Arama

Kenan Doğulu

Güncelleme: 5 Haziran 2012 Gösterim: 48.729 Cevap: 23
tubis__17 - avatarı
tubis__17
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #1
tubis__17 - avatarı
Ziyaretçi
BİOGRAFİSİ
Beş yaşında iken konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girdi. Altı sene piano bölümünde eğitim
Sponsorlu Bağlantılar
aldıktan sonra önce flüt bölümünde, hocası Erkan Alpay'dan flüt, ardından gitar bölümü açılınca da
Erdem Sökmen'den gitar dersleri aldı. Bu esnada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar öğrenimini de sürdürdü. Daha sonra Kültür Kolejinden başarı ile mezun olup Amerika'da,
New Hampshire eyaletinde, Hesser College'da “Communication” sertifika programını bitirdi.
Müzik kariyerini ilerletmek, show dünyasının kalbinin attığı Los Angeles'dan, yenilikleri ülkemize
taşıyabilmek amacı ile L.A. Musicians Institute'da yüksek öğrenimine başladı.

Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye'de devam etmeye karar veren sanatçı, ülkesine dönerek Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde devam etti. Kenan Doğulu, Türkiye'de meşhur, sevilen ve beğeniyle izlenen
bir sanatçı olduğu halde, müzik kariyerinde yaptıklarını hala yetersiz bulmakta, çok daha büyük projeler ile hedeflerini daha da büyütmek için sürekli çalışmaktadır. Gelecekteki hedeflerinin başında, ülkesinde olduğu kadar, yurtdışında da önemli projelere imza atmak ve bir dünya sanatçısı olmak gelmektedir.
bio3bio4
Diskografi;
Sanatçının ilk albümü "Yaparım Bilirsin" Ağustos 1993'te piyasaya çıktı. O yıl verdiği 93 konserle Türkiye çapında önemli sayılabilecek bir rakama ulaşan Kenan Doğulu'nun, ikinci albümü "Sımsıkı Sıkı Sıkı" Aralık 1994'de piyasaya sürüldü ve bir yıl içinde sanatçının 175 canlı performansıyla ulaşılması güç bir başarı kazandı. 1996 Ağustos ayında müzik marketlerde yerini alan "Kenan Doğulu III" isimli albümü yoğun bir ilgiyle sevenlerinin beğenisini kazandı.
Cumhuriyetimizin simgelerinden olan 10. Yıl Marşımız, 29 Ekim 1997 tarihinde Kenan Doğulu tarafından yeniden düzenlenerek, günümüz Türkiye'sine ve Türk Milleti'nin beğenisine sunulmuştur. 10. Yıl Marşı'nın bu düzenlemesinin de yer aldığı "Kenan Doğulu 3.5" isimli Maksi Single 1997 yılı içerisinde piyasaya sunuldu. Cumhuriyet Marşımızın gündeme oturtulmasında, medyatikleşmesinde, çocukların ve gençlerin hafızalarında yeniden yer etmesinde sanatçının büyük bir katkısı olmuştur. 1998 yılında Cumhuriyetimizin 75.Yıl Kutlamaları çerçevesinde, Bursa'dan başlayıp, Antalya, İstanbul, Ankara, İskenderun, Samsun, Selçuk'a kadar devam edip, İzmir'de noktalanan bir "Cumhuriyet Turnesi"'ni de başarı ile tamamlamıştır.
bio5bio6
1999 yılında, Türk halkının 10.Yıl marşının yeni düzenlemesine gösterdiği ilgiden ilham alan sanatçı, Yüce Önder Atatürk'e olan saygısını, Gençlik Marşı'nın yeni düzenlemesinin yer aldığı bir Single Albüm ile bir kez daha gösterdi. Sanatçı bu tip çalışmaların marşlarımızın yeni nesillere benimsetilmesinde önemli rolü olduğunu düşünmektedir. Aynı yıl “Ben Senin Herşeyinim” isimli albüm piyasaya sunuldu. Ardından iki yıl sessizliğe bürünen sanatçı 2001 yılında büyük ses getiren “Ex Aşkım” isimli albümü ile müzikseverlerin bekleyişine son verdi. 2002 yılında ise “Ex Aşkım” albümünün unplugged versiyonu olan “Kenan Doğulu 5.5” piyasaya çıktı ve en az “Ex Aşkım” kadar beğeni toplayarak geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. “Demedi Deme” isimli yepyeni bir albümle 2003 yılında sevenleri ile bir kez daha buluştu.
2004 Yılı Ağustos ayında da buçuklu albümlerine Kenan Doğulu 6.5 albümünü çıkararak bir yenisini daha ekledi.Yaparım Bilirsin, Kurşun Adres Sormaz ki, Sımsıkı Sıkı Sıkı, Can Bebeğim, İsyan Bu Haykırış, Hiç Bana Sordun mu?, Kandırdım, Günah Değil mi Bana?, 10. Yıl Marşı, Hiç Bana Sordun mu? (Remix), Gelinim, Gençlik Marşı, Ben Güzelden Anlarım, Papatya, Ben Senin Herşeyinim, Tükendim Ben, Tutamıyorum Zamanı (Akustik), Tanımamışsın, Aşkım Aşkım, Aklım Karıştı, Sorma (Trance Europe Mix) parçalarına olmak üzere toplam 21 klibi bulunmaktadır. Dinar'da çekilmiş olan "İsyan Bu, Haykırış" adlı parçanın klibi, sadece burada bulunan depremzedelere yardım amacı ile yapılmış ve mağdur olan vatandaşlarımıza maddi destek sağlamıştır.
bio8Bio9
Ayrıca, sanatçının sahibi olduğu ve 1993 Aralık ayı sonunda faaliyete geçen Doğulu Ses ve Görüntü Hizmetleri Ltd. Şti. Temmuz '98 tarihi itibarı ile tecrübeli ve yepyeni kadrosuyla "Doğulu Productions" adı altında kendi binasında hizmete girmiştir. Doğulu Productions, bugüne kadar Kenan Doğulu'nun albümlerine imza atmış ve ayrıca bünyesindeki stüdyosunda değişik sanatçıların albüm kayıtlarını gerçekleştirmiştir. Bunun yanısıra her türlü, yerli ve yabancı konserler, spor organizasyonları, CD Plus prodüksiyonları, digital kayıt ve mastering çalışmalarına da devam etmektedir. Son olarak sanatçı ingilizce albüm çalışmalarını sürdürmekte ve bu sebeple sık sık Los Angeles'a gidip gelmektedir.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 27 Nisan 2008 19:43
Biyografi Konusu: Kenan Doğulu nereli hayatı kimdir.
tubis__17 - avatarı
tubis__17
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #2
tubis__17 - avatarı
Ziyaretçi
15pv3

Sponsorlu Bağlantılar
bu arda çok güzel bir sitesi var girmenizi tavsiye ederim adreside KENAN DOĞULU RESMİ İNTERNET SİTESİ

23wr9

Son düzenleyen careless_WhispeR; 1 Temmuz 2009 19:48
tubis__17 - avatarı
tubis__17
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #3
tubis__17 - avatarı
Ziyaretçi
123wc9
Son düzenleyen KisukE UraharA; 31 Ağustos 2008 13:03
tubis__17 - avatarı
tubis__17
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #4
tubis__17 - avatarı
Ziyaretçi
49mk8
Son düzenleyen KisukE UraharA; 31 Ağustos 2008 13:04 Sebep: Sayfa Düzeni
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #5
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
DİSKOGRAFİ
Sanatçının ilk albümü "Yaparım Bilirsin" Ağustos 1993'te piyasaya çıktı. O yıl verdiği 93 konserle Türkiye çapında önemli sayılabilecek bir rakama ulaşan Kenan Doğulu'nun, ikinci albümü "Sımsıkı Sıkı Sıkı" Aralık 1994'de piyasaya sürüldü ve bir yıl içinde sanatçının 175 canlı performansıyla ulaşılması güç bir başarı kazandı. 1996 Ağustos ayında müzik marketlerde yerini alan "Kenan Doğulu III" isimli albümü yoğun bir ilgiyle sevenlerinin beğenisini kazandı.

Cumhuriyetimizin simgelerinden olan 10. Yıl Marşımız, 29 Ekim 1997 tarihinde Kenan Doğulu tarafından yeniden düzenlenerek, günümüz Türkiye'sine ve Türk Milleti'nin beğenisine sunulmuştur. 10. Yıl Marşı'nın bu düzenlemesinin de yer aldığı "Kenan Doğulu 3.5" isimli Maksi Single 1997 yılı içerisinde piyasaya sunuldu. Cumhuriyet Marşımızın gündeme oturtulmasında, medyatikleşmesinde, çocukların ve gençlerin hafızalarında yeniden yer etmesinde sanatçının büyük bir katkısı olmuştur. 1998 yılında Cumhuriyetimizin 75.Yıl Kutlamaları çerçevesinde, Bursa'dan başlayıp, Antalya, İstanbul, Ankara, İskenderun, Samsun, Selçuk'a kadar devam edip, İzmir'de noktalanan bir "Cumhuriyet Turnesi"'ni de başarı ile tamamlamıştır.

1999 yılında, Türk halkının 10.Yıl marşının yeni düzenlemesine gösterdiği ilgiden ilham alan sanatçı, Yüce Önder Atatürk'e olan saygısını, Gençlik Marşı'nın yeni düzenlemesinin yer aldığı bir Single Albüm ile bir kez daha gösterdi. Sanatçı bu tip çalışmaların marşlarımızın yeni nesillere benimsetilmesinde önemli rolü olduğunu düşünmektedir. Aynı yıl “Ben Senin Herşeyinim” isimli albüm piyasaya sunuldu. Ardından iki yıl sessizliğe bürünen sanatçı 2001 yılında büyük ses getiren “Ex Aşkım” isimli albümü ile müzikseverlerin bekleyişine son verdi. 2002 yılında ise “Ex Aşkım” albümünün unplugged versiyonu olan “Kenan Doğulu 5.5” piyasaya çıktı ve en az “Ex Aşkım” kadar beğeni toplayarak geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. “Demedi Deme” isimli yepyeni bir albümle 2003 yılında sevenleri ile bir kez daha buluştu.

2004 Yılı Ağustos ayında da buçuklu albümlerine Kenan Doğulu 6.5 albümünü çıkararak bir yenisini daha ekledi.Yaparım Bilirsin, Kurşun Adres Sormaz ki, Sımsıkı Sıkı Sıkı, Can Bebeğim, İsyan Bu Haykırış, Hiç Bana Sordun mu?, Kandırdım, Günah Değil mi Bana?, 10. Yıl Marşı, Hiç Bana Sordun mu? (Remix), Gelinim, Gençlik Marşı, Ben Güzelden Anlarım, Papatya, Ben Senin Herşeyinim, Tükendim Ben, Tutamıyorum Zamanı (Akustik), Tanımamışsın, Aşkım Aşkım, Aklım Karıştı, Sorma (Trance Europe Mix) parçalarına olmak üzere toplam 21 klibi bulunmaktadır. Dinar'da çekilmiş olan "İsyan Bu, Haykırış" adlı parçanın klibi, sadece burada bulunan depremzedelere yardım amacı ile yapılmış ve mağdur olan vatandaşlarımıza maddi destek sağlamıştır.

Ayrıca, sanatçının sahibi olduğu ve 1993 Aralık ayı sonunda faaliyete geçen Doğulu Ses ve Görüntü Hizmetleri Ltd. Şti. Temmuz '98 tarihi itibarı ile tecrübeli ve yepyeni kadrosuyla "Doğulu Productions" adı altında kendi binasında hizmete girmiştir. Doğulu Productions, bugüne kadar Kenan Doğulu'nun albümlerine imza atmış ve ayrıca bünyesindeki stüdyosunda değişik sanatçıların albüm kayıtlarını gerçekleştirmiştir. Bunun yanısıra her türlü, yerli ve yabancı konserler, spor organizasyonları, CD Plus prodüksiyonları, digital kayıt ve mastering çalışmalarına da devam etmektedir. Son olarak sanatçı ingilizce albüm çalışmalarını sürdürmekte ve bu sebeple sık sık Los Angeles'a gidip gelmektedir.

Son albümü Festival 2006 yazında çıkmış ve çıkış parçası Sezen Aksu bestesi Çakkıdı büyük beğeni toplamıştır.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 27 Nisan 2008 19:45
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #6
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
ALBUMLERI

Yaparım Bilirsin
(1993)
  1. Yazmışsa Bozmak Olmaz
  2. Tak Etti Canıma
  3. Yaparım Bilirsin
  4. Aşk Oyunu
  5. Çatlasın Tüm Düşmanlar
  6. Tek Kürekçim
  7. Jazz Yapma
  8. Bu Günüm Sensiz Geçti
  9. Benimle Kal
  10. Vurgunum Sana
  11. Belli mi Olur

KenanDoC49Fulu SC4B1msC4B1kC4B1sC4B1kC4B1
Sımsıkı Sıkı Sıkı (1994)
  1. Sımsıkı Sıkı Sıkı (Cd Ver.)
  2. Kurşun Adres Sormaz ki
  3. Can Bebeğim
  4. Bir Kereden Hiçbirşey Olmaz
  5. Sen Çağır Yeter
  6. Kaşık Kaşık
  7. İsyan Bu Haykırış
  8. Şarkılarım Sana Doğru
  9. Şeytana Satmışım Kalbimi
  10. Aşk Oyunu (Remix)
  11. Yaparım Bilirsin
  12. Sımsıkı Sıkı Sıkı
  13. Aşk Oyunu (Play Back)

KenanDogulu 3
Kenan Doğulu 3 (1996)
  1. Hiç Bana Sordun mu
  2. Kandırdım
  3. Günah Değil mi Bana?
  4. Ağla
  5. Gelinim
  6. Para
  7. Oynak Yarim
  8. Turna
  9. Koca Çınar
  10. Bırak Be Dostum
  11. Bi Yanak Ver

KenanDogulu 35
Kenan Doğulu 3,5 (1997)
  1. Hiç Bana Sordun mu
  2. Günah Değil mi Bana?
  3. 10. Yıl Marşı

KenanDogulu GenclikMarsi
Gençlik Marşı (1999)
  1. Gençlik Marşı

KenanDogulu BenSeninHerseyinim
Ben Senin Herşeyinim (1999)
  1. Ben Güzelden Anlarım
  2. Ben Senin Herşeyinim
  3. Kıyamam
  4. Tenhalarda Yakalanma
  5. Niyetini Boz da Gel
  6. Tükendim Ben
  7. Kitabını Yazdım Senin
  8. Kaç Kere Ağladım
  9. Papatya
  10. Bi Yanak Ver (Remix)
  11. Ben Senin Herşeyinim (Cd Sound Mix Extra)
  12. Tükendim Ben (Cd Sound Mix Extra)

KenanDogulu ExAskim
Ex Aşkım (2001)
  1. Kime Ne?
  2. Ex Aşkım
  3. Pamuk
  4. Tutamıyorum Zamanı
  5. Ağlayamam
  6. Gül
  7. Ellerimde Çiçekler
  8. Eksik Hayatlar
  9. Kalmam Kiracı
  10. Susma

KenanDogulu 55
Kenan Doğulu 5,5 (2002)
  1. Ex Aşkım (Akustik)
  2. Tutamıyorum Zamanı (Akustik)
  3. Pamuk (Chill)
  4. Bi Kereden Hiçbirşey Olmaz (Akustik)
  5. Tükendim Ben (R&B)
  6. Tutamıyorum Zamanı (Remix)
  7. Pamuk (Remix)
  8. Kime Ne? (Remix)
  9. Ex Aşkım (Club)
  10. Susma (Remix)
  11. Tutamıyorum Zamanı (Dans)

KenanDogulu DemediDeme
Demedi Deme (2003)
  1. Tanımamışsın
  2. Aşkım Aşkım
  3. Demedi Deme
  4. Aklım Karıştı
  5. Sorma
  6. Ben O Değilim
  7. En Zor Anım
  8. Dön Gel
  9. Boğaziçi
  10. Güzeller İçinden

KenanDogulu 65
Kenan Doğulu 6,5 (2004)
  1. Benimle Kal (Live Std.)
  2. Dön Gel (Akustik)
  3. Sımsıkı (Retro Mix)
  4. Sorma (Disco)
  5. Sorma (R&B)
  6. Aklım Karıştı (Funk Mix)
  7. Aşkım Aşkım (M.H. Mix)
  8. Güzeller İçinden (Trb)
  9. Aklım Karıştı (D&B)
  10. Sorma (Trance Eu. M)
  11. Close To Your Heart (Tanımamışsın Eng.)

KenanDogulu Festival
Festival (2006)
  1. Aşk Tanrısı
  2. Aşk Kokusu
  3. Çakkıdı
  4. Rahatla
  5. Rüzgar
  6. Olmaz
  7. Baş Harfi Ben
  8. Ayışığı
  9. Ara Beni Lütfen
  10. Yüzsüz Yürek
  11. Haykırış
  12. Unutarak Kutluyorum
  13. Nereye Kadar
tubis__17 - avatarı
tubis__17
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #7
tubis__17 - avatarı
Ziyaretçi
kenangp9
39hy0
Son düzenleyen KisukE UraharA; 31 Ağustos 2008 13:06
Mystic@L - avatarı
Mystic@L
Ziyaretçi
30 Temmuz 2006       Mesaj #8
Mystic@L - avatarı
Ziyaretçi
KenanDoğulu'nun 18lik cıtırı

Kenan Doğulu
, gectigimiz haftalarda Bodrum'da bir teknede guzel sarisın bir kizla goruntulenmis ama yanındaki genc kizın kimligini sir gibi saklamisti. Ancak bu sir daha uzun sure gizli kalmadi

Kenan Doğulu, gectigimiz haftalarda Bodrum'da bir teknede guzel sarisın bir kizla goruntulenmis ama yanındaki genc kizın kimligini sir gibi saklamisti. Ancak bu sir daha uzun sure gizli kalmadi. Genc kizın kim oldugu, internettin populer arkadaslik sitesi "Yonja"da ortaya cikti. 34 yasındaki Kenan'ın neredeyse yari yasında olan 18'lik Deniz Akınci, siteye Kenan Doğulu ile birlikte cektirdikleri bir fotograflarıni da koydu ve altına da "kenymm ve ben" yazdi.
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
18 Eylül 2006       Mesaj #9
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
Kenan Doğulu Eurovision’da
Kenan Doğulu kenanhbr66578

52′inci Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Kenan Doğulu temsil edecek.TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, TRT Tepebaşı-İstanbul Stüdyoları’nda düzenlediği basın toplantısında, 10-12 Mayıs 2007 tarihlerinde Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yapılacak yarışmada Türkiye’yi, Kenan Doğulu’nun temsil edeceğini açıkladı.

Güney, ”Şarkı ve şarkıcının tespiti konusunda bu yıl da yöntem olarak doğrudan bir sanatçıya siparişe gidilmesi benimsenmiştir” dedi.
Dil konusunda serbestlik
Doğulu’nun TRT’ye üç eser sunacağını, yarışmada seslendirilecek şarkının eserler arasından belirleneceğini dile getiren Güney, ”TRT, bu yıl dil konusunda belirleyici olmamıştır. Sanatçı, bu konuda serbesttir” dedi.

Kenan Doğulu da ”Çok heyecanlıyım. Çok fazla düşündüm bu kararı verirken. Benim için çok özel, çok derin duygular beslediğim, çok sevdiğim, yıllardır takip ettiğim, zaman zaman ağladığım, zaman zaman sevinçten ağladığım ve yıllardır içinde olduğum, içimde bir şekilde hep ‘bir gün mutlaka orada bir şarkım olacak’ gibi bir his var dediğim bir olgu benim için Eurovision” dedi.

eurovisionhbr4536
Kısa sürede üç eseri teslim etmesi gerektiğini belirten Doğulu, ”Her zaman inandığım insanlardan aldığım enerji destek oldu bana. Bütün Türkiye’nin desteğini arkamda hissediyorum. O yüzden çok güzel eserler çıkacağına da eminim” diye konuştu.

Doğulu, üzerinde çalıştıkları şarkıların henüz söz aşamasına gelmediklerini belirterek hangisi kulağa daha hoş gelirse o konuda çalışacağını ve fazla lisana gerek olmayan daha melodik, dünyanın anlayabileceği tarzda sözlerden oluşan bir şarkı düşündüğünü anlattı.

doguluhbr66584

Birkaç kolay Türkçe kelime
Şarkıda, yabancılara öğretilebilecek birkaç kolay Türkçe kelimenin de bulunmasını istediğini kaydeden Doğulu, yarışma için önce görselliği yakalayıp, sonra şarkıyı sevdirecek yönde bir planı olduğunu belirtti.

Türkiye, bu yıl Finlandiya’da düzenlenecek 52′nci Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarı finallere katılacak.
kenanhbr56444
Geçtiğimiz yıl, Lordi’nin ‘Hard Rock Hallelujah’ şarkısıyla temsil ettiği Finlandiya, tarihinde ilk kez Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanmıştı.
Sibel Tüzün ile ’Süper Star’
Yunanistan’ın başkenti Atina’da 24 ülkenin katılımıyla gerçekleşen ‘51′nci Eurovision Şarkı Yarışması’nda ‘Süper Star’ isimli şarkıyla 23′üncü sırada yarışan Türkiye ise 91 puanla 11′inci sırada yer almıştı.
Oyuncu Maria Menounos ve şarkıcı Sakis Rouvas’ın sunduğu gecede Türkiye, üç ülkeden 12 tam puan almıştı.
Atina Olimpiyat Stadı’nda yapılan yarı finalde ise 23 ülke arasından kura çekimiyle belirlenen sıralamaya göre 14’üncü sırada sahne alan Sibel Tüzün, yarı final ve finale katılan toplam 37 ülkeden seyirciler tarafından gönderilen SMS’lerle yapılan oylama sonucunda yarı finalde ilk 10′a girmişti.

Atina’daki yarışmada Tüzün hem sahne performansı hem de ünlü modacı Erol Albayrak tarafından hazırlanan kristal taşlarla işlenmiş ten rengi kısa elbisesiyle dikkat çekmişti.

Türkiye, Sertab Erener’in Demir Demirkan ile ortak bestelediği ‘Everyway That I Can’ adlı şarkıyla Riga’daki yarışmada 2003 yılında birinci olmuştu ve 2004′te yarışma Türkiye’de yapılmıştı.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 31 Ağustos 2008 13:05
Gerçekçi ol imkansızı iste...
kurdele - avatarı
kurdele
Ziyaretçi
27 Nisan 2008       Mesaj #10
kurdele - avatarı
Ziyaretçi
wwwyeniresimcom   nller Yerli arkc   Kenan Doulu
shakeit1qp4