MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Casper hakkında bilgi verir misiniz? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/320522-casper-hakkinda-bilgi-verir-misiniz.html)

Misafir 3 Mayıs 2010 20:08

arkadaşlar lütfen bana casperin sevip ve sevmediği yönler gerekiyor... acil!!! lütfen.....

fadedliver 3 Mayıs 2010 20:12

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1770008)
arkadaşlar lütfen bana casperin sevip ve sevmediği yönler gerekiyor... acil!!! lütfen.....

Çocuklara hayaletleri sevdiren çizgifilm Sevimli Hayalet " Casper " bir klasiktir. Casper, amcaları Stretch, Stinkie ve Fatso ve diğerleri... hepsi bir şatoda yaşamktadırlar. Amcaları çok kötü kalplidirler ve işleri güçleri insanları korkutmaktır ama sevimli hayalet casper ise insanların iyiliğini isteyen bir hayaletti. Casper,insanlarla arkadaş olmaya çalışamakta fakat arkadaş edinmesi pekte kolay olmamaktadır. Casperla bizlere arkadaşlıkların ne kadar önemli olduğu anımsatılmaktadır.
Casper kendi adını taşıyan çizgi film serisinde yer alan hayali bir karakterdir. Casper Dost Canlısı Hayalet olarak da bilinir. Harvey Entertainment adlı şirketin yaptığı çizgi film ile televizyonlarda görünmeye başlamıştır. 1995'te çekilen Casper adlı filme göre soyadı Mcfadden'dır.
Çizgi filmlerde konu genellikle benzerdir. Casper'ın bir hayalet olmasından dolayı, etrafındaki bütün canlılar ondan korkmakta bu da Casper'ı çok üzmektedir. Bundan dolayı da hiç arkadaş edinememektedir. Fakat o diğer hayaletlerin aksine, insanları korkutmak yerine onlara yardım etmeyi seçer. Her defasında kötülük yapmaya çalışan üç amcasını durdurmaya çalışır. Yaptığı iyilikler sonucunda bazen arkadaşlar edinir. Bazı bölümlerde beceriksiz cadı arkadaşı Wendy de onunla beraberdir. İkilinin en büyük ortak noktası güçlerini insanlara kötülük yapmak yerine, iyilik yapmaya adamış olmasıdır.
Türkiye'de 1980'lı yıllarda TRT1 de yayınlanmıştır. Daha sonra Maxi TV'de yayınlanmış, 2006 yılından beri D Çocuk`ta yayınlanmaktadır.Ve ayrıca Cartoon Network`te yayınlanır.

Misafir 15 Nisan 2011 18:03

ama bana bu kadarı da yetmez kiii..... bana daha fazla gerek..... lütfen biraz daha yazınn bu benim ingilizceden performans ödevim

Misafir 13 Aralık 2011 16:08

acil

Misafir 26 Mart 2012 18:01

lütfen kısa ve anlamlı yazın lütfen performans ödevim ACİLLLLLL!!

byseus 26 Mart 2012 18:22

casper iyiliği sever kötülüklerden hoşlanmaz.

Misafir 21 Şubat 2013 14:16

casper

LOVELY GHOST CASPER
. Casper is a ghost
. Casper likes people.
. Casper doesn 't like people bad.
. Casper the ghost benevolent.
. Casper likes playing.
ben böyle yaptım yanınnada resim koy tam panoluk ödev işte

Misafir 13 Mart 2013 18:11

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1770008)

banada

_EKSELANS_ 13 Mart 2013 18:59

Casper
Vikipedi, özgür ansiklopedi

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ee/Casper-theresgoodboostonight1948.jpg/200px-Casper-theresgoodboostonight1948.jpg

Format Hareketli animasyon serisi
Tür
animasyonkomedi
Yaratan
Seymour Reit ve Joe Oriolo
Oyuncular
Bill Pullman,Christina Ricci,Cathy Moriarty,Eric Idle
Seslendiren Malachi Pearson,Joe Nipote,Joe Alaskey,Brad Garrett
Sinematograf Dean Cundey
Yayın tarihi 1948 – 1986

Casper kendi adını taşıyan çizgi film serisinde yer alan kurgusal bir karakterdir. Casper Dost Canlısı Hayalet olarak da bilinir. Harvey Entertainment adlı şirketin yaptığı çizgi film ile televizyonlarda görünmeye başlamıştır. 1995'te çekilen Casper adlı filme göre soyadı Mcfadden'dır.
Çizgi filmlerde konu genellikle benzerdir. Casper'ın bir hayalet olmasından dolayı, etrafındaki bütün canlılar ondan korkmakta bu da Casper'ı çok üzmektedir. Bundan dolayı da hiç arkadaş edinememektedir. Fakat o diğer hayaletlerin aksine, insanları korkutmak yerine onlara yardım etmeyi seçer. Her defasında kötülük yapmaya çalışan üç amcasını durdurmaya çalışır. Yaptığı iyilikler sonucunda bazen arkadaşlar edinir. Bazı bölümlerde beceriksiz cadı arkadaşı Wendy de onunla beraberdir. İkilinin en büyük ortak noktası güçlerini insanlara kötülük yapmak yerine, iyilik yapmaya adamış olmasıdır.
Türkiye'de 1980'lı yıllarda TRT1 de yayınlanmıştır. Daha sonra Maxi TV'de yayınlanmış, 2006 yılından beri D Çocuk`ta yayınlanmaktadır.Ve ayrıca Cartoon Network`te yayınlanır. Eski yıllarda Kanal 1'de yayınlanmıştır.

Karakterler

Casper McFadden: (Türkçe Seslendirme: Fatih Özkul)Herkes tarafından bilindiği gibi dost hayalet. Her bölümde amcalarıyla beraber bi maceraya atılır. Kimsenin onu farketmediğini düşünmektedir.
Stretch McFadden: (Türkçe Seslendirme: Tugay Erverdi)Yüzünü inanılmaz korkunç şekillere sokan bir hayalet korkutmaya bayılır Casper'a ampul kafa diye hitap eder.
Stinkie McFadden: (Türkçe Seslendirme: Gökhan Akçakara)İğrenç kötü bir koku yayan bir hayalet. Çok pasaklıdır. Kötü koku hastasıdır.
Fatso McFadden: (Türkçe Seslendirme: Fatih Özacun)Karnını şişirerek korkutur. Çok oburdur herşeyi yer. Operayı çok sever.
Bayan Banshee: (Türkçe Seslendirme: Zeyno Eracer)Casper'ın okul öğretmenidir. İnanılmaz büyük bir çığlık atar. Casper'ın amcaları onu sevmektedir.
Spooky: Kabadayı bir hayalet Casperla aynı okula gitmektedir insanları korkutmaktan zevk alır.Katt'e Aşıktır.
Poil: Şirin bir hayalet pek korkutmaz çileden çıkartıcak kadar çok konuşur. Spooky'nin burnunu çok sevmektedir.
Katt Harvey: Casperın ve amcalarının yaşadığı ölü malikanede yaşar umursamaz bir tiptir. Casperla Pek İngilenmez.
Dr.James Harvey: (Türkçe Seslendirme: Cem Kurtoğlu)Terapistdir.Kattin babasıdır.Bayan Banshee onu sevmektedir.zeki ve akıllı bir şahızdır.
Avlinn:Bir Bebektir. Casper'in En İyi Dostudur.
Bayan C:Bayan B'nin kardeşidir. Bayan B'yi kıskanır.
Jasper: Casper'ın sahtesidir.Aslında bir hayalet değildir.

Saat: 03:04

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık