir bütün olarak kabul ederim,ayrımı bilgim ve kriterlerim çerçevesinde yaparım. Ben bir sanatçıyım.Dünyaya sanatın geniş,duygusal,hoşgörülü,renkli ama bir o kadar da sorumluluk isteyen penceresinden bakarım.Ben bu ülkenin sanatçısıyım.Gayem ulusal kültüre eserler kazandırarak hizmet etmektir.
Biri anonim eserleri yorumladığım türkü albümü olmak üzere toplam Sekiz albüm yaptım.Şarkılar tamamiyle şahsıma aittir.Bir iki anonim esere de yer verdim. Yalnızkurt isimli eserimi bilmeyen yoktur.Bu eserin sözü de müziği de sonundaki şiiri de bana aittir. TGRT'de SÖZ-MÜZİK AHMET ŞAFAK adıyla şov programı sundum.Her perşembe akşamı renkli konuklarla değişik bir program örneğiydi.Bu programda her hefta orijinal-yeni besteler yaptım seslendirdim.
Dizi filmler gerçekleştirdim.Başrolünde yer aldım.Bunlardan ilki AVCI idi.Kanal D'de gösterildi.Sonra Kanal 7'deki RABİA filmi.Ardından KIYAN TEPESİ EFSANESİ adlı televizyon filmi.Bu film çok anlamlı bir anadolu efsanesini konu ediyordu.Severek oynadım,Kıyan'ı canlandırdım.Türkiyemizin pek çok yöresinde sayısız konserler verdim.Sadece Türkiyemiz 'de değil,Avrupa'da ve Türk dünyasında..

Kırgızistanda ve Azerbaycanda verdiğim konserleri unutamam.Azerbaycan'ın görkemli müzik abidesi Devlet Flormania salonunda ilk kez konser veren Anadolu Türkü olarak tarihe geçtim.İkibin altı yılının sonlarına doğru Kasım'ın 28'inde Haydar Aliyev sarayında verdiğim konserle Azerbaycan'daki sevgim zirve yapmıştır. Azerbaycan'da verdiğim konserlerden sonra yine bir ilki gerçekleştirerek bir sinema filmi çalışması yaptım.Çeşitli sebeplerle yarıda kalan filmin çalışmalarına fırsat bulduğumda devam etmeyi umuyorum. Ve Kral Tv ödülü. 2006 yılında özgün müzik dalında erkek kategorisinde Sarıkamış isimli eserimle Kral Tv ödülü aldım.


son kitap
_cesminaz_ ve Harry Kewell bu mesajı beğendi.
Harry Kewell
25 Mart 2009 22:49   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Ahmet Şafak

imagers1iv4
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Ahmet Şafak benzer konular

Ahmet Şafak - Nerdeydin
Nerdeydin Kapıma dayanmışlardı Tetikte bekliyorlardı Caddeler tutulmuştu aşk unutulmuştu Ben bunları yaşarken sen neredeydin Ölümlere koşarken söyle nerdeydim Aşkın bela başımda
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 24 Mayıs 2009 13:37
Ahmet Şafak - Boşverdim
Sen varsın diye uzattım okulu Bildiğim derslerden boş kağıt verdim Boşverdim! Çok sevdim seni sildim kendimi Hatta bu şehri affettim Boşverdim! Dedem Fatih dağda gemiler yürüttü 20 yaşında boşverdim! Beni senin yalan sevdan çürüttü Bu genç yaşımda boşverdim
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 24 Mayıs 2009 12:58
Ahmet Şafak - Yüreğinle Gel
Ey bu dünya’nin Güzel türküsü Ey bu gönlümün Bitmez büyüsü Ey büyük aşkim Türkiyem benim Bu sarkim sana beni anlasana Yüreğinle gel sevdiğim yüreğim senin Kalbimi verdim ben sana orda yerin Baskasindan birsey beklemem asla Türkiye’m her işe , kendinden başla
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 24 Mayıs 2009 12:47
Ahmet Şafak - Bu Aşkı Öldüremezsin
Bu Aşkı Öldüremezsin - Ahmet Şafak Anladım bu aşkı öldüreceksin Anladım elleri güldüreceksin Katlime ferman yazıp geceyi Aklınca gündüze döndüreceksin Anladım bu işin lamı cimi yok Kurdugun darağacının silicimi yok Ne yazık ben ölmem ölemem aşkım Aşkı yaşayana ne yapar ölüm
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 30 Ocak 2009 22:13
Ahmet Şafak - Olsun
Ahmet Şafak - Olsun - Şarkı Sözleri Dert kervanı dizi dizi olsun Efkar bastı hepimizi olsun Bu derdin arasına, Düştük bir aşk belasına olsun, olsun, olsun,olsun, olsun Boşunamıydı bunca dert Bu sevdadan dönen namert,olsun
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 29 Şubat 2008 17:03
 
Sayfa 0.189 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu