MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   Bir insanın çingene olduğu nasıl anlaşılır? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/365074-bir-insanin-cingene-oldugu-nasil-anlasilir.html)

Misafir 6 Mart 2011 20:54

Bir insanın çingene olduğu nasıl anlaşılır?

Bir insanın çingene olduğu nasıl anlaşılır?

yamyam 7 Mart 2011 14:22

Bir insanın çingene olduğunu nasıl anlarız?

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2002170)
bir insanın çingene oldugunu nasıl anlarız

bazı çingeneler hemen çingene oldukları belli ederler bazıları ise giyimleriyle kuşamlarıyla çingene olduğunu söylemeden anlıyamıyacağımız şekildedirler sorduğun kişinin davranışlarını yazarsan yardımcı olabilirim

Gece Prensesi 14 Mayıs 2011 20:28

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2088332)
tabiiki hayatimda cingene gordum,ama onlar benzemiyoki ne giyinisleri ne konusmalari nede ten rengi,ailem ben onlari secersem benimle olan iliskilerini kesceklerini soyluyo,ama ben onu cok seviyorum ne yapicam bilmiyorum,bana gorede fark etmiyo insan olsun ama cevremdeki herkez den buyuk tepki aliyorum....

Anlıyorm cnm seni..Ama bu durumda ailenin de biraz saygı göstermesi gerek.. Peki sen anne ve babana ben bu kızı 7 senedir seviyorm ben onsuz yaşayamam diyemiyormsn ? Sonuçta sen ve sevgilin insanlar ne diyecek die birlikte değilsiniz .. Kendiniz için siz olduğunuz için birliktesiniz.. Otur anne ve babanla konuşş.. Ayrıca etrafındaki insanları takma..

Misafir 14 Mayıs 2011 21:01

soyledim tabiiki onlarda bunu biliolar onlarda ailesini cok sevdi kendini cok sevdiler,ama sirf boyle bisey duyuldu diye bizi ayirdilar,kendi isim kendi param olsa zaten bana engel olamyacaklar ama ellim kolum bagli,bu arada ben kizim:)ve sevgiliminde henus bi isi yok.......

Gece Prensesi 14 Mayıs 2011 22:03

Bir insanın çingene olduğunu nasıl anlarız?

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2088400)
davranislari cok normal,duzgun giyinio duzgun konusuyo,sakin bi insan cok efendi,hata bisey soyleyim mi cingeneler cok oyun havasi severler ya gobek atarlar falan ,o hic oynayamio bile..?

davranislari cok normal sakin bi insan,giyinisi konusmasida gayet guzel.nasil davranis yazmami istiosun?

Sen az önce yazan arkadaşımsın heralde.. Söylediğim gibi bir çözümü yok ailenle konuş.. Sen böyle diosan onlarda anlamışlardır kızın çingene olmadığını :)

Gece Prensesi 15 Mayıs 2011 15:04

Ben senn kız olduğunu zannetmiodm.. Erkeksin zannetmiştimm.. Canım bilmiorm.. Eğer çalışsaydın zaten ailen mani olamazdı ..Ama sevgilininde işi yokk .. Zaten 1. Engel oluştu.. İşi yokk..

Misafir 22 Aralık 2011 03:00

cingene

bende sevdim bir cingene erkek ,onlarda hic benzemiyordu ne aylesi ne konusmalari ne giyimleri..ama huylari bir tuaf. Yani cingene kanlari var onlar daha degisik bir insan..bilmiyorum ben tavsiye etmem.ama 7 senedir taniyormusun ozamana kadar bilmen lazim seni mutlu edermi diye.eger evet beni mutlu eder diyorsan bence evlen.Ayleler sonrada barisirlar en gec torun olduktan sonra.

Saygilar

Just fly 22 Aralık 2011 07:11

Linki inceleyin umarım yardımı olur.

Misafir 12 Şubat 2016 00:20

yuh be

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2088231)
nisanlimin cingene oldugu soyleniyor,o bu soylenenleri kabul etmiyor.Ailem nisani bozdu,ben bu insanla 7 senedir cikiyorum sonundada nisanlandik aradan 3 ay gecti ve soylentilere gore nisanlimin ailesinde cingenelik varmis,ailemde ailesini onceden tanidi her sey cok guzeldi,ben buna inanamiorum bunun dogru olup olmadigini nasil ogrenicem bilmiorum...

7 yıl çıktığın birini zararını,saygısızlığını görmedin ve sonunda nişanlandın sırf çingene söylentisi çıktı diye nişanı bozmuşsun yazıklar olsun sana nasıl bir kişiliğe sahipsin farz edelim ki çingenedir ne olacak sanki düşman mı kötü mü imansız mı ? burada yargılanması gereken tek sey onun çingene olduğunu düşünerek onu terketmendir ve aşk cinsiyete ile bakmazken bu kadar kutsal bir duyguyken sen aşık olamamışsınki zatn iyiki nişanı bozmuşsun

Misafir 30 Ağustos 2017 13:55

Sevgili Kardesim,

Bir insanın çingene olması ile çingenelik yapması ayrı şeylerdir. Sonuçta çingeneleri de allah yaratmıştır ve yaratılışı ile birini küçümsemek doğru değildir. Ancak, çingenelik denen kavram ise farklı bir seydir. Bu kavram sahiplik içgüdüsü fazla olan, malı mülkü seven cimri insanlar için kullanılsa da aslında farklıdır. Çingenelik denince sunlara dikkat etmek gerekir;
-genellikle sevgisiz yetişen ancak kendi sevildiginde ise kendini aşırı değerli gören, kendisini seveni kullanmaya çalışan karakter yapısı,
-sevmeyi sevilmeyi maddi ölçüye indiren kişilik yapısı
-gerçekler görülüğünde kendini terkedeni küçümseyen ve o na baskı yapan kişilik yapısı
-sadece kendisinin sevilmesini ön koşul sayan insanın başkalarını sevmesini bile kıskanan kişilik yapısı -ki burada başkaları kişinin annesi kardeşi çocukları bile olur-
-sadece kendi yaptıklarını değerli gören başkalarınınkini ise hiçe sayan hatta onların yaptıklarının aslında onların görevi olduğunu düşünen kişilik yapısı
-sevdiğini söyleyen ancak sevgisini ispat edemeyen kişilik yapısı,
-bayan ise cocuklarına gaddar davranan hatta sevgiyi bilmediği icin cocuklarını eksik bırakan kişilk yapısı,
-çocuklarına ben sizin annenizim-babanızım diyen ama annelik -babalık yapmayan kişilk yapısı
şeklinde uzayıp giden yapıları vardır. bu yapı genelde ergenlik zamanında babadan uzak yetişmiş kız cocuklarında da oldugu gibi sevgisiz yetişen tüm çocuklarda görülür. birde annenin baskın oldugu aile yapılarında da sıklıkla görülür

Saat: 19:06

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık