MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   Yazıcıdan çıktı alamıyorum ne yapmalıyım? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/236583-yazicidan-cikti-alamiyorum-ne-yapmaliyim.html)

xmarinax 11 Mart 2009 10:53

Yazıcıdan çıktı alamıyorum ne yapmalıyım?

Yazıcıdan çıktı alamıyorum...

MeLL 11 Mart 2009 11:33

Aslında sorununuzu detaylı bir şekilde anlatmamışsınız.Ama size basit bir yöntem söyleyeceğim.

Bilgisayarım klasörü üzerine; Sağ tuş/Yönet 'e tıklayın.Açılan pencerede soldaki listeden"Hizmetler ve Uygulamalar" seçeneğine tıklayın ve "Hizmetler" seçeneğini seçin.
Sağdaki listeden(en alta doğru) "Yazdırma Biriktiricisi" seçeneği üzerinde Sağ tuş/Yeniden Başlat deyiniz.Ve bir kere daha yazdırmayı deneyiniz...

Misafir 16 Aralık 2010 14:49

kullandığınız yazıcıyı seçmelisiniz önce.Başlat Denetim Masası--Yazılar dan kullandığınız yazıcıyı varsayılan yazıcı olarak atayın.. valla saol kardes çok işime yaradı ve yazıcım çalıstı eyvallah valla

X_Set 20 Aralık 2011 10:41

Yazıcını bilgisayara tanıttığından emin ol ve yazıcında bir sorun (kağıt , kartuş) bitmediğine bak daha sonra dene.

bekirr 15 Eylül 2012 12:37

Güncelleme yaptınmı...
Ayrıca bazen çok basit bir sebebden dolayı sıkıntı oluyor(şehir elektirik voltaj akımının düşmesi-yükselmesi gibi) bu gibi durumlarda komple bütün kabloları söküp tekrardan takmayı deneyin....

ahmetseydi 13 Haziran 2013 15:57

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2636206)
yazıcıdan çıktı alınmıyor ne yapılmalı

Toner / Kartuş bitmiş olabilir. Ne tür bir yazıcı kullanıyorsunuz? Yazıcının driver'ı yüklü mü?

Fırat.Duran 1 Ağustos 2013 01:16

Alıntı:

kelebek1 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2649538)
yazıcım çalişiyor ama kağıdı çekmiyo yazmiyor yani nedn olabilir. Samsung ML.1610

1. Biligsayara bağlandığından emin olun.
2. Yazılımın kurulduğundan emin olun.
3. Yazıcının varsayılan olarak ayarlandığından yada bağlı olan yazıcının seçildiğinden emin olun.

Misafir 22 Şubat 2014 21:26

kardeş

Alıntı:

xmarinax adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1338592)
Yazıcıdan çıktı alamıyorum...

kardeş büyük ihtimal 2.0 usbye 1.0 kablo takmışsındır
veya uzun süre kullandıysan kablo eskimiştir yeni (eski yazıcı varsa eskisiyle)kabloyla deiştir bende az önce çözdüm sorunumu sana söliim dedim kg

Clever 7 Şubat 2016 01:04

Yazıcıdan çıktı alamıyorum, yardımcı olur musunuz?

Yeni yazıcı aldım . Markası Canon PIXMA MG3250 ;
ben yazıcıdan fazla anlamıyorum kurdum PC yazıcıyı görüyor. Çünkü Aygıt ve yazıcıya girdiğimde Hazır diyor.
Daha geçen gün şansa yapmıştım çıktı almayı başarmıştım . Ancak bu sefer ayarlarını bozdum sanırım . Bu seferde Fotokopi yapabiliyor ama çıktı alamıyorum .

Bu seçeneği nasıl yapabilirim bilen var mı ?

Teşekkürler şimdiden , iyi günler.

NeutralizeR 7 Şubat 2016 01:34

2 ek
Alıntı:

Clever adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2866597)
Yeni yazıcı aldım . Markası Canon PIXMA MG3250 ;
ben yazıcıdan fazla anlamıyorum kurdum PC yazıcıyı görüyor. Çünkü Aygıt ve yazıcıya girdiğimde Hazır diyor.
Daha geçen gün şansa yapmıştım çıktı almayı başarmıştım . Ancak bu sefer ayarlarını bozdum sanırım . Bu seferde Fotokopi yapabiliyor ama çıktı alamıyorum .

Bu seçeneği nasıl yapabilirim bilen var mı ?

Teşekkürler şimdiden , iyi günler.

Aygıtlar ve Yazıcılar'da yazıcınıza sağ tıklayın, "Varsayılan yazıcı olarak ata" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Yine sağ tıklayıp "Yazıcı özellikleri"ne girin.
Alıntıdaki Ek 44175
Açılan pencerenin sağ alt köşesinde yer alan "Sınama Sayfası Yazdır" tuşuna tıklayın. Bir hata mesajıyla karşılaşırsanız burada paylaşın. Bu şekilde öneride bulunmamız daha kolay olur.

Saat: 12:04
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık