Arama

Osmaniye - Abdurrahman Keskiner Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güncelleme: 12 Eylül 2008 Gösterim: 5.758 Cevap: 0
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2008       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
TARİHÇE:
Okulumuz Fakıuşağı Köyü yolu üzerinde bulunan eğitim kampusu içersisinde, okulumuza ait 7821 m2 arazi üzerine 2721 m2 kapalı alan olarak inşa edilmiş ve 5100 m2 okul bahçesi bulunmaktadır. Okulumuzun açılışı Sayın Başbakanımız Recep Tayip ERDOĞAN ile okula ismini veren sinema yapımcısı Abdurrahman KESKİNER tarafından 13 Eylül 2004 tarihinde yapılmıştır.
Sponsorlu Bağlantılar
Okulumuz ilk yıl 2004/2005 eğitim-öğretim yılında Müzik Bölümünde 21 Resim Bölümünde 22 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır.

İDARECİLER
Okulumuzun ilk kurucu müdürü Osmaniye Anadolu Lisesi müdürü Mehmet ÖNALAN ‘dır. Daha sonra 19 Eylül 2004 -01 Mayıs 2006 tarihleri arasında Osmaniye Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Nimet AYDIN Müdür vekili olarak görev yapmıştır. 01 Mayıs 2006 tarihinden itibaren okulumuz Mdr. Baş Yrd. Servet BAYAZIT müdürlüğe vekâlet etmektedir.

BİNAMIZ:
Okulumuz zemin+ II katlı olup toplam 24 dersliğimiz bulunmaktadır. Bu dersliklerin 8’i sınıf, 7’si Resim Atölyesi, 6’sı Müzik Odası, 3’ü erkek yatakhanesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okulumuzda Laboratuar, Kütüphane, Bilgi Teknolojileri Odası, 3 İdare Odası, 2 Bölüm Şeflik Odası, Rehberlik Odası, Öğretmenler Odası, Memur Odası, Hizmetli Odası, Arşiv Odası, Kalorifer Dairesi, 2 Depo ve her katta yeteri kadar kız-erkek WC bulunmaktadır.
4 adet müzik odası PVC ile bölünerek 24 adet bireysel müzik odasına dönüştürülmüştür.

PERSONEL:
İdari kadro olarak 2 Müdür Yrd. 1 Müdür Baş Yrd. kadrolu olarak çalışmakta. Müdürlük Vekâleten Müdür Baş Yrd. tarafından yürütülmektedir.
Okulumuzun norm kadro öğretmen sayısı 20’dir.Okulumuzda 3 kadrolu Resim Öğretmeni, 1 Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, 1 Tarih Öğretmeni ile 1 Rehber Öğretmen kadrolu olarak çalışmaktadır. Kadrolu Müzik Öğretmeni bulunmamaktadır.8 Müzik öğretmeni diğer okullardan olurla derslere girmektedir.
Okulumuzda kadrolu Memur, Yardımcı Hizmetler Personeli ve Aşçı bulunmamakta, bu personel ihtiyacı Hizmet Alımı yoluyla temin edilmektedir.

ÖĞRENCİ:

2006–2007 yılı itibariyle 2 şubemiz eski müfredata göre (hazırlık okumuş) ,4 şubemizde yeni müfredata göre eğitim-öğretime devam etmektedir. Toplam 6 şubemiz mevcut olup; bunların 3’ü Resim Bölümü, 3’üde Müzik Bölümüdür. Resim Bölümü öğrenci sayımız 58, Müzik Bölümü öğrenci sayımız 51 olup toplam 109 öğrencimiz bulunmaktadır. Erkek öğrencilerimizden 24’ü,kız öğrencilerimizden 50’si yatılı olarak kalmaktadır.