Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar

Bu konu Psikoloji ve Psikiyatri forumunda Misafir tarafından 13 Eylül 2009 (17:23) tarihinde açılmıştır.
296089 kez görüntülenmiş, 501 cevap yazılmış ve son mesaj 1 Kasım 2014 (15:34) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 5 Eylül 2010, 16:54

#221 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar
yabancı olarak Türkiyede pdr okumanın des avantajları ne
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 5 Eylül 2010, 20:03

#222 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
pdr için özel sektörde mi çalışmak daha avantajlı yoksa devlet memuru olarak çalışmak mı

her konuda ama rahatlık olsun maaş olsun . hani hep derler ya sırtımı devlete dayayım tamam die böylemı yoksa özel sektör mü ?
Rapor Et
Eski 5 Eylül 2010, 23:59

#223 (link)
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
_PaPiLLoN_ - avatarı
Alıntı:
milli takım adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben biraz çekingen biriyim yani içine kapanık sizce bu mesleği yapabilirmiyim yoksa bana çok engel çıkarırmı?

Elbette yapabilirsiniz. Böylece bu çekingenliğinizi yenmenin, ortadan kaldırmanın yolunu da öğrenmiş olursunuz. Başta biraz zorlanırsınız belki ama toplumda konuşma fobisi,içekapanıklık gibi sorunlarınızı üstünüzden atmanız için destek oluyorlar sunumlar anketler projeler sayesinde..
Rapor Et
Eski 6 Eylül 2010, 00:03

#224 (link)
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
_PaPiLLoN_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

yabancı olarak Türkiyede pdr okumanın des avantajları ne

Yabancı olarak pdr de okumanın dezavantajları ortama uyum sağlama ve dil konusunda olabilir. Yabancı bir ülkeden geldiğiniz için bulunduğunuz yere adapte olma süreciniz diğer öğrencilere göre biraz zorlu bir süreç olabilir ama atlatmanız da mümkündür. Eğer Türkçeniz yeterli ve iyi düzeyde ise derslerde de herhangi bir sorun yaşamazsınız.
Değilse de Türkçenizi geliştirerek, bol okuyarak bu açığı kapatabilirsiniz.
Rapor Et
Eski 6 Eylül 2010, 00:08

#225 (link)
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
_PaPiLLoN_ - avatarı
Alıntı:

pdr için özel sektörde mi çalışmak daha avantajlı yoksa devlet memuru olarak çalışmak mı

her konuda ama rahatlık olsun maaş olsun . hani hep derler ya sırtımı devlete dayayım tamam die böylemı yoksa özel sektör mü ?

Her konuda avantajlı bir durum zor olabilir. Şöyle diyebilirim; eğer rahatlık sizin için ön planda ise devlet memuru olmanız daha uygun, çalışma saatleri bellidir ve iş garantisi vardır. Ancak bu durumda maaş beklentiniz çok yüksek olmamalı. Özel sektörde ise maaşınızı arttırmak biraz sizin elinizde sektörde ön plana çıkmayı başarırsanız yüksek ücretli maaşla çalışabilirsiniz ancak saat aralığı devletteki gibi ılımlı olmayacaktır bu da rahatlık açısından özel sektörün dezavantajıdır.
Rapor Et
Eski 6 Eylül 2010, 00:13

#226 (link)
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
_PaPiLLoN_ - avatarı
Alıntı:

iyi günler ben PDR bölümü 2. sınıf öğrenciyim. kıbrısta dogu akdenızde unıversıtesınde bu bölümü türkce olarak okumaktayım. ben bolumumu okuyup yuksek lısansımı yaptıktan sonra kendı yerımı acabılırım dıye dusunurken sımdı sadece rehber ogretmenı olabılecegımı ogrendım. bolumumuz turkce oldugu ıcın psıkolojık danısmanlık ve rehberlık bolumu degılde rehberlık ve psıkolojık danısmanlık olarak gecmekteymıs. yanı PDR degılde RPD. bana bununla ılgılı bılgı verırsenız gercekten cok mutlu olacam

Böyle bir şeyi açıkçası ilk defa sizden duyuyorum ve gerçeklik payının olacağını düşünmüyorum. Ülkemizde sadece Boğaziçi PDR ingilizce ders programına sahip. Bu da Boğaziçili mezunların özel sektöre yerleşmesi demek, tek bir üniversite için de böyle bir ayrım yapılamaz diye düşünüyorum
Rapor Et
Eski 10 Eylül 2010, 02:23

#227 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba arkadaşlar içinizde doğu akdeniz pdr de okuyan warsa ben eklerde yazmayı düşünüyorum. fakat doğu akdeniz üniverstesini çok zor diyolar hocalar çok çalışsan bile geçirmiyorlarmış bu doğru mu? başka bir üni yazacam eğer böle bişey warsa
Rapor Et
Eski 11 Eylül 2010, 01:34

#228 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
uludağ üniversitesi pdr'de hazılık var mı ya da isteğe bağlı mı yoksa hiç yok mu?çünkü kılavuzda isteğe bağlı falan yazmıyordu,sitesinde de bir şey yok isteğe bağlı olup olmadığıyla alakalı.
Rapor Et
Eski 11 Eylül 2010, 15:18

pdr bölümü üvniversite tban puanlrı 2010

#229 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Pdr bölümü seçicem ama taban puanları ve tavan puanlarını bılmıorm bu sene sınava gircem Allahın izniyle ama bu 2010 da pdr üniverste ve taban puanlarını bilmiorm yardımcı olrsanız svnrm tşkrlr..
Rapor Et
Eski 14 Eylül 2010, 21:48

#230 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 10. sınıfta okuyorum ve ne olucağıma hala tam olarak karar veremedim. Psikoloji düşünüyordum ama sürekli Pdr nin daha iyi daha geniş kpsamlı oldğuna dair yazılar okudum.Pdr geleceğin mesleğidir de diyebilir miyiz aynı zmnda?
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar Konusuna Benzer Konular
Gönderen: _PaPiLLoN_ Forum: Psikoloji ve Psikiyatri
Cevap: 7
Son Mesaj: 30 Ocak 2014 21:52
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 21 Temmuz 2012 21:04
Cevap: 1
Son Mesaj: 14 Temmuz 2012 21:20
Cevap: 18
Son Mesaj: 1 Mart 2012 12:03
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 5
Son Mesaj: 9 Ağustos 2011 22:29
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.136 saniyede (58.13% PHP - 41.87% MySQL) 15 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 19:12
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi