MsXLabs
Sayfa 1 / 7

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Yardımsever olmak ile ilgili sözler var mı? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/239623-yardimsever-olmak-ile-ilgili-sozler-var-mi.html)

SENAAAAA 24 Mart 2009 12:03

Yardımseverlik ile ilgili güzel sözler?

Keten Prenses 24 Mart 2009 12:43

Yardımla ilgili güzel sözler Yardım

Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır. Sophokles

Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır. Matthew Henry

Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy

Her yardım, cennete doğru bir basamaktır. H.Ward Beecher

Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu. Erner Erchenbach

Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton

İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros

İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır. Goethe

İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott

İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi, 2

Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena

Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V. Suttner

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon

Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon

xbarbodrum 8 Nisan 2009 18:19

yardım sever atasözü

Misafir 23 Aralık 2009 17:08

[QUOTE]yardimseverlik ile ilgili 3tane şiir 4. sınıfa giden kızım için teşşekkürler

Misafir 3 Mart 2010 19:56

yardımseverlik

yardımseverlik ile ilgili sözler bekliyorum .lütfen ödevim var nasıl bulabilirim ama saçma sapan olmayacak lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Misafir 4 Mart 2010 19:15

banada lazım ama bulamadımmm

Misafir 11 Mart 2010 21:44

yardım

hayat hem vermek hem almaktır..(mohawk kabilesi)

Misafir 12 Mart 2010 11:05

yardımseverlik ile ilgili güzel sözler lütfen

Misafir 14 Mart 2010 10:47

Bir mum diğerini yakmakla ışığından bir şey kaybetmez.[Mevlana]

Misafir 14 Mart 2010 20:05

yha lütfen yardım severlikle ilgili güzel sözler bulun güzel olsun acill sosyal ödevimi yapmam lazım 5.sınıfa göre olsun çünkü 5. sınıf öğrencisiyim

not:acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Saat: 12:17
Sayfa 1 / 7

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık