Arama

Özcan Deniz

Güncelleme: 19 Şubat 2011 Gösterim: 92.289 Cevap: 3
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
5 Ağustos 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
Özcan Deniz

Sponsorlu Bağlantılar
spacerspacerspacerspacerozcan deniz
Doğumu, müzik tutkusu ve eserleri...
Özcan Deniz, 1972 yılında Ankara’da doğdu. 1977 yılında ailesiyle birlikte Aydın’a yerleşti. Erken yaşta okumayı bıraktı ve müzikle uğraşmaya karar verdi.
13 yaşında İzmir’de şarkı söylemeye başladı. 16 yaşında Antalya’da şarkı söyleyerek tüm ailesini geçindirecek parayı kazanmaya başladı.

17 yaşında İstanbul’a geldi ve bir süre pavyonlarda çıktıktan sonra 18 yaşında Almanya München’e gitti.

b06

Ailesinin geçimini sağlamak için bir gazinoda çalışmaya başlayan Özcan Deniz bu arada Prestij Müzik sanatçılarından Yaşar Yağmur aracılığı ile İstanbul'a gelerek firmanın ortaklarından Hilmi Topaloğlu ile tanıştı ve “Yine Ağlattın Beni” adını taşıyan ilk albümünü çıkardı.

Almanya’da 3 yıl kaldıktan sonra İstanbul’a döndü. Hilmi Topaloğlu ve Mahsun Kırmızıgül ile “Meleğim” albümünü yaptı. “Meleğim” ortalığı kasıp kavurdu ve büyük tirajlar yakaladı.

b03

Ardından “Beyaz Kelebeğim” ve “Yalan mı” isimli albümlerinde de hedeflenen tirajlara ulaşmayı başardı.

Fakat askerlik nedeniyle müziğe 3 yıl ara verdi. Askerliğinin bitişinden sonra tekrar İstanbul’a gelerek albüm ve dizi çalışmalarına devam etti... Deniz’in, albümleri yok sattı, dizileri reyting rekorları kırdı, filmleri kapalı gişe oynadı.
Askerliğinin bitişinden sonra tekrar İstanbula gelerek albüm ve dizi çalışmalarına başladı. "Çoban yıldızı" ve "Aslan gibi" albümlerini çıkardı. Albüm çalışmlarının yanında televizyonlarda da oynayan sanatçı Aşkım Dağlarda Gezer dizisi ile oyunculuk hayatına başladı. 2002 yılında hem müzik hem dizi alanında büyük bir başarı yakaladı. Asmalı Konak dizisinde Ürgüp'ün en zengin ve en büyük ağası olan Seymen Ağa karakterini canlandırdı ve bu dizi Türk televizyon tarihinin en çok reyting alan dizisi oldu.

"Leyla" albümündeki şarkılarıyla da çok konuşulan sanatçı, 2003 yılında vizyona giren, senaryosunu Levent Kazakın yazdığı, aralarında Ali Poyrazoğlu, Yavuz!Bingöl, Pelin Batu, Özlem Tekin, Mehmet Günsür, Levent Kazak, Athena topluluğunun solisti Gökhan Özoğuz, Seray Sever gibi sanatçıların yer aldığı ve Çanakkalede kısa dönem bedelli askerlik yapan birliğin başından geçen ilginç maceraları ve askerlik yaparken gerçek hayatla tanışmalarını konu alan O Şimdi Asker adlı sinema filminde başrol oynadı.

Albümleri...
  • 2007 Hediye
  • 2005 Türküler´le
  • 2004 Ses ve Ayrılık
  • 2003 Asmalı Konak
  • 2003 Geçmiyor Günler
  • 2002 Leyla
  • 2000 Aslan Gibi
  • 1998 Çoban Yıldızı
  • 1997 Yalan Mı?
  • 1995 Beyaz Kelebeğim
  • 1993 Meleğim
  • 1992 Yine Ağlattın Beni
Sinema...
  • Keloğlan Para Prens'e Karşı (2006)
  • Neredesin Firuze(2004)
  • Asmalı Konak (2003)
  • O Şimdi Asker(2003)
  • Kolay Para - Easy Money -(2002)
  • Ona Sevdiğimi Söyle(1999)
imagejsp?Folderalbum&ampId1791&ampWidth50&ampHeight50 Neredesin Firuze
imagejsp?Folderalbum&ampId1181&ampWidth50&ampHeight50 Asmalı Konak/Hayat Film Müzikleri
imagejsp?Folderalbum&ampId6089&ampWidth50&ampHeight50 Leyla
imagejsp?Folderalbum&ampId5708&ampWidth50&ampHeight50 Aslan Gibi - Dokunma
imagejsp?Folderalbum&ampId5704&ampWidth50&ampHeight50 Çoban Yıldızı
imagejsp?Folderalbum&ampId6274&ampWidth50&ampHeight50 Yalan mı?

Televizyon filmi...
  • Yalan (1999)
  • Dizileri...
  • Kader (2007)
  • Haziran Gecesi (2005)
  • Asmalı Konak (2002)
  • Aşkın Dağlarda Gezer (1999)
  • Yalan (1999)
Televizyon programları...
Özcan Deniz Şov...
  • İki Renk... (2007, TRT)
Ödülleri...
  • 2005 MGD Yılın En İyi Tv Dizi Oyuncusu Ödülü...
  • 2005 Çağdaş Sinema Oyunları Derneği Teşekkür Ödülü...
  • 2004 - 2005 Altın Kelebek En İyi Erkek Oyuncu Ödülü...
  • 2003 - 2004 Avrupa Türklerinin Seçtiği En Başarılı Sanatçı Ödülü
  • 2003 Yılın Dizisi Asmalı Konak İÜ İktisat Kulübü
  • 2002 RTGD Tv Oscarı, Tv Yıldızı Ödülü...
  • 2002 MGD Yılın En İyi Tv Erkek Yıldızı Ödülü...
  • 20001 Avrupa’nın En Başarılı Sanatçısı Ödülü...
Aşkları...
  • Nesrin İşçi,
  • Şevval Sam,
  • Ece Uslu,
  • Berna Demir,
  • Esin Moralıoğlu,
  • Pelin Giyim,
  • Semra Çalışkan,
  • Özge Özsağman,
  • Ebru Destan,
  • Funda Gürdağ,
  • Aslı Tümen,
  • Şebnem Schiffer.

Son düzenleyen KisukE UraharA; 5 Ağustos 2008 18:12
Biyografi Konusu: Özcan Deniz nereli hayatı kimdir.
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
11 Ağustos 2008       Mesaj #2
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
Özcan DENiZ Hayatı Yaşamı Biyografisi

Özcan Deniz sanat hayatının ilk yıllarından itibaren başından geçenleri kendi kalemiyle dile getirdi.. Ünlü sanatçının duygularını kendi ağzından dinleyelim dilerseniz

Sponsorlu Bağlantılar

“Bunları yazmak basın bültenimde hiç yoktu ama nedense bu gece farklı duygular içindeyim ve kesinlikle uykum yok. Hayatım gözümün önünden geçiyor bende bir Kağıt, Kalem alıp duygularımı yazmak istedim.

Şu an sabahın 4’ü salondayım, CD’de “ENGLISH PATENT” ‘in duygulu müziği... Ve ben Düşünmekteyim. Nereden nereye diye...

13 yaşımda evden büyük hedefler uğruna ayrılmamdan tutunda bugün eve gelirken satıcı çocuğun yanlışlıkla beni tanımayıp, camını tıklayarak
“ Abi Özcan Deniz’in son kaseti çıktı. Çoban Yıldızı almak ister misiniz “ dediği ana kadar yaşamaktayım bu gece bütün yaşadıklarımı. İzmir’de yerin dibinde bir pavyon ben sahnedeyim. Yaşım küçük olduğu için çalışmam yasak ve ben sahnedeyken pavyonu Polis basıyor hemen şef garson sahneye fırlayıp beni yaka paça indiriyor. Bulaşık haneye sokup bana bulaşık yıkatıyor. Polis gittikten sonra ben yine sahnedeyim.

16 yaşında ilk kez aşık oldum Antalya’da çalıştığım pavyonun dansözüne. Adı Dilara’ydı yaşı 24 yada 25. Hiç cinsel beraberliğimiz olmadı ama beraber yatardık. Onu çok kıskanırdım o sahnedeyken ona para takmak bahanesiyle dokunan insanları vurasım gelirdi. 16 yaşımdan sonra artık resmen 8 kişiye bakan 4 kardeşini okutan ve kendine bir çorap bile alamayan bir adam olmuştum. Bir sahne kostümünü tam 5 yıl giydim artık kolları dirseğimde kalıyordu. Zaten yırtılmaya başlamıştı bende attım. 18 yaşımda İstanbul’a ayak bastım bu dev metropole ilk kez geliyordum ve burada yaşamak için hem çok küçük, hem kimsesiz, hem parasız, hem de tecrübesizdim. Birkaç akrabam vardı ama hayırsız çıktılar. Tepebaşı’ nda Pahama Otele yerleştim, hala duruyorsa bilmem ama o zaten çok eskiydi. O kadar eskiydi ki 3.kattaki odamdan baktığımda resepsiyonu görüyordum. Etraf nataşalar ve raconcularla doluydu alışıktım bu ortamlara ama yinede ürküyordum. Çünkü fazla tahsilim yoktu, hayat denen okulu bütün acımasızlığıyla okuyor bir sonraki sınava hep hazırlık yapıyordum.
ozcan deniz 1

Unkapanı ‘nı ben daha değişik hayal ederdim.Ve şansımı deneme zamanı. Kapılar yüzüme kapanıyor, umutlarım yıkılıyordu. Ben ise yeni tanıdığım insanlarla şansımı zorluyordum. Düğün salonları falan filan. Artık aileme de kendime de bakamıyordum otelden de ayrıldım. Elimde valiz beş parasız İstanbul’un göbeğinde kalmıştım. Bir yolunu bulup yeni tanıdığım insanların sayesinde Almanya’ya München’e gittim hayatımın en kötü Günleri başlıyordu. Bilmediğim bir ülke bilmediğim bir dil ve tanımadığım insanlar. Bende ise engel olamadığım bir hırs ve inanılmaz korku...Ve bir o kadar da cesaret.. Artık gerçekten geri dönemezdim. açlık evsizlik, ihanet, darbe, heyecan, ve yeniliklerle dolu 3 yıldan sonra Yaşar Yağmur sayesinde Hilmi Topaloğlu denen dünya tatlısı bir adamla tanıştım. Şimdi ikimiz için de yeni bir sayfa açılıyordu. Benim çektiklerim ve onun çektikleri 100’le çarpılıyor bir zaman tünelinde ileriye doğru hızla ilerliyorduk. Kendimi bir savaşın içinde buldum. Parasızlık bir süre daha devam etti. Bu arada Unkapanı’nın acılarını da çekmeyi öğreniyordum.
Özcan Deniz

Artık uğruna kanların döküldüğü, silahların çekildiği hatırı sayılır bir şöhrete kavuşmuştum. Tam her şey sona erdi artık hedefime ulaşıyorum derken geçmişte bana bir bardak su veren insanların adisyonlarıyla karşılaştım. İşte yeni savaşın tuzakları, daha bunlardan kurtulmadan 18 ay askerlik ve bütün emekler, bütün hayaller çöpe. Ama bir şey oldu birkaç kişi hariç, çevremde bir an hiç kimse kalmadı (babam da dahil) yine sıfıra düştüm. Müziğe 3 yıl ara verdim. O üç yıl normal hayatta 50 yılda öğreneceklerimi bana öğretti. Ve dönüşüm muhteşem oldu. Yalan mı ? “ Bu çocuktan bir *** olmaz “ diyenler hatta bir *** olmam için uğraşanlar bile şoka girdi bu başarımdan dolayı. Bana bu uğurda bulunduğunuz katkıdan dolayı siz herkese sonsuz teşekkürler. Okuduğum kitapların birinde
“ Kahraman İlk savaşında yenilmeyen ikinci savaşından sağ çıkmayandır “ diyordu.
Ben bu savaşı kazandım. Bir sonrakini kaybedersem beni kahraman diye yazın. Her şeye rağmen yaşamayı seviyorum. Ünlü yada ünsüz.”
b01

KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
8 Mart 2009       Mesaj #3
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
Özcan Deniz
Ad:  özcan.jpg
Gösterim: 1102
Boyut:  9.6 KB
Aşk kaburga kırar!
Özcan Deniz, 'Aşk Yakar' dizisinin dövüş sahnesinde kaburgasını çatlattı. Önceki akşam ekrana gelen bu sahnelerde, Deniz gerçekten de acı içinde göğsünü tutuyor.
Gerçekçi ol imkansızı iste...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Şubat 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
özcan deniz ilk sahneyi izmir yada antalyada yaşamamıstır.aydının sultanhisar ilçesinde suan çilek festivali ozamanlarda portakal festivali bünyesinde ses yarışmasına katılarak birinci olmustur..sultanhisar ses yarısması birincisi özcan denizdir