MsXLabs
Sayfa 1 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   Hoparlörden ses gelmiyor, sebebi ne olabilir? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/216323-hoparlorden-ses-gelmiyor-sebebi-ne-olabilir.html)

parlak52 12 Aralık 2008 17:10

Hoparlörden ses gelmiyor, sebebi ne olabilir?

Hoporleri takıyom ama ses çıkmıyor, donanım ekle diyor. Çözümü nedir?

Lord.iz 12 Aralık 2008 17:52

ses kartı driverlarınız yüklenmemiş olabilir ses kartınızın driverını kurun
bilgisayarım da sağ tuş yap yönete tıkla daha sonra aygıt yöneticisine gir burada sarı ünlem işareti veya soru işareti olan donanıma bak bi gerisini çözemezsen yine yaz..

DERF_YORK 4 Mart 2009 13:10

Hopörlerlerin.. Kablolarının iyice ve yerlerine takılmış olduğundan emin olun:
Masa üstünde ekranın sağ alt köşesin,de bulunan Hopörlör ikonu,na sağ tıklayıp..
Ses Denetimini aç Seçin.
Birde Oradan bakın: Ses seviyeleri aşağıda olan versa sesi yükseltin.
Yada altta sessiz seçeneği tıklanmışsa iptal edin.

rasimarslan 5 Ağustos 2009 20:04

Hoparlörden ses gelmemesinin nedeni nedir?

Hopörlörümden ses gelmiyor. Halbuki ses Driverım falanda yüklü , ne yapabilirim ? Yardımcı Olursanız çok sevinirim . http://i222.photobucket.com/albums/dd46/rasimarslan/SES.jpg

KaNKaWaReZ 7 Ocak 2010 06:11

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1640286)
arkadaşlar roland ma 8 hoparlör kullanıorum pc format attıktan sonra sesi çıkmıo ses kartı yükledim ama kabul etmedi bilgisi olan yazarsa sevinirm

Formattan Sonra Farklı İşletim Sistemi Kurmuş Olabilirsiniz... Eğer Öyle İse İşletim Sisteme Uygun Driver Bulmalısın..

KaNKaWaReZ 26 Ocak 2010 23:14

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1667589)
Bilgisayarıma Format Attım . Bulunan Tüm Driverleri Kurdum . Ses Çıkmıyor . Denetim Masasından Ses,Konuşma Ve Müzik Aygıtlarına Tıklıyorum. Daha Sonra Ses Efekti Ve Ses Aygıtlarına Tıklıyorum. Pencere Açılıyor . Ama Hiçbir Şekilde Ses Ayarlanmıyor.

Ne Yapmalıyım ????

Ses Driver'i Hatalı Kurulmuş Olabilir. İnternetten Güncel Driver Sürümü İndirip Deneyiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1669763)
ya arkadaşlar benim hoparlör de çalışmıyor.dün çalışıodu ama bugün çalışmıyor. bilgisayarı açık unutmuşuz ondan bi sorun olabilir mi acaba. ama eğer derseniz ses kartı falan onlarla alaka değil. lüttffeeennn aaacciill yyaarrddımm!!!!

Jak Girişleri Kontrol Edin. Bios'a Girip Onboard Sesi Disable mi Enable mi Onu Bi Bakın.
Bilgisayar Açıkken Birisi Hoparlörle Kurcalamış Olabilir.
Jak Girişleri Tam Oturmamıştır Çıkarıp Tekrar Takın.

KaNKaWaReZ 29 Ocak 2010 03:39

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1672582)
ArKiLeR BaNaDA yArDıM eDiN yhA :( hOPaRLÖdeN seS qeLMiYo AtRIcA SeS ProqRaMı SiLİnmİŞ nApAMaM LazIm

Anakartın Marka/Modeli Yazar mısın ?
Daha Önceden Realtek Kullanıyorsanız Buradan İndirin >> Realtek

KaNKaWaReZ 29 Ocak 2010 22:59

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1673957)
yha

derf_york senin sağ altta dediğin şey yok onu nasıl indircem

Denetim Masası / Ses Efekti Ve Ses Aygıtları << Girin.
Ses Ayarları Oynayabiliyor musun ?
Sistemde Realtek Yüklü mü ? Yüklü Değilse > Realtek

KaNKaWaReZ 11 Şubat 2010 13:31

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1688508)
Arkdaslar Ses gitti 3 DEFA FORMAT ATTIM GENE YOK . BİLGİSAYAR ÇOK ESKİ SES KARTI ONBOARD ANAKART ASUS A7N266-VM ne yaptıysam olmadı yaa

ASUSTeK Computer Inc.-Support-
Açılan Uyarıda İşletim Sisteminizi Seçin Daha Sonra (Others)'a Tıklayınız.

kompetankedi 28 Haziran 2010 22:27

Alıntı:

parlak52 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1795196)
Hocam Kısaca anlatım Hoporlör Takılı Sesi İstediğin Gibi Aç Son sEs Cızırtı Yapmıyo Ama Mikrofonu Takıyorum Sonra Hopörlerin Sesini Yükseltiyorum Tıııııtttt İğrenç Ses Gelyo Cızırtı SeSİ NE yapmalıyım Mikrofonu sökünce olmuyo :) Mikrofonda Lazım Hocam Ya

Ne ses kartında nede mikrafonunda sorun var.. Aslında hiç sorunun yok.

Tek yapman gereken hoporlerın mikrafonu göremiyeceği açıya yerleştirmen.

Sorununuz osilasyon. osilasyon eğer hoporler ve mikrafon ya yakındır karşılıklı yada acı olarak bir birlerini görüyorlar. Bu bas frekansın mikrafonu tetiklemesi mikrafonunda hoporlör sisteminde kısır bir ses dongusune sebep olur buda cınlama seklinde size yansır.

Mikrafonla hoporlerın yerlerini değiştirin uzaklaştıın sorun kalmayacaktır.

Saat: 11:31
Sayfa 1 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık