Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Gökhan Özen

Gösterim: 158677 | Cevap: 13 Gökhan Özen kimdir, nereli, hayatı.
  • gokhan ozen hayati
  • gokhan ozen kimdir
  • gokhan ozen nereli
30 Ağustos 2006 10:59   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
MsXLabs Üyesi
TR

15489
1.826 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 24-06-2006

Gökhan Özen (Gökhan Özen Kimdir? - Gökhan Özen Hakkında)

GÖKHAN ÖZEN'İN KENDİ KALEMİNDEN BİYOGRAFİSİ

1979'un 29 Kasım sabahı dünyaya gözlerimi açtığım anda müzik için yazılmıştı kaderim belki de....Kim bilebilirdi Ankara'nın hasret kokan sokaklarından çıkıp gelecektim İstanbul'a, müzik uğruna.... Ardımda bıraktıklarım mıydı içimde sızlayan o ilk otobüs yolculuğunda, yoksa yollarına düştüğüm bu koskoca kentin içinde 'belki de yalnız kalacağım' düşüncesi mi...Anılarımın bir intikamı mıydı sessizce gözlerimden düşen damlalar, yoksa geleceğime dair ektiğim başarı tohumlarını mı suluyordum her damlayla...



Her neyse, fazla duygusal oldu galiba. Sonuçta bu bir özgeçmiş, en azından öyle olması gerekiyordu, ama kalemi elime aldığımda yine tutamadım kendimi. Sıradan, özelliği olmayan birşey olsun istemedim. Nasıl ki şarkılarımda yazdığım sözlerde döktüysem yüreğimi sonuna kadar, özgeçmişim de öyle, özel olmalıydı...



Gelelim doğduğum günden bugüne kadar neler yaptığıma:

1985-1996 : İlk-Orta-Lise TED. Ankara Koleji yıllarım

1986-1988 : Ankara Devlet Opera ve Balesi Çok Sesli Çocuk Korosundaki müzik eğitimim

1988-1993 : T.R.T Ankara, T.S.M. Çocuk Korosu: Çok değerli radyo sanatçısı hocalarımın yönetiminde altı sene devam eden bu koro eğitimim, benim için müzik konusunda gerçek bir okul niteliğindedir. Değerli hocalarım Sayın Özgen GÜRBÜZ, Sayın Kemal CANER, Sayın Cemile UNCU'ya çok teşekkür ediyorum.

1988-1997 : Şu anda çalmakta olduğum klasik gitar ve tuşlu çalgıların eğitimiyle geçirdiğim yıllarım...(1990'lı yılların başlarında da tuşlu çalgılara olan eğilimimin artmasıyla, aranjman, düzenleme çalışmalarına başladım.)

1996 : İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünü kazanarak, İstanbul'a gelişim...(Üniversite tercih formundaki bütün tercihlerimin İstanbul olması ve benim İstanbuldaki bir üniversiteyi kazanmam tabii ki tesadüf değil; Ne de olsa UNKAPANI İstanbuldaydı..)

1997 : Radyo Tatlıses'teki programım.

1998 : Akademi İstanbul Gitar Eğitimi.

1999 : Best FM-Best TV'deki canlı müzik programım:'GÖKHAN ÖZEN'LE CANLI CANLI'

2000 : Birinci Albümüm "ÖZELSİN"

2001 : İkinci Albümüm "DUMAN GÖZLÜM"

2003 : Üçüncü albümüm "CİVCİV"

2003 : Y.T.Ü. İktisadi ve Tic. Bilimler Fakültesi öğrencisi iken 2003 yılında tekrar Ö.S.Y.M. sınavına girerek İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen-Ed. Fak. Psikoloji bölümüne girişim.

2003 : BOŞVER REMİX

2004 : 14 Şubat 2004 Sevgililer Gününe Özel "HERŞEYDE BİRAZ SEN VARSIN" Hatıra Cd.

2004 : Dördüncü albümüm "ASLINDA"
2005 : Ve işte, "Kalbim Seninle" (Maxi Single)

Hayatımın bundan sonrasını, zamanla, sevenlerimle birlikte yazmamız dileğiyle...

GÖKHAN ÖZEN
Mystic@L ve KisukE UraharA bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen Kral_Aslan; 13 Eylül 2008 13:17. Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
Mystic@L
2 Eylül 2006 21:59   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
ROPORTAJI

ARANAN YILDIZ BULUNMUŞTUR


'Genç kızların yeni sevgilisi' olarak anılan Gökhan Özen, 'Aramazsan Arama' adlı şarkısıyla zirveyi zorluyor.
.: Başkalarında bulunmayan ne var sizde?
Başkalarını bilmiyorum, ama bende istemediğiniz kadar sevgi var. Herkese yetecek kadar sevgi. Ayrıca müthiş bir müzik tutkusu var. Müzik benim anadilim. Yaratmayı ve insanların duygularına karışmayı seviyorum.
.: Kimsiniz siz, nasıl geldiniz buralara?
Ankara'da doğdum. 8 yaşından beri müzik eğitimi alıyorum. Ankara TED Koleji'ni bitirdim. Yıldız Teknik'te öğrenciyim. Üniversite sınavlarında tercihlerim hep İstanbul'du. Çünkü, Plakçılar Çarşısı İstanbul'daydı. Üniversiteye kayıt yaptırdığım zaman, İstanbul sokaklarında haykırdım, 'Seni yenmeye geldim İstanbul' diye... Ve geçen zaman içinde kendimi kanıtlama savaşımı sürdürüyorum.
.: Peki, yendiniz mi İstanbul'u?
İstanbul'u yenmek pek kolay değil. Çünkü dünyanın bu en güzel şehrinde, istemediğiniz kadar çirkinlik var. Köşebaşları kapılmış. Müzik adına güzel şeyler yapmak için bile sadece yeteneğin ve yaratmanın yeterli olmadığını öğrendim. İstanbul'u yenmek, güzelliklerin galibiyeti demek. Zamanı gelince bu zaferimi haykıracağım. Seni yendim İstanbul diye...
.: Bir kasetin satması sizin için önemli mi?
Benim için önemli değil ama bazı şeylerin göstergesi olması bakımından çok önemli. Her satılan kasetin kaliteli olduğu söylenemez. Her satılmayan kasetin kötü olduğu da... Ben kasetim satılırken, şarkılarım dillere düşüyor ve herkes tarafından seviliyorsa gurur duyarım. Ve bu kasetimde, satışların da beğeniyle atbaşı gittiğini görüyorum ki, bu çok önemli.
.: Genç kızlar konserlerinizde bayılıyor, sizi adeta parçalıyor. Bunun sırrı nedir?
Bu ülkede kızlar erkeklerden daha cesur. Duygularını dışa vurmaktan ürkmüyorlar. Şarkılarımı seviyorlar. Benim de onları sevdiğimi hissediyorlar belki. Türkiye'de bastırılmış duygular genelde müzikle dışa vuruyor. Onu bende buluyorlar belki. Bu karşılıklı bir elektrik olayı...
.: İlginç teklifler alıyor musunuz?
Evlenme teklif eden bile var. Her gün sayısız mektup ve mail alıyorum. Telefonum da boş durmuyor. Ege Üniversitesi'nden bir mail aldım. Benim cep telefonum kızlar arasında karaborsaya düşmüş. Numaramı satıyorlarmış. Garibime gitti ama benim telefon numaramı öğrenmek için parasına kıyan insanların tutkularından ürkülmez. Allah herkese böyle sevilmek nasip etsin.
.: İlginç tepkiler olmuyor mu?
Bir hayranım beyaz kağıt üzerine, adını kanla yazarak sevgisini göstermek istiyordu. Ona yaptığının yanlış olduğunu anlatabilmek için çok uğraştım. Sonra sessiz sedasız kayboldu. Üzülmüştüm onun adına...
.: Şöhret olduktan sonra hayatınızda neler değişti?
Hiç bir şey. Hala aynı evdeyim. Aynı otomobili ve aynı parfümü kullanıyorum. Aynı dostlarımla, aynı yerde kahve içiyorum. Telefon numaram da aynı. Aynı yerlerden alışveriş ediyor, aynı şekilde tarıyorum saçımı. Değişirsem özümü de kaybederim, ruhumu da...
.: Kız arkadaşınız var mı?
Sevgili anlamında kız arkadaşım yok. Sanatçıların kendi içinde mücadelesi oluyor. Bizlerin gerçek anlamda aşkı müzik. Genç kızların bunları anlaması da nedense mümkün olmuyor. Onlar da haklı olarak ilgi istiyor ve müziğe olan tutkuyu bile hissedemiyorlar. Ben bu kasetim için 2 yılımı harcadım. Bu zaman zarfında ilişkilerim oldu ama nedense istediğim gibi birini bulamadım.
.: Politikayla ilgili misiniz?
Asla! Politika sahtedir, oysa müzikte derinlik var. Samimi olmayan ve insana zararı olan politikadan nefret ediyorum.
.: Hayatın sizin için anlamı sadece müzik mi?
Hayır. Her konuda duyarlıyım. Bir şarkıcının şarkı söylemekten çok daha anlamlı görevleri olduğunun bilincindeyim. Çocuklarla yakından ilgiliyim. Özellikle yaşamla ölüm çizgisindeki hasta çocuklarla... Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Kitleleri aydınlatmayı ilke edindim. Ülkem için, insanlar için. Savaşa karşıyım. Barışın elçisiyim. Konserlerinde sevginin temsilciliğini üstleniyorum. Müzik politikadan çok daha etkilidir, insanlığın anlamında.
.: Diğer sanatçılara da şarkılar veriyorsunuz. Hangi sanatçılarda şarkılarınız var?
Ebru Gündeş, Yaşar, Harika Avcı, Nadide Sultan, Gülben Ergen, Seda Üren gibi arkadaşlara şarkılar verdim. Paylaşmayı seviyorum, yaratmayı da... Kalıcı bir isim bırakmak en önemli hedefim.
.: Bülent Ersoy, sizin kasetinizi dinleyince, 'Bu çocuk süper' diye haykırmış. Siz kimleri dinliyorsunuz?
Kayahan'ı dinlerim. Yaşar'ı, Sezen Aksu'yu ve Ebru Gündeş'i. Yaratıcı insanların bendeki yeri başka. Ama harika yorumcuların hakkını da vermek gerek.
.: En büyük idealiniz nedir?
Bir stadyum dolusu insana konser vermek. Biz sanatçıların en büyük morali karşımızdaki coşkulu insanlar. Ben konserlerimde genç kızların çığlıklarını duyduğumda, yeniden doğuyorum sanki. Bugün 2 bin kişilik salonlarda onları ayaklandırırken, yarın 20 bin kişiyi tek bir ses haline getirmeyi düşlüyorum. Siz beni tanımazsınız. Ben düşlerimi gerçek yapmayı pek severim.
Bir konser verdi, neredeyse genç kızlar tarafından parçalanacaktı... Kaseti için imza günü düzenlendi, genç kızlar çığlık çığlığa uzun kuyruklar oluşturdu... Konuk olarak katıldığı televizyon programlarında, kapıların önü bekleşen genç kızlarla doldu... Son günlerde bir Gökhan Özen tutkusudur gidiyor. Plakçılar Çarşısı'nda herkes durdu, bu yakışıklı gencin 'Duman Gözlüm' adlı kaseti satıyor. Ve kasetin çıkış şarkısı 'Aramazsan Arama' herkesin dilinde. Gökhan Özen'e 'Popun yeni starı' diyorlar.
firstlady ve KisukE UraharA bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 23 Aralık 2007 11:30. Sebep: Görümeyen Ek Kaldırılmıştır
Mystic@L
9 Eylül 2006 23:53   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi




.
firstlady ve KisukE UraharA bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen Kral_Aslan; 13 Eylül 2008 13:17.
23 Aralık 2007 11:38   |   Mesaj #4   |   
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
KocaeLi

49853
8.364 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 08-04-2007

Gökhan Özen (Gökhan Özen Hakkında - Gökhan Özen Kimdir?)

Gökhan Özen
Gökhan Özen
firstlady ve Sedef 21 bu mesajı beğendi.
4 Ocak 2008 21:39   |   Mesaj #5   |   
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
KocaeLi

49853
8.364 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 08-04-2007

Gökhan Özen (Gökhan Özen Kimdir? - Gökhan Özen Hakkında)

Gökhan Özen

firstlady ve Sedef 21 bu mesajı beğendi.
28 Ocak 2008 22:21   |   Mesaj #6   |   
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
KocaeLi

49853
8.364 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 08-04-2007
Gökhan Özen

firstlady ve Sedef 21 bu mesajı beğendi.
6 Şubat 2008 15:13   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
MsXLabs Üyesi
TR

15489
1.826 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 24-06-2006


Sedef 21 ve KisukE UraharA bu mesajı beğendi.
Son düzenleyen KisukE UraharA; 6 Şubat 2008 16:11.
6 Şubat 2008 16:14   |   Mesaj #8   |   
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
KocaeLi

49853
8.364 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 08-04-2007
Gökhan Özen
firstlady ve Sedef 21 bu mesajı beğendi.
14 Ağustos 2008 11:43   |   Mesaj #9   |   
Avatarı yok
MsXLabs Üyesi
TR

15489
1.826 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 24-06-2006
KisukE UraharA bu mesajı beğendi.
14 Ağustos 2008 20:16   |   Mesaj #10   |   
Avatarı yok
MsXLabs Üyesi
TR

15489
1.826 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 24-06-2006


KisukE UraharA bu mesajı beğendi.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Gökhan Özen Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • gokhan ozen hayati
  • gokhan ozen kimdir
  • gokhan ozen nereli
Gökhan Özen - Budala
Gönderen: _EKSELANS_ Forum: Türkçe Şarkı Sözleri
Cevap: 0
Son Mesaj: 9 Mayıs 2013 08:02
Gökhan Özen - Özlenensin
Gönderen: HandSome Forum: Türkçe Şarkı Sözleri
Cevap: 0
Son Mesaj: 19 Kasım 2010 12:39
Gökhan Özen - Oyna
Gönderen: HandSome Forum: Türkçe Şarkı Sözleri
Cevap: 0
Son Mesaj: 19 Kasım 2010 12:29
Gökhan Özen - Ezdirmem
Gönderen: HandSome Forum: Türkçe Şarkı Sözleri
Cevap: 0
Son Mesaj: 19 Kasım 2010 12:27
Gökhan Özen - Sitemkar
Gönderen: HandSome Forum: Türkçe Şarkı Sözleri
Cevap: 0
Son Mesaj: 19 Kasım 2010 12:15
Sayfa 0.425 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu