PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Psikoloji ve Psikiyatri > Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar
İlk...7151617 181927...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
_PaPiLLoN_19:44, 30 Temmuz 2010 
hırslı adlı kullanıcıdan alıntı:
istanbulda piskoloji ikinci öğretim varmı varsa hangi üni ler bana bildi lütfen veya diğer bölümler devlet ünileri varsa tercihim
İstanbulda Boğaziçi ve İstanbul Üniversitesi'nde Psikoloji bölümü bulunmaktadır. Ancak ikinci öğretimleri yoktur.
Cevap
_PaPiLLoN_20:08, 30 Temmuz 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Merhaba
PDR bölümü seçmeyi düşünüyorum ve aşağıdaki üniversitelere girme olasılığım yüksek

Marmara üniv.
İstanbul üniv.
Kocaeli üniv.
Dokuz Eylül üniv.
Ege üniv.
Uludağ üniv.
Eskişehir Anadolu üniv.
Puanlardan, başarı sıralarından ziyade üniversitenin eğitim anlayışına, kampüs koşullarına,özel sektörlerdeki geçerliliğine bakarak tercih yapmak istiyorum. önceliği istanbul veya kocaeli'ye vermek istiyordum bu üniversiteler hakkında da çok şey duydum ve kararsız kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim

Bu listede önceliği İstanbul Üniversitesine vermelisin. Sonrasında Marmara üniversitesi, Dokuz Eylül ve Ege takip etsin. Neden Kocaeli Üniversitesi bu arada? Kocaeli Üniversitesi PDR yeni açılmış bir bölüm sayılır. 2007-2008 öğretim yılında öğrenci alımına başlamış. Onun yerine sistemi daha çok yerleştirmiş eski üniversiteleri tercih etmelisin. Listenin sonunda da Uludağ Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu üniversitesini yazabilirsin. En son benim fikrim Kocaeli üniversitesini yazman olacaktır.
Cevap
_PaPiLLoN_20:18, 30 Temmuz 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
merhaba ben pdr veya psikoloji istiyordum hep fakat simdi hukuk yazmamı isteyenler war sizce ne yapmalıyım.bir de pdr nin mi iş alanı geniş psikolojinin mi
Başkalarının ne istediğinden çok senin ne istediğin daha önemli. Sonuçta o bölümü 4 sene boyunca sen okuyacaksın başkaları değil. PDR veya psikoloji okuma istiyorsan ikisinden birini seçmelisin. Günümüzde PDRnin iş alanı biraz daha geniş oluyor psikolojiye göre .. Çünkü hem kamuda hem de özel sektörde seçenekleri fazla. Devlette iş imkanın olması bu bölümü sanırım biraz daha öne geçiriyor. Özel sektördeyse açıkcası bu iki meslek birbiriyle iç içe..Yalnızca psikolojide klinik açma şartları PDRye göre biraz daha zahmetli görünüyor. Klinik Psikolojide Yüksek lisans ve süpervizyonluk gibi etik şartlar aranıyor.PDR ve psikoloji hakkında aşağıdaki linke tıklayıp daha fazla detay bulabilirsin.

Psikoloji ve PDR bölümü arasındaki farkları incelemek için tıklayınız.
Cevap
_PaPiLLoN_20:27, 30 Temmuz 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
ben psikoloji mi pdr mi kararsızım..hacettepe psikoloji çok rahat tutuyor aynı şekilde istanbul üniversitesi pdr de ama hangisine öncelik vermem gerektiği konusunda kararsızım.tercih formuna hangisini önce yazsam iyi olur?
Bana sıralaman konusunda bilgi vermelisin. Sonra PDR mi yoksa psikoloji mi okumak istediğini seç . Önce bölümü seç sonra Üniversite..Üniversitenin adından etkilenip önce üniversiteyi yazarsan 4 sene boyunca istediğin bir üniversitede istemediğin bir bölümü okumak zorunda kalabilirsin.Sana yardımcı olacağını düşündüğüm için aşağıdaki linke tıklamanı istiyorum. Aklında soru işareti kalırsa tekrar sorabilirsin.

Psikoloji ve PDR bölümü arasındaki farkları incelemek için tıklayınız.
Cevap
Misafir01:22, 31 Temmuz 2010 
aslında ben hacettepe pdr istiyorum onun sıralaması 4414 sanırım benimse 4451 yani bi 40 kişilk oynama olur mu bilemiyorum inşallah olur..eğer olursa hem istediğim üniversite hem de istediğim bölüm olacak..
Cevap
Misafir13:44, 31 Temmuz 2010 
Tm2 sıralamam 2633 Tm3 sıralamam 2247 Galatasaray İktisat mı Boğaziçi pdr mi? Fikrinizi söylerseniz çok sevirim. Özellikle pdr bölümünde yükselme şansımın pek olmadığını düşünüyorum ve iktisatta iş olanakları çok daha iyi gibi geliyor bir de okulun fransızca olması iyi. onun yanında bir de ingilizce dil setifikasıyla 2 yabancı dil biliyor olucam daha mı iyi olur sizce? şimdiden teşekkür ederim.
Cevap
_PaPiLLoN_01:29, 1 Ağustos 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
aslında ben hacettepe pdr istiyorum onun sıralaması 4414 sanırım benimse 4451 yani bi 40 kişilk oynama olur mu bilemiyorum inşallah olur..eğer olursa hem istediğim üniversite hem de istediğim bölüm olacak..
40 kişilik bir kayma olması çok zor bir ihtimal sayılmaz. Tercih listenize mutlaka yazın. Listede genelde 5 puan üstü 10 puan altı yazdırılıyor zaten.
Cevap
Misafir17:17, 1 Ağustos 2010 
ya benim puanım 411 sıralamam 52 bin pdr olabilir mi
Cevap
Misafir19:56, 1 Ağustos 2010 
benm sıralamam 21bin pdr olur mu? özellikle ist kocaeli ege ve anadolu üni olur mu..
bi de sosyal hizmet mi pdr mi???
Cevap
Misafir22:45, 1 Ağustos 2010 
Tm2 sıralamam: 14564
Tm3 sıralamam: 14398

Marmara (İÖ) Hukuk mu,
Ege Psikoloji mi?

Tercih sıralamasında hangisini önce yazmak istediğime karar veremiyorum.. Düşünüyorum hangisi çıksa daha çok sevinirim diye, ağır basan tarafı bulamıyorum.. Aslında baştan beri psikoloji okumak istiyordum ama Marmara hukuktan mezun olup iş bulmak Ege psikolojiden daha kolay olur diye duyuyorum.. Psikoloji istememin tek sebebi de klinik psikolog olabilmekti.. Burdan iş bulmak, tutunabilmek ne kadar kolay olur, devlette iş bulma ihtimalim nedir bilemiyorum.. Sonuç olarak kararsızım, sizden yardım bekliyorum..

Bir de sıralaması 17binlerde olan bir bölümü 4. sıraya yazdığım için sıralaması benden düşük olmasına rağmen ilk sıraya yazanların oraya yerleşip benim alınmama ihtimalim var mı sizce?

Şimdiden teşekkürler..
Cevap
İlk...7151617 181927...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Psikoloji ve Psikiyatri Konuları
Benzer Konular
Psikoloji ve PDR Bölümü Arasındaki Farklılıklar
Psikoloji mi, PDR mi?
Psikoloji bölümü hakkında yardım edebilir misiniz?
PDR bölümü hangi üniversitelerde bulunur?
PDR'nin bölümü değişiyor mu?