MsXLabs
Sayfa 1 / 5

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Grip oldum, evde tedavi için ne önerirsiniz? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/236524-grip-oldum-evde-tedavi-icin-ne-onerirsiniz.html)

rtyh 11 Mart 2009 00:16

Grip oldum doktor dışında ne yapmalıyım ?

Keten Prenses 11 Mart 2009 00:31

Ahmet Maranki grip tedavisi ev yapımı tarifler, basit bitkisel tedavi yöntemleri
1- Gribe karşı Soğan suyunu sıkıp 1 çay bardağı su ve bir miktar balla karıştırılıp günde 2-3 defa tüketilir.
2- Bir bardak kaynar sütün içine 5 gr. ufalanmış adaçayı ilave edilerek 10 dakika demlendirilir. Günde 2-3 bardak tüketilirse, grip tedavisi için iyi gelebilir.
3- Bir bardak kaynar suya 2 gr ıhlamur ilave edilerek 10 dakika demlendirilir. Günde 3-5 bardak tüketilir.
4- Bir bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı tarçın ilave edilerek.10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak tüketilir.
5- Bir bardak kaynar suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil ilave edilerek.10 dakika demlendirilir. Günde 3 bardak tüketilir.
6- Bir bardak kaynar suyun içine 5 gram biberiye ilave edilerek 10 dakika kadar demlendirilir. Günde 2-3 bardak tüketilir.
7- İki bardak suya 1 adet limon kabuğu ile doğranır. 5 gr. ıhlamur konularak 10 dakika kaynatılır. Günde 3-4 bardak tüketilir.

Keten Prenses 11 Mart 2009 00:31

Ahmet Maranki, nezle ve grip durumlarındaki burun tıkanıklığında; 1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz ile 1 çay kaşığı karbonat konularak karıştırılmasını ve burna çekilmesini tavsiye ediyor.
Burun tıkanıklığı için BİTKİSEL FORMÜLLER, Burun tıkanıklığına karşı kullanılan şifalı bitkiler:
* Burun tıkanıklığı için Çörek otu suda ıslatılır, sonra tekrar kurutulup, toz haline getirilir. Bu karışım burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Oğul otu haşlanıp, suyu burna çekilir.
* Burun tıkanıklığı için Papatya haşlanır suyu burna çekilir.

Misafir 23 Eylül 2011 20:35

bol sıvı tüketimi,bol yatak istirahati,C vitamini tüketimi,burun tıkanıklığı için de bi su bardağına 2 çay kaşığı tuz koyup karıştırın(okyanus suyu da denir buna)burnunuza çekin ve temizleyin. grip,grip,grip günlük hayatı alt üst eden hastalıklardan en fenası

Misafir 3 Ekim 2011 06:14

hocam fena grip oldum sanırım bulaştı.. limon yiyorum resmen ... baska ne önerirsiniz

Misafir 24 Ekim 2011 16:48

hastalık

grip olduğumuzda neler yapmalıyız,neler yemeliyiz ve en çok hangi besinden almalıyız.

kosovalı hulya 24 Ekim 2011 17:05

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2190954)
grip olduğumuzda neler yapmalıyız,neler yemeliyiz ve en çok hangi besinden almalıyız.

İstirahat etmelisiniz bol bol c vitamini (mandalina) yemelisiniz ıhlamurda iyi gelir
tabiki ilk önce doktor muayenesi şart ondan sonra
ilaçlarınızı içtikten sonra yatıp iyice terlerseniz daha çabuk atarsınız enfeksiyonu
Geçmiş olsun umarım iyi olursunuz

hellyboys 24 Ekim 2011 17:06

Nane limon :D

Misafir 13 Kasım 2011 22:08

grip oldum

Misafir 1 Aralık 2011 22:06

odaya nemli eşyalar asın bu nefes almayı rahatlatır ada çayı ıhlamur için portakal mandalina vb meyveler tüketin

Saat: 05:29
Sayfa 1 / 5

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık