Arama

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar - Sayfa 23

Güncelleme: 26 Kasım 2016 Gösterim: 406.358 Cevap: 520
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2010       Mesaj #221
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yabancı olarak Türkiyede pdr okumanın des avantajları ne
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Eylül 2010       Mesaj #222
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pdr için özel sektörde mi çalışmak daha avantajlı yoksa devlet memuru olarak çalışmak mı

Sponsorlu Bağlantılar
her konuda ama rahatlık olsun maaş olsun . hani hep derler ya sırtımı devlete dayayım tamam die böylemı yoksa özel sektör mü ?
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
5 Eylül 2010       Mesaj #223
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
milli takım adlı kullanıcıdan alıntı

ben biraz çekingen biriyim yani içine kapanık sizce bu mesleği yapabilirmiyim yoksa bana çok engel çıkarırmı?

Elbette yapabilirsiniz. Böylece bu çekingenliğinizi yenmenin, ortadan kaldırmanın yolunu da öğrenmiş olursunuz. Başta biraz zorlanırsınız belki ama toplumda konuşma fobisi,içekapanıklık gibi sorunlarınızı üstünüzden atmanız için destek oluyorlar sunumlar anketler projeler sayesinde..
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
6 Eylül 2010       Mesaj #224
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

yabancı olarak Türkiyede pdr okumanın des avantajları ne

Yabancı olarak pdr de okumanın dezavantajları ortama uyum sağlama ve dil konusunda olabilir. Yabancı bir ülkeden geldiğiniz için bulunduğunuz yere adapte olma süreciniz diğer öğrencilere göre biraz zorlu bir süreç olabilir ama atlatmanız da mümkündür. Eğer Türkçeniz yeterli ve iyi düzeyde ise derslerde de herhangi bir sorun yaşamazsınız.
Değilse de Türkçenizi geliştirerek, bol okuyarak bu açığı kapatabilirsiniz.
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
6 Eylül 2010       Mesaj #225
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

pdr için özel sektörde mi çalışmak daha avantajlı yoksa devlet memuru olarak çalışmak mı

her konuda ama rahatlık olsun maaş olsun . hani hep derler ya sırtımı devlete dayayım tamam die böylemı yoksa özel sektör mü ?

Her konuda avantajlı bir durum zor olabilir. Şöyle diyebilirim; eğer rahatlık sizin için ön planda ise devlet memuru olmanız daha uygun, çalışma saatleri bellidir ve iş garantisi vardır. Ancak bu durumda maaş beklentiniz çok yüksek olmamalı. Özel sektörde ise maaşınızı arttırmak biraz sizin elinizde sektörde ön plana çıkmayı başarırsanız yüksek ücretli maaşla çalışabilirsiniz ancak saat aralığı devletteki gibi ılımlı olmayacaktır bu da rahatlık açısından özel sektörün dezavantajıdır.
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
6 Eylül 2010       Mesaj #226
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

iyi günler ben PDR bölümü 2. sınıf öğrenciyim. kıbrısta dogu akdenızde unıversıtesınde bu bölümü türkce olarak okumaktayım. ben bolumumu okuyup yuksek lısansımı yaptıktan sonra kendı yerımı acabılırım dıye dusunurken sımdı sadece rehber ogretmenı olabılecegımı ogrendım. bolumumuz turkce oldugu ıcın psıkolojık danısmanlık ve rehberlık bolumu degılde rehberlık ve psıkolojık danısmanlık olarak gecmekteymıs. yanı PDR degılde RPD. bana bununla ılgılı bılgı verırsenız gercekten cok mutlu olacam

Böyle bir şeyi açıkçası ilk defa sizden duyuyorum ve gerçeklik payının olacağını düşünmüyorum. Ülkemizde sadece Boğaziçi PDR ingilizce ders programına sahip. Bu da Boğaziçili mezunların özel sektöre yerleşmesi demek, tek bir üniversite için de böyle bir ayrım yapılamaz diye düşünüyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2010       Mesaj #227
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar içinizde doğu akdeniz pdr de okuyan warsa ben eklerde yazmayı düşünüyorum. fakat doğu akdeniz üniverstesini çok zor diyolar hocalar çok çalışsan bile geçirmiyorlarmış bu doğru mu? başka bir üni yazacam eğer böle bişey warsa
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #228
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
uludağ üniversitesi pdr'de hazılık var mı ya da isteğe bağlı mı yoksa hiç yok mu?çünkü kılavuzda isteğe bağlı falan yazmıyordu,sitesinde de bir şey yok isteğe bağlı olup olmadığıyla alakalı.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2010       Mesaj #229
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Pdr bölümü seçicem ama taban puanları ve tavan puanlarını bılmıorm bu sene sınava gircem Allahın izniyle ama bu 2010 da pdr üniverste ve taban puanlarını bilmiorm yardımcı olrsanız svnrm tşkrlr..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Eylül 2010       Mesaj #230
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 10. sınıfta okuyorum ve ne olucağıma hala tam olarak karar veremedim. Psikoloji düşünüyordum ama sürekli Pdr nin daha iyi daha geniş kpsamlı oldğuna dair yazılar okudum.Pdr geleceğin mesleğidir de diyebilir miyiz aynı zmnda?