MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bebeğimin ateşini düşürmek için ne yapmalıyım? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/230289-bebegimin-atesini-dusurmek-icin-ne-yapmaliyim.html)

Ziyaretçi 1 Şubat 2009 22:30

MERHABA 16 AYLIK BİR BEBEĞİM VAR ŞUAN KOLTUK ALTINDAN ÖLÇÜMÜME GÖRE ATEŞİ 38.3 GÖSTERİYOR.KIZIMIN BURNU AKIYOR AMA AYNI ZAMANDA UYURKEN BURNU TIKANIYOR VE COK HALSİZ GÖRÜNÜYOR YATMADAN ÖNCE PARANOX FİTİL ATTIM.TAVSİYENİZ NE OLUR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Keten Prenses 1 Şubat 2009 23:53

Öncelikle bir sağlık kuruluşuna götürmenizi önereceğim.. ancak ateş ciddi ve acil bir durum olduğundan size bu yönde önerilerim olacak.. sonuçta teşhis koymuyoruz..ç sadece ateşi düşürmeye çalışacağız..
ancak size önereceğim yöntemler ateşin kaynağı olan enfeksiyon için antibiyotik klullanımına başlanmadığı sürece geçicidir..

öncelikle paranox supp. koyduğunuz saatten 4 saat sonra ateşin çıkmasını beklemeden evdeki daha evvel doktor tarafından verilmiş olan ateş düşürüücü şuruplarınızdan bir tanesinden bir ölçek verin .. paranoxun etkkisi geçmeden bir ölçek verirseniz ateş yükselmeyecektir. havale çok önemli bir ateş komplikasyonudur. ılık duş aldırın.. yada ılık duş aldıramıyorsanız bebeğin alnına koltuk altına ıslak bez yerleştirin bunun amacı şudur; ateşi yöneten merkez hipotalamusun ön lobundadır. ve alna ıslak bez koyduğunuz takdirde biraz da olsun kontrol altına alabileceksiniz.. koltuk altı ve kasıklara bez koymak ise damarlar yönünden zengin olan bu yerlerdeki ısı kaybından faydalanmaktır..
şimdilik önerileirm bukadar.. bezleri ıslattığınız suya sirke de koyarsanız ateş daha çabuk düşecektir. çünkü sirke alkali bir maddedir.. alkol yani kolonya koymayın çünkü bebeğinizin gözüne kaçtığında bir sürü komplikasyon gelişebilir.. lütfen soracağınız bir şey olduğunda çekinmeden konu altına mesaj geçin
geçmiş olsun

Misafir 19 Eylül 2009 20:42

mrh kızım 2 aylık ve ateşi var ne yapmalıyım

Misafir 24 Ekim 2009 11:30

merhaba burnu akıyor çok ateşi var doktora götürdük iğne aldık antibiyotik ilaç fcalpol ve ilaç aldık buna rağmen düşmüyo ne yapmalıyız ikizler erkek 9 aylıklar

Misafir 27 Ekim 2009 17:37

kızımın başı sureklı sıcak neden

Misafir 16 Mart 2010 19:04

sirke ateş düşürürmü merak ediyorum

Misafir 11 Mayıs 2010 01:11

[QUOTE]s
sirke areş düşürürmü zararları nelerdir

Misafir 11 Mayıs 2010 01:17

kızımın areşi 40 yakındı ve şuan duş yaptırarak düşürdüm şuan normal yükseldiğinde doktora baş vurmalımıyım

_Yağmur_ 11 Mayıs 2010 09:21

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1773996)
kızımın areşi 40 yakındı ve şuan duş yaptırarak düşürdüm şuan normal yükseldiğinde doktora baş vurmalımıyım

Geçmiş olsun diliyorum öncelikle

Duş aldırarak ateşini düşürmüşsünüz size önerim ateşi yeniden yükselmeden bir sağllık kuruluşu veya çocuk doktoruna götürmenizdir .Ateşinin düşmüş olması güzel ama yeniden çıkmayacağı anlamınada gelmez.

biruni 12 Mayıs 2010 00:33

Alıntı:

Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1304068)
ATEŞİ 38.3 GÖSTERİYOR.KIZIMIN BURNU AKIYOR .

sebebi belli ateşler de; rahatsızlıklar teşhis edilerek o rahatsızlığın tedavisi sonucu geçiştirilir.

başak bişe demek istiyorum.
öksürmüyo, aşı olmamış vb rahatsızlık yok, ama; ateşi yüksek bebişin.
Lütfen, hemen hekime koşun. havale geçirebilir. lütfen koşunnnnn
:@

Saat: 09:07
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık