MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   Lisede teşekkür almak için ortalama kaç puana ihtiyaç vardır? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/229103-lisede-tesekkur-almak-icin-ortalama-kac-puana-ihtiyac-vardir.html)

fenerli 24 Ocak 2009 18:18

Lisede teşekkür almak için ortalama kaç puana ihtiyaç vardır?

Lisede teşekkür almak için ortalama kaç puana ihtiyaç vardır?

SuDoKu 24 Ocak 2009 20:06

Alıntı:

fenerli adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1297027)
lise 1 öğrencisiyim. ortalamam 70,486 ama teşekkür alamadım.oysa ki 70 'in üstü teşekkür alıyor.soruma cevap verirseniz çok sevinirim.cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Eğer 1 Olan Notunuz Yoksa ve Notlarınızı puan Üzerinden Hesapladığınızda 70,486 Tutuyorsa Kesinlikle Teşekkür Belgesi Almanız Gerekir
Not Ortalaması Puan Olarak 70 ve Üzeri Olan Öğrenciler Teşekkür Belgesi Almaya Hak Kazanır

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111095)
Dediğiniz yöntemi uyguluyorum 72.724138 çıkıyor bu durumda teşekkür alabiliyorum fakat birde Kredi ile Teşekkür alabilmek için hesaplama var o yöntemi denediğimde ise 112 kredim ckıyor fakat teşekkr alınabilmesi için 115 kredi gerekliymiş :/ yardım edinn lütfen :(

Hyr cnm teşekkür alıyorsun .. İçin rahat olsun..

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111410)
69.77 ile teşekkur alınırmı 69.5 geçtiği için lütfen acil cevap istiyorum...çok merak ediyorum

Bu durum tamamen öğretmenlerinin insafına kalmış bir durum. Sistem bilgisayar sistemi olduğu için not ortalamanda öğretmenlerin tarafından göz önüne alınarak bir işlem yapılmazsa teşekkür alman mümkün değil. Ancak not ortalaman tam olarak 70'i görürse teşekkür alabilirsin.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2113192)
Ancak çoğu sitede ve kaynaklarda alamazsınız diyor :( 70 ve 70in üstünde olması gerekiyormuş herkez öyle söylüyor.
siz bilginizden emin misiniz ? deneyiminiz varmı ?
Müdürümüz alırsın dedi ama işte bu kaynaklar korkutuyor beni :S

69,50 yi geçtiği için alabiliyorsunuz diyorum.. Ama sene sonu belli olacak bu.. Net olarak bütün ayrıntıları verseniz işimiz daha kolay olacaktır..! Ayrıca deneyimimizin olmadığını düşünüyorsanız eğer; sizin deyiminizle çoğu siteye sormayı tercih edebilirsiniz.. :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2113528)
ben liseye gidiyorum ortalamam 65,0647.... teşekkür alır mıyım?

Alamazsınız.Teşekkür alabilmek için "70" ve üzeri ortalama olması gerekir.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2113860)
benin ortalama 70 ustu ama bır dersım 44.75 2 tesekkur alabırmıym

zayıfın olmadıkça ve ortalaman yeterlıyse alabılırsın.yani alabılırsın.

Misafir 8 Haziran 2010 22:46

TAKDİR-TEŞEKKÜR-ONUR BELGESİ

Eğer 1 notunuz 44.50 ise teşekkür alamazsınız en kötü puanınız 45 olması gerekir.Dil Anlatım notunuz 3 olmazsa teşekkür alamazsınız.Teşekkür için enj kötü 70 olması gerekir 69.50 olsa teşekkür alamazsınız.Aynı Şey takdir için geçerli 84.50 olursa teşekkür alamazsınız 85 olması gerekiyor.
Takdir Teşekkür hesaplamada o dersin yıl sonu puanı yazılıların ortalaması kaç geliyorsa dersi saatiyle çarpılır.Örneğin 70.2=140 bütün dersler için böyle yapılır. yıl ders sonuç
sonu saati
puanı
Bütün derslerin sonuç bölümü toplanır.Kaç ders saati varsa rehberlik hariç toplananan sonuç bölümüne bölünür.70 Çıkıyorsa teşekkür 85 Çıkıyorsa Takdir alır.Onur belgesini soracak olursanız o ise okulda herangi bir faaliyete katılmış üstün başarı göstermiş ödül vs.almış öğrenciye 2.dönem verilir.

kyle 9 Haziran 2010 19:11

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1788309)
benim puanım 3.72 teşekkür alabilirmiyim

Teşekkür ve/veya takdir belgesi almak için puan ortalamanızın 70,00 ve üzeri olması gerekiyor.
Not ortalamanız ile takdir ve/veya teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı hesaplayamazsınız.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1788802)
ben lise 3 e gidiyorum puan olarak hesapladığımda 70.84 çıkıyor ben teşekkür alabilirmiyim? lütfen cavap verin

Evet, teşekkür belgesi alabilirsiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1789203)
arkadaşım illahaki 70 gerekmez.67-68 gibi notlarla da alınıyor.teşekkür ( yani 70 e yakın bir not olsun 3,5 u geçmesi gerekir...)

Bahsettiğiniz sistem artık uygulanmıyor.
Benim not ortalamam 3,50 ben teşekkür alırım diye bir şey yok artık.
Puan ortalamanız 70,00 ve üzeri olmadığı sürece teşekkür alamasınız.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1790004)
benim notum 75 ama karnemde 1 tane 3 oldugu için yesekkür alamadım oysa 70üstü tesekkür oluyor ya da not hesaplamaları her okul için farklı oluyor :)

Puan hesaplamaları hiç bir okulda farklı değildir. Ortalamayı okullar hesaplamıyor. Elektoronik ortamda hesaplanıyor...

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1790269)
merhaba arkadaşalr ben meslek lisesinde 3. sınıf bitiriorum rehberlik dersi ile birlikte haftalık ders saati 40 ortalama hesaplanırken 39 saat olarak mı yoksa 40 saat olarak mı hesaplamamız gerekior ben 40 ile hesapladığımda ortalamam 3,72..39 ile hesapladığımda 3,82 çıkıor son durum olarak teşekkür belgesi ortalama notu kaç acaba?? 3.50 den mi başlıor yoksa 3.75 den mi???

Hesaplama yaparken rehberlik dersiniz ortalamaya katmayacaksınız. Teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı öğrenmeniz için puan ortalamanızı hesaplamanız gerekiyor. Puanlarınızın ortalaması 70,00 ve üzer ise teşekkür
85,00 ve üzeri isi takdir belgesi alabilirsiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1790656)
Merhaba.Ben lise 3 sayısal öğrencisiyim.Kimya ve geometri notlarım 2.Ama ortalamam 79.Teşekkür alabilirmiyim?Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler...

Evet 79 ile teşekkür alabilirsiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1790771)
kyle çok teşekkür ederim ama 2 tane 2im olması bi sorun oluşturmuyor yani öyle mi?

Hayır 2 tane 2nizin olması bir sorun oluşturmuyor. (:

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1790824)
merhaba arkdaşlar ben 10.sınıf öğrecisiyim puan ortalamam 69,82 çıkıo ben teşekür alabilirmiyim acil yardım lütfen..!!! ?????

Teşekkür alabilmek için ortalamanızın 70,00 ve üzeri olması gerekiyor. Ortalamanız 69,99 olsun yine teşekkür alamazsınız.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1790836)
ortalamam 67 tesekkür alamam değil mi matematk dil anlatm edebiyat 4 :S

Teşekkür belgesi alamazsınız.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1790871)
benim düz lisede lise 1 im ve ortalamam 69,55 teşekkür alabilirmiyim
yardım edin acill...

Teşekkür belgesi alabilmek için ortalamanızın 70,00 ve üzeri olması gerekiyor.
Ortalamanınz 69,99 olsa bile teşekkür alamazsınız. Arada büyük bir fark yok. Bir öğretmeninizden rica ederek bir sözlünüzü yükselttirirseniz, fark kapanır.

kyle 13 Haziran 2010 16:14

Takdir veya Teşekkür belgesi alıp alamayacağınız not ortalamanız ile hesaplanmaz.
Bunun için puan ortalamanızı hesaplamanız gerekiyor.
Puan ortalamasının hesaplanması:

Örnek : Matematik dersiniz 80 düştü ve haftada 4 saat Matematik dersi görüyor olun. 80*4=320
Örnek' : Fizik dersiniz 90 düştü ve haftada 3 saat Fizik dersi görüyor olun. 90*3=270

Aynı hesaplamayı diğer derslerinize de yapıp sonuçların toplamını haftalık ders saatinize bölersiniz.
Puan ortalamanızı elde edersiniz. Takdir veya teşekkür alıp alamayacağınızı öğrenirsiniz...

Not :
Takdir almak için gereken puan : 100-85,00
Teşekkür almak için gereken puan : 84,99-70,00

kyle 16 Haziran 2010 16:32

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1791061)
benim ortalamam 70,30 teşekkür alıyor muyum ben şimdi hiç 1'im de yok ????????

Evet, ortalamanız 70,00'ın üzerinde olduğu için teşekkür belgesi alabilirsiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1791198)
Beyler benim not ortlmam 69,51 teşekkür albilirmiyiimmm cevap yazınnnn

Hayır, alamazsınız. Teşekkür belgesi almaya hak kazanabilmek için ortalamanızın 70,00 ve üzeri olması gerekmektedir.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1791561)
merhab arkdaşlar örneğin dersin biri 69,50 oldumu otomatik olarak 4 oluo yani 70 teşekürde 69,82 oluo bilgisayar 70 yapmazmı onu acaba acil cevap ???????

Ortalamanız bir karne notu değil ki buçuğu geçtiğinde yuvarlansın.
69,50 ise 69,50'dir. İsterse ortalamanız 69,99 olsun yine alamazsınız teşekkür belgesi.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1792014)
bnm ortalamam 3.79 alamadm ama arkadaşn 3.81 o aldı ben nasl alamyrm bi yanlşlk m var yokasa acil cevap lütfen

Arkadaşınızın puan ortalamasın 70,00 ve üzeri olabilir. Bu nedenle o almış siz alamamış olabilirsiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1958434)
YAAAAA!!!!!!!!! 9. sınıf öğrencisiyim ortalamam 84,24 ne alabilirim takdir alınırmı lütfen cevap erinnn :(

85.00'ın üstünde olmadığı için teşekkür alabilirsin takdir alamazsın ne yazıkki

MonsrEquaLs 25 Mayıs 2011 15:55

önem sonu itibariyle öğrencilerin başarılarından dolayı alacakları takdir ve teşekkür belgelerini alma kriterleri ekim 2007'de değiştirildi. Ancak bu konunun henüz tam olarak bilinmediğine şahit oluyoruz.

İlköğretim Takdir teşekkür puanları değişti. Bir öğrencinin takdir alabilmesi için derslerin dönem puanları ortalamasının en az 85, teşekkür alabilmesi için derslerin dönem puanları ortalamasının en az 70 olması gerekiyor. Bu durum şöyle bir sonuca yol açıyor. 5'lik sisteme göre ağırlıklı ortalaması 4,95 olan birisi takdir alamayabilir veya ortalaması 4ün altında birisi teşekkür alabilir. Yani bu hesaplama sisteminin 5 lik sistemle kıyaslanması yanlış hesaplamalara yol açabilir.

İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili maddesi şöyledir:

“Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller

Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler;

a) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür,

b) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname",

c) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar "Üstün Başarı" (EK-7)

ç) (5 Ekim 2007 Gün ve 26664 SRG) Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar "Başarı" (EK- 7/1)

Ayrıca, ilköğretim okullarının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarında almış olduğu notlarla istenilen başarıyı gösterememesine rağmen aşağıdaki şartlardan en az birini taşıyan öğrencilere; öğretmenlerin veya okul yönetiminin önerisi üzerine "Onur Belgesi" (EK-8) ile ödüllendirilir. Bu ödüller öğrencinin dosyasına işlenir.

Sonuna Kadar Okuyun

Gece Prensesi 7 Haziran 2011 14:20

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2108654)
kaç alırsam teşekkür alırım arkadaşlar

Cnm ortalaman 70 in üstünde olursa alabilirsin.. :) 85 in üstünde olursada takdir alıyorsun :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2108526)
Ya benim ortalamam yetiyor ama dil ve anlaım dersi 2 teşekkür alabilirmiyim ?

1 tane 2 in varsa tabiiki alabilirsin .. Zaten o baraj dersi ama 1 tane 2 in varsa alabilirsin :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2108413)
ben lise 1 deyim ama dil anlatım 2 edebiyat 3 ve ortalama netten hesaplıyorum 3.80 geliyo ne yapıcam bn alıyommu teşekkür

Öncelikle artık bu şeklide hesaplanmıyor..! Öncelikle kaçtan geliyor 2 45den mi 50 den mi 54 den mi ? kaçtan geliyorsa onunla ders saatini çarp ve bütün saat ortalamasına böl :) Bunu yaparsan 70 in üzerinde gelirse alırsın teşekkür.. Yani artık 4,.. fln yok :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2108293)
benim dil ve anltmm 2 meslek lisesinde okuorum ortlmm da 75 tesskr alablr mymmm biri bana yardmcı olsn ltfennnnn:(

Evet kesin alıyorsun cnm :)+5 de snn koruman zaten emin ol :)

Gece Prensesi 11 Haziran 2011 18:42

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111423)
Anadolu Meslek Liseleri'nde dil anlatım ve edebiyat notlarının en az 3 mü olması gerekiyor?Acil cevaplar mısınız?

Hyr 2 olsa bile kalmaz geçersiniz.. 1 Olursa o dersi vermeniz gerekir.. Dil anlatım 1 olursa sınıfta kalırsınız :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111366)
Kardeşim Kesin Dimi? Bana E-okul Ortalama Yapmıyor Alamazsın Dediler İçimi Rahatlattın Ama Eminsin Demi İnş Çok Bekliyorum Bunu Almayı.

69,52 ler bile alabiliyorsa sende alırsın.. :) Çünkü bende 84,51 le almıştım taktiri.. O yüzden rahat söyledim inş. alırsın :):)Alamazsan da üzülme.. ;)

Alıntı:

Gece Prensesi adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111469)
69,52 ler bile alabiliyorsa sende alırsın.. :) Çünkü bende 84,51 le almıştım taktiri.. O yüzden rahat söyledim inş. alırsın :):)Alamazsan da üzülme.. ;)

haklısın bu arada ben 90,00 la almıştım...:)

Alıntı:

Teusa adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111552)
haklısın bu arada ben 90,00 la almıştım...:)

İlkokulda mı ben liseden bahsediyorm.. Sen daha bu sene girmiycekmisin liseye ? :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111825)
arkadaşlar ben 9.sınıf öğrencisiyim benm ortalamam 64,4557143 böle bişey. teşekkür alabilirmiyim sizce??

Alamazsınız..:)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111747)
merhaba arkadaslar benim 4 tane 2 6 tane 3 2 tane 5 2 tane 4 var tesekkur alırmıyım

2niz ve 3ünüz çok olduğu için alamazsınız gibi gözüküyor ama kaçtan geldiğide önemli bunu da yazarsanız kesin cevap alırsınız benden :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2111706)
BENİM BİR 2 İM ÜÇ TANE 3 VAR GERİSİ DÖRT BEŞ ORTALAMAM 71 ÇIKIYO TEŞEKKÜR ALABİLİRMİYİM.

Alırsınız.. :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2112791)
slm ben lise 2ye gdiorum karnemde 2tane 2m var btanesi tarih diğeri bölüm dersi ortalamam 70i geçio tşk alırmıyımmm???

Alırsınız .)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2112036)
benm altı tane ıkım war ama notum 3.62 tesekkur alabılırmyım

Alamazsınız..:)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2112831)
Ben anadolu lisesinde okuyorum.not ortalamam66,117 acaba teşekkür belgesi alamaz mıyım?

Alamazsınızz..! :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2112887)
Selam arkadaşlar, ben 9.sınıfım başarı ortalamam 69,786(küsürattan emin değilim.) not ortalamalarımdan 45'den düşük not yok , teşekkür alamazmıyım? Bir tane 2'im , 8 tane 3'üm var, cevaplarınızı bekliyorum :)

Teşekkür alamazsınız gibi gözüküyor.. Ama bilgisayar yuvarlarsa ki alırsınız.. 8 tane 3 le alındığını hiç görmedim :)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2113038)
Merhaba benim ortalamam 69.83 oluyor acaba teşekkür belgesi alırmıyım lütfen yardımcı olun bilenler cevaplasın :(

Doğru hesapladıysanız alırsınız..)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2113086)
dil anlatım dersi baraj , belge almak için dil ve anlatım dersinin 55 den yukarı olması gerek diye blıyorum

Hyr 2 olduğundada alınıyor.. Ortalamaya bakılıyor :)

pesimist 15 Ocak 2012 15:11

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2308152)
69.50 İLE TEŞEKKÜR ALIRMIYIM ???

Alabilirsiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2308295)
arkadaşlar ben hesapladım 80 kredim cıqıo bu durumda bişey alabiliorm muyum ?

Teşekkür alabilirsiniz.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2308522)
kaçtane ikin varsa alırsın teşekkür

Ortalamanızı hesaplayarak bulabilrsiniz. 69.50' nin üzerindeyse ve zayıfınız yoksa alabilirsiniz.

Saat: 09:57
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık