MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Kar yağmasının insanlara olumlu etkisi nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/341646-kar-yagmasinin-insanlara-olumlu-etkisi-nedir.html)

Misafir 11 Aralık 2010 21:12

ltfn cevap verirmisiniz?

ener 11 Aralık 2010 21:41

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1894380)
ltfn cevap verirmisiniz?

Karın, tarım toprağını koruması ve nemli tutmasında önemi büyüktür. Kar, yeryüzü ve yeraltı su rezervlerinin ana kaynağıdır.
Kar yağınca çiftçiler sevinir. Biz de toprak için iyidir kar deriz ama neden iyi olduğunu hiç düşündünüz mü? Kış boyunca toprak ve bitkileri donmaktan koruyan kar, ilkbaharda sıcaklığın artmasıyla eriyerek nehirlere ulaşır. Barajları doldurur. Enerji olarak bize döner.
Ayrıca karda bulunan amonyak, kar erimesiyle birlikte toprakta kalır. Bu amonyak, azot bakterileri tarafından kalsiyum nitrat gibi azot tuzlarına çevrilerek bitkilerin azot ihtiyacını karşılar.
Kar yağışını görünce eyvah yine beyaz afet geldi derken, karın faydalarını da aklınızın bir köşesinden geçirmeyi unutmayın.
kaynak

Misafir 28 Aralık 2010 18:46

Alıntı:

karin olumlu etkileri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

ya ben karın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında daha çok bilgi istiyorum

Misafir 28 Aralık 2010 21:03

yaa bana da lazım acil.

Misafir 3 Ocak 2011 10:36

sağolun ama birde karın olumsuz etkilerini verseniz daha iyi olurdu.ödev varda:BATUHAN BİNGÖL

Misafir 24 Ocak 2011 22:13

Off nbana olumsuzu lzm

ener 24 Ocak 2011 22:18

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1958883)
Off nbana olumsuzu lzm

Kar sıcaklığa etkisi dolayısı ile insan hayatını etkiler. Karasal iklimin etkili olduğu coğrafi bölgelerde kar, özellikle kuru ve soğuk geçen kış günlerinde kar yağması nedeniyle hava yumuşar. Böylece bir çok bitki aşırı dondan etkilenmez. Karın olumsuz etkilerinden biri bahar dönemlerimde ani kar erimeleri nedeniyle oluşan sel gibi etkilerdir. Ancak diğer taraftan bu kar erimeleri önemli bir su kaynağıdır. Kışın kar yağışları bitkiler için koruyucu bir etki yaparar. Giyim tarzımızı ve sağlığımızı etkiler. Tarım için önemlidir. Tarım ürünleri soğuğa karşı koruduğu gibi toprak nemimin artmasına ve yeraltı suyunun zenginleşmesine katkı sağlar. Kar, deniz turizmine olumsuz etki yaparken kış turizmine (kayak gibi) imkân sağlar.

Misafir 26 Ocak 2011 08:41

yaaaaaa bana olumsuzu lzm ne yapabilirim acabaaaaaa ????

Misafir 26 Ocak 2011 08:59

performans

lütfen bana karın olumsuz etkilerini bulurmusunuz

ener 26 Ocak 2011 10:39

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1960112)
lütfen bana karın olumsuz etkilerini bulurmusunuz

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1960103)
yaaaaaa bana olumsuzu lzm ne yapabilirim acabaaaaaa ????

Alıntı:

ener adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1958891)
Kar sıcaklığa etkisi dolayısı ile insan hayatını etkiler. Karasal iklimin etkili olduğu coğrafi bölgelerde kar, özellikle kuru ve soğuk geçen kış günlerinde kar yağması nedeniyle hava yumuşar. Böylece bir çok bitki aşırı dondan etkilenmez. Karın olumsuz etkilerinden biri bahar dönemlerimde ani kar erimeleri nedeniyle oluşan sel gibi etkilerdir. Ancak diğer taraftan bu kar erimeleri önemli bir su kaynağıdır. Kışın kar yağışları bitkiler için koruyucu bir etki yaparar. Giyim tarzımızı ve sağlığımızı etkiler. Tarım için önemlidir. Tarım ürünleri soğuğa karşı koruduğu gibi toprak nemimin artmasına ve yeraltı suyunun zenginleşmesine katkı sağlar. Kar, deniz turizmine olumsuz etki yaparken kış turizmine (kayak gibi) imkân sağlar.

.

Saat: 23:20
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık