MsXLabs
Sayfa 1 / 8

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bayanlar askeri akademilere gidebilirler mi? Şartları nelerdir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/227493-bayanlar-askeri-akademilere-gidebilirler-mi-sartlari-nelerdir.html)

Ziyaretçi 16 Ocak 2009 10:14

kızlarda askeri akademilere girebilirlermi? şartlar nelerdir?

TEKSİLAHJ0RDAN 16 Ocak 2009 11:22

BENİM BİLDİĞİM; evet girebilirler.akademi olduğundan.(askeri liselere giremezler..)

Keten Prenses 16 Ocak 2009 15:22

Alıntı:

Anayasa taslağı çalışmaları sürerken yeni bir fikir ortaya atıldı. Kızlar asker olsun!

Sivil anayasa çalışmasını yürüten AK Parti, vatandaşlardan yüzlerce öneri alıyor. Bayan vatandaşlar ise Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya mektup yazarak “Bayanlar da askere alınsın” şeklinde düzenleme yapılmasını önerdi.

Çubukçu, bir mektupta “Kızlar da askere alınsın” önerisi geldiğini ve bunun anayasaya konulmasının istendiğini belirterek, bu önerinin faydalı olabileceğini savundu. Bakan Çubukçu, kızların 20 yaşında askere alınmasının, onların genç yaşta evlendirilmelerini önleyebileceğini vurgulayarak, “Böylece kızlarımız, ’nasıl olsa askere gidecek’düşüncesiyle ailesi tarafından okutulur, çocuk yaşta okuldan alınıp evlendirilmez” dedi.

Çubukçu, kızların askerlik hizmeti süresince Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) bağlı yurt ve bakımevlerinde görev yapabileceğini belirtti.

Bakan, “Askerlik süresince, meslek öğrenme imkanına kavuşabilirler. Böylece gelecek dönemlere daha güvenle bakabilirler” ifadesini kullandı

kaynak

henüz böyle bir düzenlemede olmasada bayanlar er ve erbaş olarak değil,üst düzey rütbeli akademisyen asker olarak T.S.K 'da görev yapabilmektedir

Misafir 2 Eylül 2009 18:32

ben 20 yaşında bır bayanım lıse acık ogretım okuyorum 2sene ıcınde askerıyede gorev almam nasıl mümkün oabılır

volture 2 Eylül 2009 19:36

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1473755)
ben 20 yaşında bır bayanım lıse acık ogretım okuyorum 2sene ıcınde askerıyede gorev almam nasıl mümkün oabılır

"Liseyi açıktan bitirmiş olman sorun olmaz , fakat yaş sorun olabilir."
Bayanlar TSK ne sadece Harb Okullarından mezun olarak katılabilirler... Liseden sonra ÖSS e girerek başvurular yapılır. Gerekli şartları bulunduruyorsanız , çeşitli testlere tabi tutukursunuz, bu testleri başarıyla geçtikten sonra harb okullarına girebilirsiniz. Kara , Hava ve Deniz kuvvetlerinde görev yapabilirsiniz.

Misafir 3 Eylül 2009 15:54

ya ben 8. sınıfı bitirip 9 geçtim bize askeri liseye kızlar giremez dediler doğrumu peki öss de kaç almak gerek gidebilmek için

volture 4 Eylül 2009 19:04

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1475308)
ya ben 8. sınıfı bitirip 9 geçtim bize askeri liseye kızlar giremez dediler doğrumu peki öss de kaç almak gerek gidebilmek için

Evet , kızlar askeri liselere giremezler. Tüm askeri okulların (Harb Okulları - Astsubay MYO) taban puanları her sene değiştirilmiş şekilde yeniden açıklanır.

Misafir 11 Eylül 2009 16:43

Alıntı:

askeriyeye giriş şartları

merhabalar ben sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ve bu sene mezun olucam acaba lisemden dolayı harp okullrına gırısım kıtlanırmı gırebılıyormuyum?

Misafir 15 Eylül 2009 23:09

iyi akşamlar öncelikle bayanların boyları en az kaç cm olmalı bi türlü bulamadım.ve bide bazı dersahanelerden dolayı askeri sınavına girilmiyormuş acaba dogrumu şimdiden tşkler

Misafir 23 Eylül 2009 11:58

BEN 7.SINIFTAYIM BU YIL 8. SINIFA GEÇİÇEM ORTAOKULU BİTİRDİKTEN SONRA ASKERİ LİSEYE GİDEBİLİYORMUŞUZ NEREDEN BİLİYORSUN DİYE SORACAK OLURSANIZ DAYIMA SORDUM DAYIM ÜSTTEĞMEN OLDUĞUNDAN ONA SORDUM EVET DEDİ

Saat: 15:28
Sayfa 1 / 8

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık