MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Hemoroidte sülük tedavisi uygulanır mı? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/222434-hemoroidte-suluk-tedavisi-uygulanir-mi.html)

Ziyaretçi 30 Aralık 2008 11:06

hemoroid tedavisinde sülük kullnını sonucunu öğrenmek istiyorum

Yavru_Aslan 30 Aralık 2008 11:22

Bakınız Belki Yardımcı Olabilir

Hemoroid (Basur)

Keten Prenses 30 Aralık 2008 16:29

hemoroidde sülük tedavisi kullanılmaz. kanama riskini arttırır, enfeksiyon dolayısıyla doku nekrozuna kadar gidebilecek sonuçlar görülebilir.. tıbbi tedavi, kabız olmamaya dikkat etmek,lifli beslenme, ılık suyka ve rivanolla hazırlanmış oturma banyoları ve hijyene dikkat etmek daha anlamlı bir tedavi şeklidir

kemal uzun 31 Temmuz 2009 12:52

Ben sülükle hemoroid tedavisi uyguladım, kanama ve yara oluşması nedeniyle 2 defa ameliyat oldum belki ben yanlış uyguladım ama söylenen oydu.

Misafir 28 Ağustos 2009 11:33

sülükle basur tedavisi olurmu bana yardımcı olursanız sevinirim

Misafir 28 Ağustos 2009 11:39

Alıntı:

Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1273103)
hemoroidde sülük tedavisi kullanılmaz. kanama riskini arttırır, enfeksiyon dolayısıyla doku nekrozuna kadar gidebilecek sonuçlar görülebilir.. tıbbi tedavi, kabız olmamaya dikkat etmek,lifli beslenme, ılık suyka ve rivanolla hazırlanmış oturma banyoları ve hijyene dikkat etmek daha anlamlı bir tedavi şeklidir

ilgili bilgiler verilmiş.. geçmiş olsun.

Misafir 13 Haziran 2010 03:30

ben bir defa hemoroid ten ameliyat oldum .Ancak tam olarak bundan kurtulamadım sülükle tedavi olabilirmiyim .daha doğrusu sülük bu hastalığı tedavi edebilirmi

kyle 13 Haziran 2010 16:28

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1789739)
ben bir defa hemoroid ten ameliyat oldum .Ancak tam olarak bundan kurtulamadım sülükle tedavi olabilirmiyim .daha doğrusu sülük bu hastalığı tedavi edebilirmi

İnceleyiniz : Hemoroid (Basur)

dr.sedat 23 Eylül 2011 15:13

Uygun şartlarda sülük (orta vadede) mükemmel sonuç verir.

hemoroidlerin komplikasyon gelişmemiş versiyonlarında kesin etkilidir, yaklaşık 6 ay etkilidir. yılda 1-2 defa tekrar gerekir. ancak aşağıdaki şartla;

*sülük kullanılmamış ilk olacak
*öncesinde basit sabun, su ve kurutma için kağıtla temizlik yapılacak
*bitiminde klasik pansuman yapılacak (iyot atuşmanı ve antibakteriyel pomad)
*kanama yalaşık 2 gün sürer, doğaldır, olmalıdır. Kağıt havlu, ped vb .ile sorun aşılır.
duruma göre, 1-4 sülük bir defada olabilir, makul olanı saat 3 ve 9 hizasından 2 sülük tür.

Nasıl: yukarıdaki hazırlık sonrası uygun pozisyon alınır (diz arasına yastık vb ile destek)., Sülük bir boş tahlil tüpüne pensetle koyulur. Anal bölgeye yerleştirilip beklenir. Tutmazsa işlem tekrarlanır. deride asla kokulu madde teması olmamalıdır, tutmaz.

iş bitince 3 gün rutin pansuman yapılır.

Misafir 19 Mart 2012 22:58

şimdi burda bazı cahil cıvaralar kulaktan doğma bilgilerle sülük tedavisi yapmak istiyor sülük kan emen bi hayvan olduğunu biliyosunuz sizin bağsurunuzun kan emen sülükle ne alakası var bağsurda sülük tedavisi bir tek tromboze yani kanamalı onuda açıyım dışa çıkan memenin mor renkte olması gerekir mor renkli memenin içinde kan pıhtısı vardır ve sülük bu yüzden kullanılır o pis kan pıhtısını temizlemek için sülük yapıştırılır

Saat: 23:50
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık