Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Kubat

Gösterim: 25206 | Cevap: 2 Kubat nereli, hayatı, kimdir.
4
  • 4 Gönderen HipHopRocK
HipHopRocK
17 Mart 2009 12:34   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Kubat (Kubat Kimdir? - Kubat Hakkında)

Kubat

Afyon Emirdağ'dan Belçika'ya göç eden bir ailenin dört çocuğunun en küçüğü olan Kubat, 4 Ekim 1974'de Anvers'de doğdu. Beşinci yaş gününde babasının hediyesi "Cura" ile müzik hayatına başladı. Kısa sürede curanın bütün özelliklerini öğrenme başarısı gösteren Kubat, bağlamayı da eline aldığı andan itibaren çalmaya başladı. Sekiz yaşındayken ailesine ait restoranda mikrofonla tanıştı ve sahneye çıkmaya başladı. Bu sıralarda müzik akademisine devam ederek solfej ve klasik gitar eğitimi aldı.
1986 yılında yapılan bir ses yarışmasında birinci seçilen Kubat, daha sonra Türkiye'ye geldi ve 1996 yılında ilk albümü "Kubat"ı yayınladı. Farklı yorumu ve tarzıyla müzik dünyasına kendini kabul ettirerek 1998'de ikinci albümü "Bugün"ü, 1999 yılında ise üçüncü albümü "Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm"ü sevenleri ile buluşturdu.
Kubat, önceki albümlerindeki çizginin ötesine geçmek, türküleri daha da ön plana çıkarmak amacıyla farklı bir proje hazırlamaya başladı ve otuz beş anonim türküyü yorumladığı "Arşiv 1-2-3" adlı albümünü 2001 yılında yayınladı. Bu albümünün yanı sıra 8 farklı dilde hazırlanan 80 sayfalık kitapla da türkülerin tarihsel özelliklerini müzikseverlere sundu. Ayrıca, aynı türkülerin canlı performansının sergilendiği konser kaydını VCD olarak "Arşiv" e ekledi.
Bu çalışmalarının, albümlerinin hayallerine uzanan yolun henüz başlangıcı olduğuna inanan Kubat, sanat hayatının mihenk taşı ve hayallerine giden yolun başlangıcı olarak kabul ettiği için gerçek doğum günüm diye nitelediği Rene Giessen yönetimindeki senfoni orkestrası, etnik çalgılar ve halk oyunları topluluğu eşliğiyle 1 Haziran 2002'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında Kültür Bakanlığının sponsorluğunda ‘Anadolu Güneşi' isimli görkemli bir konser gerçekleştirdi.
Üç yıllık aradan sonra, Eylül 2003 tarihinde hayallerine ulaşma da önemli bir adım olabilecek "Lokman" isimli albümüyle sevenleri ile buluştu. Aylar boyu süren özenli bir çalışmanın ürünü olan albüm, Türk Halk Müziği'nden rock müziğe, pop müzikten jazz'a, etnik müzikten klasik müziğe kadar geniş bir müzik yelpazesi sunmakta.2004 yılında TRT 1 ekranlarında 1200 kişilik seyirci kapasitesi olan Ankara Arı Stüdyolarında bugün halen TRT-INT,TRT2 ve TRT4'de tekrarı olan "Kubat'la Anadolu'nun Sesi" programını başarıyla sundu. 2005 yılında "Yare Doğru" albümünün ardından vatani görevini tamamladı. Asker dönüşü kaldığı yerden "Folklorika" adlı müzikal ile devam etti. Hemen ardından Türkiye'nin ilk türkçe müzik kanalı Kral Tv'de "Kubat Zamanı" adlı müzik programına başladı.
Uzun bir aradan sonra farklı bir sound ile hazırlanan,merakla beklenen albümü "KUBAT-2008" yeni yılın ilk albümü olarak 3 Ocak 2008'de müzik marketlerde yerini aldı.
Kubat, bu albümde Türk Halk Müziği'ni rock, pop, jazz, etnik ve klasik müzik alt yapılarından oluşan zengin bir yelpazeyle müzikseverlere sunuyor. Albümün çıkış ve klip parçası söz ve müziği Bülent gümüş'e ait olan "Dermanımsın" adlı şarkı.


Kubat24

Kubat

Kubat


Nephthys, T_walkeR, Harry Kewell ve 1 kişi bu mesajı beğendi.
T_walkeR
29 Aralık 2009 21:36   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Kubat

Ramazan Kubat
Kubat
Son düzenleyen _KleopatrA_; 27 Ocak 2010 00:14 Sebep: sayfa düzni
_KleopatrA_
27 Ocak 2010 00:15   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Kubat

Kubat

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kubat (d.1974, Anvers, Belçika) Türk halk müziği sanatçısı.

Ön yaşamı

Gerçek adı Ramazan Kubat'tır. Sanat hayatında soyadı olan Kubat'ı kullanmaktadır. 4 Ekim 1974'da Belçika'nın Anvers şehrinde doğdu. Emirdağ; Afyonkarahisar kökenli bir göçmen ailesinin çocuğudur. Ailesinin çoğu ferdi gibi amcası Şemsettin Kubat da önemli bir halk ozanıdır. Askerlik görevini Ardahan' da 25. Mknz. P. Tug.'nda yapmıştır. Mütevazı bir sanatçıdır. Öyle ki erlerin veda/çiğ köfte gecelerinde bile onları kırmayarak aralarına karışmış, güzel sesi ve türküleriyle gönülleri şenlendirmiştir.

Sanat yaşamı

Beşinci doğum gününde babasının aldığı curayla müziğe ilk adımını atan Kubat, Belçika'da kilise ayinlerinde ilahi de okumuştur. Müzik hayatına Belçika'da başlamıştır. Kendisini doğu ile batı müziğini birleştirecek bir misyoner olarak tanımlamaktadır.[1]
1990'lardan bu yana Türkiye'de yerleşiktir ve toplam 7 albüm çıkarmıştır. Son albümü "Kubat 2008" 2008 yılı başında piyasaya sürülmüştür.

Albümler

  • Kubat (1996)
  • Bugün (1998)
  • Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk Bir Ölüm (1999)
  • Arşiv 1-2-3 (2001)
  • Lokman (2003)
  • Yare Doğru (2005)
  • Kubat 2008 (2008)
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Kubat benzer konular

Kubat - Alacak
Kubat - Alacak MsXLabs.org Yol kenarındaki yağmur mazgallarını Kumbara sanır harçlığımı atardım Bu yüzden en çok bu yüzden en çok Bu yüzden en çok denizden alacaklıyım Yol kenarındaki yağmur mazgallarını Kumbara sanır harçlığımı atardım
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 9 Nisan 2013 12:27
Kubat - Yalan
Sadece seni,seni sevdim sadece Gözlerin beni suçladı sessizce Son defa güneş doğarmı bize, Ben seni sevmedim desemde.. Yalan bunlar yalan söylediklerin yalan Bu kez bana inan dur gitmek çok kolay Yalan bunlar yalan söylediklerin yalan Bu kez bana inan dur gitmek çok kolay Aşktan bana kalan...
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Mart 2008 02:53
Kubat - Tabandan
Bugun ayin 14'du aman aman... kiz sacini yavrum kuzum kim ordu VAY VAY... Oh Oh, Var Ustune!! Orduguse yar ordu aman aman aman... Ay karanlik aman aman kim gordu VAY VAY... Oh Oh..!!!! Oglan adin mustafa aman aman aman... Gir koynuma yavrum sur sefa VAY VAY... Oh Oh Haydi Tabandan Yavastan...
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Mart 2008 02:51
Kubat - Dermanımsın
Esme Seher Yeli Esme Yar Bu Bahaar Bana Küsme Ben Gönlümü Sana Verdim Hayırsız Yar Beni Üzme Ben Gönlümü Sana Vardim Vefasız Yar Beni Üzme Dermanımsın...dermanımsın Dermanımsın...dermanımsın
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Mart 2008 02:44
Kubat - Bugün
Ben bugun yarin bagina girdim Ay benim canim bir hosum bugun Ben bugun yarin bagina girdim Ay benim canim bir hosum bugun Tomurcuk gullerede ellerim surgun Bayginim cabim topladim bugun Kara gozunde cok sey okudum
Forum: Türkçe Şarkı Sözleri Cevap: 0
Son Mesaj: 3 Mart 2008 02:43
 
Sayfa 0.188 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu