Arama

Jale

Güncelleme: 9 Mayıs 2011 Gösterim: 25.526 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Kasım 2007       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Jale Bekar, Pop müzik dünyasının ‘alaylı yorumcuları’ arasında, yıllardır çizgisini değiştirmeden ilerleyen isimlerden biri oldu Jale. 1961 yılının yirmidört temmuzunda İstanbul’da doğdu. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. Ortaokul ve lise yılları boyunca çeşitli müzik yarışmalarına katıldı. Akademik eğitimini müzikten başka bir alanda yaptı. 1985 yılında Yıldız Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Öğrenim hayatı süresince çeşitli spor faaliyetlerine de etkin bir biçimde katıldı, kros takımlarında yer aldı. Profesyonel olarak müzikle tanışması ise bir müzik yarışması sayesinde oldu. 1979 yılında Altın Mikrofon Ses Yarışması’na katıldı ve ikinci oldu. Ardından sanat dünyasından gelen teklifleri değerlendirerek, Nisa Serezli, Tolga Aşkıner, Göksel Kortay ve Kerem Yılmazer gibi değerli sanatçılarla birlikte müzikallerde rol aldı. Yaklaşık olarak üç yıl süren tiyatro çalışmalarının ardından kulüp çalışmalarına yöneldi. Beş yıl boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü Sosyal Tesisleri’nde orkestra solistliği yaptı. Şan pedagogu Belkıs Aran’dan ondört yıl boyunca aldığı şan ve solfej dersleriyle müzik bilgisini geliştirdi.
Jale, ilk albümü “Süreyya”yı 1986 yılında çıkardı. Uzun süren sessizlik yıllarının ardından 1993’te çıkardığı “Son Geceler” adlı albümüyle dönüş yaptı. 1996 yılında Marş Müzik Yapım’la anlaşarak üçüncü albümünü piyasaya sürdü. “Beni Hatırlarsın” adlı albümde kimi hareketli kimi melankolik oniki şarkı yer aldı. Jale, üçüncü albümünde müzik dünyasının kalburüstü isimleriyle çalıştı. Albümün prodüktörlüğünü Garo Mafyan, süpervizörlüğünü ise Zeynep Talu üstlendi. Sözlerini Aysel Gürel’in yazdığı “Gel Güzelim Gel” ve “Çal Felekten” dışında sözler Zeynep Talu, müzikler ise Garo Mafyan imzasını taşıdı.
Sponsorlu Bağlantılar
1999 yılında ise bambaşka bir görüntüyle çıktı müzikseverlerin karşısına. Yıllardır kısa, sarı saçları ve çocuksu görüntüsüyle zihinlerde yer eden sanatçı yeni ve çarpıcı imajıyla desteklediği son albümünde ‘yüreğinin şarkılarını’ yorumladı. “Yüreğimin Şarkıları” adını taşıyan albümde birbirinden güzel on parçaya yer verdi. Önceki albümlerinde olduğu gibi bu albümde de Zeynep Talu, Aysel Gürel ve Garo Mafyan’la çalıştı. Albümde bir parçanın sözleri ise Seda Akay’a ait. Albüm kapağında yer verdiği Paul Coelho’nun sözleri gibi şarkılarında yine ‘karşısına mutlaka çıkacağını bildiği aşkın peşine düştü, aşkı kovaladı’. Sade ve yumuşak sesiyle aşk parçalarına hayat verdi. İsimleri Jale’yle birlikte anılan iki tanınmış şarkı, “Üzgünüm” ve “Son Geceler” ise yeni düzenlemeleriyle yer aldı albümde.
Jale’nin müzik çalışmalarından arta kalan zamanlarında uğraşmaktan hoşlandığı şeyler arasında tenis oynamak, yüzmek, seyahat etmek ve araba kullanmak ilk sıralarda yer alıyor.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Jale nereli hayatı kimdir.
king nothing - avatarı
king nothing
Ziyaretçi
15 Eylül 2008       Mesaj #2
king nothing - avatarı
Ziyaretçi
Jale,nın muzık dunyasında benım ıcın ayrı ve guzel bır yerı vardır.turkıyede boyle guzellıkte
sarkılar soyleyen ve o sarkılarda askın ıcınde yuzupte boguldugun anda cıkp hayata sarıldıgını hıssetıren essız sanatcı bence.Jleyı hıc bır zaman dınlemektewn bıkmadım cunku kendımı hep onun sarkılarıyla buldum ıyıkı varsın jale.
Sponsorlu Bağlantılar

Jale Üzgünüm Şarkı Sözü
Çare aramadim zannetme
Çikmaz yollari zorladim
Gittim olmadi
Kaldim olmadi
Bitti diyorsan laf degil

Artik bu son veda üzgünüm
Seninle olmazdi üzgünüm
Az mi savas verdim kendimle
Elim kolum bagli üzgünüm

Bastan yanlis yaptik üzgünüm
Nefret etme benden üzgünüm
Ister miydim hosçakal demek
Elim kolum bagli üzgünüm

king nothing - avatarı
king nothing
Ziyaretçi
21 Eylül 2008       Mesaj #3
king nothing - avatarı
Ziyaretçi
son geceler

Yine mi aynı şey yine mi
Yine mi gözyaşı sırada
yoruldum aynı yalanlardan
Değişik bir bahane bul

Bitmiyor unutmakla
Bitmiyor ihanetler
Bitmiyor bu son geceler

Son geceler ah bu son geceler
Bin defa yaşanır alışlmaz
Mühürler sözleri,insanı konuşturmaz

Bin defa yaşanır inanılmaz
Sorular nedense sorulmaz

6g8oz6t

senin için bu şarkılar

ne bahar ne yaz yüreğim derin uykuda
yaşadım canım yaşamak denirse buna...
bırakın beni bırakın uyandırmayın ..
acıypr canım uyanırsam ağlarım..

birgün bitti dedin,bir dahada gülmedim..
başka dudakların tadını hiç bilmedim
seni arayıp sormadım
unuttuğumdan değil..
başka sevdaları gözüm gördüğünden değil....

bir daha severmiyim hiç kimseyi senin kadar
sevgilim bilmezmisin bu can ardından yas tutar
bir daha özlermiyim hiç kimseyi senin kadar
sevgilim duymazmısın senin için bu şarkılar....

200px Jale yuregimin sarkilari

unutacaksan sevme beni tamam mı

Her sevda da bir acı kaldı gönlümde
Her ayrılık bir çizgi oldu yüzümde
Giden gitti, derdi kaldı gözlerimde

[Nakarat]
Unut sende beni herkes gibi
Kolayca bir gecede unutacaksan sevme
Karanlığın ortasında bırakacaksan sevme

Halim yok bir ayrılığa daha alışmaya
Halim yok aşk oyunları oynamaya
Tahammülüm yok artık insafsızca
Çekip gidenler için ağlamaya

Kolayca bir gecede unutacaksan sevme
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
29 Eylül 2009       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
jale

jjale

_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
17 Şubat 2010       Mesaj #5
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Jale
vikipedi, özgür ansiklopedi

Jale (d.24 Temuuz 1961, İstanbul), Türk pop müzik şarkıcısı.
Profesyonel müzik hayatına 1979 Altın Mikrofon Ses Yarışması’na katılarak başlamıştır. Bahse konu yarışmada ikinci olan Jale, gelen teklifleri değerlendirerek müzikallerde rol almıştır. Yaklaşık olarak üç yıl süren tiyatro çalışmalarının ardından beş yıl boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü Sosyal Tesisleri’nde orkestra solistliği yapmıştır.
Jale, ilk albümü “Süreyya”yı 1986 yılında çıkarmıştır. Son albüm çalışması "Yüreğimin Şarkıları" ise 1999 yılında yayınlanmıştır. Bu albümde isimleri Jale’yle birlikte anılan iki tanınmış şarkı, “Üzgünüm” ve “Son Geceler” yeni düzenlemeleriyle yer almıştır.

Diskografi
  • Süreyya (1986)
  • Son Geceler (Emre-1993)
  • Beni Hatırlarsın (Raks-Marş Müzik-1995)
  • Yüreğimin Şarkıları (Universal-Neşe Müzik-1999)
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
3 Temmuz 2010       Mesaj #6
kyle - avatarı
VIP katekolamin
buyuk jale
My one regret in life is that I am not someone else.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
9 Mayıs 2011       Mesaj #7
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Jale Mor Albümü - Jale Mor Albüm Kapagı 2011

SANATÇI ADI: Jale

ALBÜM ADI: Mor

ALBÜM YILI: 2011

COVER:

mrzbjm

ALBÜMDEKİ PARÇALAR:

ALBÜM YILI: 2010

COVER:

ALBÜMDEKİ PARÇALAR:

1 Aşkın Şarkısı
2 Yenilirsem Yenileyim
3 Herkes Evinde
4 Mektup (Emirhan Cengiz Version)
5 Özlemem Seni
6 Mektup (Sezgin Gezgin Version)

"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.