MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Sinema tr (https://www.msxlabs.org/forum/sinema-tr/)
-   -   Serenay Sarıkaya (https://www.msxlabs.org/forum/sinema-tr/366981-serenay-sarikaya.html)

Jumong 28 Mayıs 2011 15:54

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Serenay Sarıkaya
Doğum: 1 Temmuz 1991, Antalya, Türkiye
Meslekler: Manken, Oyuncu
Önemli rolleri: Sofia (Adanalı) Yeşim (Lale Devri)
Serenay Sarıkaya (d. 1 Temmuz 1991 Antalya, Türkiye), Antalyalı Türk sinema ve dizi oyuncusu, 2010 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması (Miss Turkey 2010) ikincisi unvanlı tescilli güzel ve profesyonel model. Tolgahan Sayışman ile birliktedir. Latin dansları ve şarkı söyleme konusunda da oldukça yetenekli olan Sarıkaya, tenis ve voleybol sporlarını yapmaktadır. Plato Film'de oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca Serenay Sarıkaya, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışmasında da, Türkiye'yi temsil etmiştir ve yarışmada dördüncü olmuştur ve Jüri Özel Ödülünü almıştır.

Diziler
  • Limon Ağacı (Peri) (2008)
  • Peri Masalı (Talya) (2008)
  • Adanalı (Sofia) (2008)
  • Lale devri (Yeşim) (2010)
Filmografi
  • Plajda (2008) (Aslı)
  • Paramparça Aşklar (2008)
  • Şaşkın

Gece Prensesi 28 Mayıs 2011 16:51

Gece Prensesi 28 Mayıs 2011 16:52

Teusa 28 Mayıs 2011 20:50

Jumong 21 Ağustos 2011 21:28

Serenay Sarıkaya Hakkında

• Künye: 1991 Antalya doğumlu
  • Eğitim: Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'ne devam ediyor.
  • Projeler: Plajda, Limon Ağacı, Peri Masalı, Adanalı
  • Oyunculuğun heyecan veren yönleri: "İnsanların size olan tepkileri, beğenilmek, başarılı bulunmak, değerli bulunmak son derece gurur ve heyecan verici..."
  • Oyunculuk ile ilgili en büyük hayali: "Dünya çapında işlerde yer alabilmek."
  • Onu en çok etkileyen filmler: "Prestij, Bir Rüya İçin Ağıt, Yüzüklerin Efendisi, Koku: Bir Katilin Hikâyesi, Milyoner."
  • Şu an canlandırdığı karakter: "Adanalı dizisinde Sofia'yı canlandırıyorum. Sofia; inanılmaz cadı, kafasına koyduğunu yapan, inatçı ve aslında tahammül edilmez bir karakter. Onun gibi asi bir karakteri canlandırmak zaman zaman beni bile çileden çıkarıyor!"
  • On yıl sonra kendini nasıl hayal ediyor: "Oyunculuğun ve tercih ettiğim yolun zirvesinde olmayı ve dünya çaplı işlere imza atmayı istiyorum."
    - Türkiye'de genç olmak: "Biraz ürkütücü, biraz sınırlı ama her şeye rağmen güzel ve yaşanılası."
  • Heyecan: "İnanılmaz derecede güzel. Hayalleriniz için heyecanlanmak! Ayakta kalabilmek adına en gerekli duygulardan biri."
  • Cesaret: "Başarıya ulaşmanın tek yolu cesaretli olmak ve risk alabilmek."
    - Attığı en cesur adım: "Antalya'daki sıradan hayatımı bırakıp hiçbir garantisi olmadan yalnızca umutlarla bu koca şehre taşınmak ve hiç bilmediğim bir sektörde, küçük yaşta para kazanmaya başlamak bir hayli cesur olmayı gerektiriyor sanırım."
  • En büyük mutluluğu: "Annemin her daim yanımda olması ve bana destek olması."
  • Eğlence: "Sevdiğim insanlarla sakin bir yerde saatlerce konuşup güzel şeyler paylaşmak. Bazen dans etmeye gitmek ya da sadece kendime zaman ayırmak."
  • Müzik: "Müzik olmazsa olmazım. Çok büyük gereksinim! Coldplay, Alicia Keys ve Sertap Erener favorilerim."
  • İdolü: "Annem... Onun kadar güçlü ve cesaretli olabilirsem ne mutlu bana!"
    - Hangi karakteri canlandırmak isterdi: "Her tipte karakteri canlandırmayı isterim. Tam bir oyuncu açlığıyla!"
  • En büyük korkusu: "İstediklerimi yapamadan ölmek."
  • Onu tanımlayan kelimeler: "Uyumlu, bıcırık, enerjik, mutlu, sabırsız."
  • Hayata bakışı: "İnsan dünyaya karşı ne kadar olumlu ve yapıcı olursa bir o kadar da mutlu oluyor."
  • En etkilendiği kitap: "Suç ve Ceza; Dostoyevski."
  • Hangi masal ya da çizgi film kahramanı olmak isterdi: "Pokemon."
  • Keşke...: "Hiç bu kelimeyi kullanmak zorunda kalmasak."
  • Umarım...: "Her şey düşündüğüm gibi olur."

Jumong 1 Temmuz 2012 08:21

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya Resimleri

Saat: 11:45

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık