Arama

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar - Sayfa 35

Güncelleme: 26 Kasım 2016 Gösterim: 406.409 Cevap: 520
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2011       Mesaj #341
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben Ege Üniversitesi Pskoloji bölümü için hazırlık var diye biliyorum yani bu,derslerin ingilizce oldugu anlamına mı geliyo ? Öyle bakınca da sadece Koç Üniversitesinde ingilizce psikoloji oldugunu duydum. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz ? Egede dersler ingilizce mi,degilse neden hazırlık okunuyor? yoksa bazıları mı ingilizce? Cevaplarsanız memnun olurum. Teşekkürler.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Haziran 2011       Mesaj #342
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
peki bişey sorucam pdr için sınavda dil anlatım dersi yok mu
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2011       Mesaj #343
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pdr bölümüne gidebilmek için ygs kaç puanı ve lys kaç puanından gitmeliyim örnek ygs 2 ve lys 3 gibi hangi puanlardan gidilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #344
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben psikoloji okumak istiyorum yüksek lisans yapmadan bir çocuk esirgeme yada huzur evinde görev yapabilirmiyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #345
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba öncelikle.

Ben bu sene LYS'ye girdim ve puanım muhtemelen beklentimin altında gelecek. Ekonomi veya İşletme isttiyordum normalde ama şimdi alternatifler üzerinde araştırma yapıyorum ve PDR konusunda merak ettiklerim var.
Bir sürpriz olmazsa Boğaziçi PDR'ye girebilme imkanım olacak. Sizce Boğaziçi diploması çoğu bölümde olduğu gibi bu bölümde de her kapıyı açar mı?
Açıkçası rehberlik öğretmeni olmayı veya eğitim sektörüne yoğunlaşmayı düşünmüyorum. Boğaziçi PDR mezunu, İngilizce bilen ve ABD'de yüksek lisansını yapmış bir 'psikolojik danışman' olarak çalışabileceğim yerler ve kazanç durumum sizce nasıl olabilir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Haziran 2011       Mesaj #346
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünü bitirdikten sonra pedegog olunabilinir mi eger oluyusa
nasıl ???? TEŞEKKÜRLER.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Haziran 2011       Mesaj #347
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben pdr 2. sınıf öğrencisiyim mezun olduktan sonra kreş vb. alanları açma hakkımız var mı eğer varsa mezun olduktan sonra ekstra bişey yapmamız gerekir mi yardımcı olursanız sevinirim .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2011       Mesaj #348
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb ben girne amerikan üniveersitesinin pdr bölümünü okumak istiorum ama ordaki egitim hakkında pek bi bilgim yok mesala egitim dili inglizce mi öle duydum ben pdr okumak cok ıstıorum ama kıbrısa gtmk de acıkcası korkutuyr benı bana yardımcı olusanız sevinirim teşekkürler şimdiden..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Temmuz 2011       Mesaj #349
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar bende sizler gibi PDR bölümü okumak istiyorum eger o bölüü bitiren yada hala o bölümü okuyan arkadaşlar varsa biraz bahsedebilirler mi dersler felan nasıl bilgilendirirseniz sevnirim ..

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
8 Temmuz 2011       Mesaj #350
misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb benim tek hayalim psikloji okuyup psilog olmak..mesleki kariyer olarak daha avantajlı görüyordum açıkta kalmam iş imkanı olur diye de düşünmekteyim .pdr de de böylemi kariyer ve iş olanakları nasıl .objektif olarak yanıltlarsanısz çok sevinirim