Arama

Tolga Tabu

Güncelleme: 17 Haziran 2011 Gösterim: 4.111 Cevap: 0
AndThe_BlackSky - avatarı
AndThe_BlackSky
VIP VIP Üye
17 Haziran 2011       Mesaj #1
AndThe_BlackSky - avatarı
VIP VIP Üye
4raij4

22 şubat 1981... Annesi kucağındaki yeşil gözlü bebeğe bakıp; "ömrüm" diyerek ağlıyordu... İstanbul Doğumlu olan Tolga TABU, 12 yaşında yaptığı ilk bestesinde "deli gönül sen ağlama" diyordu... Belki hüzünlü, isyan kokan eserlerin ilk tohumlarıydı bu.. 8 yaşında gitar, 10 yaşında piyano dersleri almaya başladı. Aynı zamanda gitar öğrenimi şan dersleriyle de birleşince yoğun tempo küçük yaşında tanıştığı bir hayat tarzı oldu TABU'nun. Ve yıllar sonra diyordu ki: belki de saklambaç oynamalıydım parmaklarıma kan oturana kadar gitar çalmak yerine, belki de dokuztaş oynamalıydım piyanonun notalarını ezberleyeceğime... Ama mutluydum ben öyle, gitarımla ve yazdıklarımla çocuk koksamda birgün büyüyecektim"... Babasının isteği üzerine turizm otelcilik okudu, staj zamanında da turizm yerine müzik oldu hayatında. Çünkü ilk sahnesini staj yaptığı otelde aldı... Üniversite bittiğinde de sahne almaya devam etti istanbulda. Birçok sanatçı onun bestelediği şarkıları söylerken biz ondan habersizdik belki de...Ve biz onu sözleri kardeşi TUNA TABU'ya ait olan"BİR DİLEK TUTTUM" adlı eseriyle tanıdık. Duymayan bilmeyen kalmadı bu parçayı, daha o parçanın tadına doyamamışken "BİLSEYDİM" dedi, "AŞKIN ÖLÜM KOKUYOR" , "GADDAR" , "GURURUMDAN" , "SAHTEKAR BİR KALPLE YAŞANMAZ" diyordu... İsyanımıza ortak oldu, ve beklenmedik bir anda kalbimizde yerini aldı... Sevgili Ersan'ın albümündeki "ASİ GÖNLÜM" adlı eser ve yakın arkadaşı Enis'in seslendireceği "KAHROLSUN SEVDA" verdiği son eserler oldu. Çünkü artık *TABU vakti*nin geldiğini düşünüyor bizler gibi. Albüm çalışmaları bugünlerde başladı, çok değerli aranjörler eşliğinde bomba gibi bir albüme hazırlanın...
Sponsorlu Bağlantılar

Tolga Tabu ~ Aşkın Özeti / 2011 Albümü

01. Kalbime Basa Basa
02. Aşka Çeyrek Var
03. Bir Dilek Tuttum
04. Aşkın Özeti
05. Yeminliyim Sana
06. Ben Öldüm Sen Yaşıyorsun
07. Sence
08. İstesem Verirmisin

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Tolga Tabu nereli hayatı kimdir.