MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Sosyoloji (https://www.msxlabs.org/forum/sosyoloji/)
-   -   LÖSEV - Lösemili Çocuklar Vakfı (https://www.msxlabs.org/forum/sosyoloji/318237-losev-losemili-cocuklar-vakfi.html)

The Unique 18 Nisan 2010 16:13

LÖSEV - Lösemili Çocuklar Vakfı

1 ek

Tarihçe

Alıntıdaki Ek 63064

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), ilk kez 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi... Hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştık.

24 Eylül 2000 tarihinde Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE'yi hizmete açmış olan Vakfımız; bugüne kadar 7000'e yakın lösemili çocuk ve ailesini yaşama bağlamış, Türkiye'nin ilk LÖSEV - Lösemili Çocuklar Okulu'nu açmış, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Pediatrik Hematoloji Servislerine destek vererek köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürmüştür.

Bugün onlarca çalışanı, 7000'e yakın lösemili çocuk ve aileleri, binlerce gönüllü üyesiyle kocaman bir aileyiz...
Ankara Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı

Amacımız
LÖSEV' i kurmaktaki amacımız; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

Türkiye'de her yıl 1000-1200 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakfımız gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Hizmet Binalarımız
LÖSEV’in hizmet ağını tüm Türkiye'ye yaymak ve tüm lösemili çocuklara eşit hizmet götürebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüğü hizmet binalarımız...

LÖSANTE LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HASTANESİ (Ankara): 24 Eylül 2000 tarihinde açılan Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE lösemili çocuklara özel, modern tıbbın tüm olanaklarını bünyesinde barındırmaktadır. Hastanemizde bugüne kadar 300'ü aşkın lösemili ve kan hastası yavrumuz muayeneden tahlile, kan temininden pijamasına kadar tamamen ücretsiz tedavi olmaktadır. %87'sinin geliri yoksulluk düzeyinin altındadır ve %12'sinin hiçbir güvencesi bulunmamaktadır.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KONUKEVİ (Ankara): LÖSEV Lösemili Çocuklar Konukevi, uzun sürecek bir tedavi için şehir dışından gelen lösemili çocuk ve ailelerinin hastane koridorlarında yatmaması, her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için 23 Eylül 2006 tarihinde açılmıştır.

LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI MERKEZİ (Ankara): Ankara Vakıf Merkezimiz Lösemili Çocuklar Okulu faaliyete geçinceye kadar etüt ve okul öncesi eğitimleri için kullanılmıştır. Yönetim Kurulumuz bu binada görev yapmaktadır.

ÖZEL LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR OKULU (Ankara): Özel LÖSEV İlköğretim Okulu; 16 Kasım 2008 tarihinde Atatürkçü düşünce ışığında, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, bilinçli ve yeniliğe açık, Türk Milli Eğitiminin temel ilkelerinden yola çıkılarak kurulmuştur. Türkiye de ve dünyada tek olma özelliğine sahip olan okulumuz, haftada 40 saat ders ile tam gün eğitim veren, 20 öğrenci ile sınırlı tutulan sınıf mevcutlarına sahip, özel okullar statüsünde, LÖSEV tarafından açılmış bir vakıf okuludur. LÖSEV İlköğretim Okulu, trafikten uzak, yeşillikler arasında bilimsel, aktif ve çağdaş bir eğitim ortamı içerisinde lösemiyi yenmiş çocuklara hizmet vermektedir.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KÖYÜ (Ankara): Ankara’ya tedavi için gelen lösemili ve kanserli aileler için sağlık ve sosyal tesislerden oluşan Lösemili Çocuklar Köyümüzde Sağlık merkezi, konuk evi, aile konutları, üretim atölyeleri, okul ve spor tesisleri bulunmaktadır.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR EVİ (İstanbul): Lösemili Çocuklar Evimiz 2007 yılında Dünya Bankası SRAP Projesi (Sosyal Riski Azaltma Projesi) desteğinde lösemili çocuklar ve anneleri için açılmıştır. İstanbul Valiliği, Beşiktaş Kaymakamlığı, SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) katkılarıyla hizmete giren binamızda haftanın belirli günlerinde eğitimler sürdürülmektedir. Hiçbir yöneticimiz bu binada görev almamaktadır. Dolayısı ile bu özel binanın her santimetre karesinden lösemili çocuklarımız ve anneleri yararlanmaktadır. Bahçe içinde ve trafikten uzak olması da güvenliklerini arttırmaktadır.

LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI AVRUPA YAKASI OFİSİ (İstanbul)
LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI ANADOLU YAKASI OFİSİ (İstanbul)

Daisy-BT 15 Haziran 2011 11:16

LÖSEV - Lösemili Çocuklar Vakfı

LÖSEV
Lösemili Çocuklar Vakfı

İletişim

losev@losev.org.tr

İSTANBUL İRTİBAT OFİSİ
Nispetiye Cad. Başa Sk. Esen Apt. No: 11/3
1. Levent / İSTANBUL

Tel : 0 212 268 68 68
Faks : 0 212 282 65 01

İSTANBUL LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR EVİ
Konaklar Mah. Çamlık Cad. No:7
3. Levent / İSTANBUL

Tel : 0 212 268 59 40
Faks : 0 212 268 59 32

Diğer illerdeki Adres ve Telefonları

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI
Reşit Galip Cd. İlkadım Sk. No:14
06700 Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel : 0 312 447 06 60
Faks : 0 312 447 68 33

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR OKULU

Angora Evleri Sazyolu Cd. No:11
Beysukent / ANKARA

Tel : 0 312 225 36 56
Faks : 0 312 225 41 13

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR KONUKEVİ
Uğur Mumcu'nun Sokağı No:59
Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel : 0 312 445 05 31
Faks : 0 312 445 05 32

İZMİR İRTİBAT OFİSİ
Tuna Mah. Şehit Üsteğmen Ahmet KONUKSEVER Sk. (1688 Sk.) No:10
Karşıyaka / İZMİR
Tel : 0 232 381 66 44
Faks : 0 232 381 60 33

DİYARBAKIR
Tel : 0 412 234 10 00
Faks : 0 412 234 11 77

Vakfın Amacı:

LÖSEV' i kurmaktaki amaç; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

Türkiye'de her yıl 1000-1200 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakıf, gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Lösev'in Sloganı :

Biz Kocaman Bir Aileyiz, Birbirine Sımsıkı Sarılmış Kocaman Bir Aile

Saat: 10:05

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık