MsXLabs
Sayfa 1 / 18

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bilgisayar sürekli donuyor, çözümü nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/228944-bilgisayar-surekli-donuyor-cozumu-nedir.html)

glader 23 Ocak 2009 14:15

Benim sorunum bilgisayarımın donması. Özellikle internete bağlandığımda internet explorer veya başka bir browser açınca pc donuyor ve ctrl + alt + del de işlemiyor. Bazende bilgisayar açılırken ekranda hoşgeldin yazısı çıktığında öyle kalıyor ve bilgisayar açılmıyor. Çoğu zamanda pc açılıyor masaüstü ekrana geliyor ve birşeye tıkladığım zaman donuyor. Ne yapmalıyım?

Misafir 23 Ocak 2009 14:21

HijackThis indir - HijackThis download

Proğramı kurduktan sonra çalıştırın.

işaretli yeri tıklayın ve...

Sisteminizi tarayacak... size sonuçları göstericek...

http://i40.tinypic.com/19056c.jpg

Gelen uyarılara evet veya tamam deyiniz. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden açınız...

fadedliver 23 Ocak 2009 14:24

donma nedenleri
1-)işlemci kendine soğutamadığından donar
2-)bios ayarlarındaki bir bozukluktan donar
3-)donanım cakışmasından donar
4-)bilgisayarındaki bir virüsten dolayı donar
5-)donanımın işletim sistemini kaldıramadığından donar
6-)over clock (hız aşımı) yapmadan dolayı donar

son driver sürücülerini bulup güncelleyiniz.

glader 23 Ocak 2009 14:35

Alıntı:

AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1295979)
HijackThis indir - HijackThis download

Proğramı kurduktan sonra çalıştırın.

işaretli yeri tıklayın ve...

Sisteminizi tarayacak... size sonuçları göstericek...

Gelen uyarılara evet veya tamam deyiniz. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden açınız...

İşe yaradı galiba çok teşekkürler

master25 11 Nisan 2009 13:49

arkadaşlar ben burda yeni değilim aslında ama önceki nick i unutunca yeniden aldım girdim.benimde pc de garip bir sorun var.pc açılıyor ve rahat bir şekilde pc yi bir kaç saat rahatlıkla kullanıyorum ama sonra donuyor fakat mouse hareket, ediyor tıklamak felan işe yaramıyor(ctrl+alt+delete) ve diğerleri....yeniden aç kapat yapıyorum ama canımı sıkmaya başladı bu durum.yardımcı olursanız çok sevinirim....

onur.snmz 21 Temmuz 2009 23:57

ya arkadaşlar benim bilgisayar hep donup kalıyo ya şimdide donuya 5 dk aralarla donuyo aranızda bilgisayar uzamnı varsa bana bi yardım edin ltf

Rower 22 Temmuz 2009 00:56

Alıntı:

onur.snmz adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1444770)
ya arkadaşlar benim bilgisayar hep donup kalıyo ya şimdide donuya 5 dk aralarla donuyo aranızda bilgisayar uzamnı varsa bana bi yardım edin ltf

Alıntı:

fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1295983)
donma nedenleri
1-)işlemci kendine soğutamadığından donar
2-)bios ayarlarındaki bir bozukluktan donar
3-)donanım cakışmasından donar
4-)bilgisayarındaki bir virüsten dolayı donar
5-)donanımın işletim sistemini kaldıramadığından donar
6-)over clock (hız aşımı) yapmadan dolayı donar

son driver sürücülerini bulup güncelleyiniz.

1. İşlemcinin hangi sıcaklılarda oluğunu yardımcı bir programla kontrol ediniz.Normal sıcaklık değerleri 40 50 °C arasıdır.
2. Bios ayarlarının değiştirilmemiş olduğunundan emin olun.
3.Herhangi bir donanım çakışması söz konusu ise ilgili donanımı pasif hale getirin.
4.Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir virüs programı kullanınız.
5. Sisteminiz kaldırmıyor olabilir örnek ram yetersizliği işlemci kasması gibi arkaplanda çalışan gereksiz programları sonlandırın.
6.O.C Overlock yapılmış ise gereğinden fazla hız aşımı donamaya sebep olabilir tekrar fabrika ayarlarına geri dönüş yapın.

onur.snmz 22 Temmuz 2009 05:44

ya kurban olayım size arnızda güzelbi program bilen yokmu yha bilgisayra donp kalıyo sıra sıra bende deli oluyom yha aranızda bi bilgisayarcı yokmu

ozti 22 Temmuz 2009 13:39

Alıntı:

onur.snmz adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1444818)
ya kurban olayım size arnızda güzelbi program bilen yokmu yha bilgisayra donp kalıyo sıra sıra bende deli oluyom yha aranızda bi bilgisayarcı yokmu

Yukarıdaki mesajlar'da belirtilen konulara dikkat edin.Sistemiz sürekli aynı şekilde sorun yaratıyorsa sisteminiz yaptığınız işlemler için yetersiz kalıyor yada donanım ekipmanlarınızda sorun var demektir upgrade edin ve donanımlarınızı güncelleyin.Eğer parçalarınızda arıza var ise format yada yazılımsal olaylar çok fazla bir değişiklik yaratmayacaktır.

Misafir 28 Ağustos 2009 23:23

ara ara donuyor neden

Saat: 17:10
Sayfa 1 / 18

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık