Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Psikoloji ve Psikiyatri > Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar
İlk...234 56...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
_PaPiLLoN_10:29, 24 Kasım 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
pdr bölümünün iş imkanları nedir ve alınacak maaş nasıldır?
_PaPiLLoN_ adlı kullanıcıdan alıntı:
  • Özel Psikolojik Danışma Merkezleri
  • Okul Psikolojik Danışmanlığı
  • İnsan Kaynakları
  • Adalet Bakanlığı
  • Özel eğitim
  • Akademisyen
  • Sosyal Hizmetler
  • Özel Okul
  • Dershane
  • Yaşlı hizmetleri
  • Askeriye
  • Emniyet Müdürlüğü
  • Kişisel gelişim
  • Endüstri
  • Klinik
  • Hastane
------

Maaş konusu hakkında kesin bi şey söylemek mümkün değildir.Çünkü her sektörde değişen oranlarda maaş verilmektedir.
Cevap
Misafir22:54, 24 Kasım 2009 
bn psikoloji okumak istiyorum. ama üniversitede zorlanmaktan korkuyorum. ne yapıcağımı bilmiyorum. psikoloji pdr den daha ii mi değil mi bunu öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız ne mutlu size..
Cevap
_PaPiLLoN_00:21, 25 Kasım 2009 
bn psikoloji okumak istiyorum. ama üniversitede zorlanmaktan korkuyorum. ne yapıcağımı bilmiyorum. psikoloji pdr den daha ii mi değil mi bunu öğrenmek istiyorum. yardımcı olursanız ne mutlu size..
Her bölümün kendine göre bir zorluğu vardır benim fikrim istediğin bölümü okuman yönünde.Psikoloji Pdr den daha mı iyi derken neyi kastettiğini anlayamadım:Zorluk açısındansa iki bölümün de müfredatı birbirine benzer özelliktedir.Çok uç farlılıklar yoktur.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Cevap
Misafir19:45, 29 Kasım 2009 
pdr bölümü gerçekten söylendiği kadar zor mu maaş durumu nedir?teşkkrler

bu bölümü kazanabilmek için sınavda hangi derslere ağırlık vermeliyim?
Cevap
_PaPiLLoN_23:09, 29 Kasım 2009 
pdr bölümü gerçekten söylendiği kadar zor mu maaş durumu nedir?teşkkrler

bu bölümü kazanabilmek için sınavda hangi derslere ağırlık vermeliyim?
Çok kolay bir bölüm olduğu söylenemez.Maaş konusu hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değildir.Çünkü her sektörde değişen oranlarda maaş verilmektedir.Ülkemiz şartlarında genelde ortalamanın üstünde bir maaş söz konusu diyebiliriz yine de.

Bu bölüm için yeni sınav sistemine göre YGS,LYS1,LYS 3 sınavlarına girmek gerekiyor.YGS eski sınav sistemine göre ilk bölüm gibi düşünülebilir.LYS1 matematik-geometri LYS3 de Edebiyat-Coğrafya Sınavı.Bu derslere çalışman uygundur.

Cevap
Misafir16:20, 3 Aralık 2009 
Alıntı:
pdr bolumu olan universiteler

ben pdr okumak için hangi dersleri calısmaya agırlık wereceğimi tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız sewinirim şimdiden teşekkürler
Cevap
_PaPiLLoN_20:59, 3 Aralık 2009 
ben pdr okumak için hangi dersleri calısmaya agırlık wereceğimi tam olarak bilmiyorum yardımcı olursanız sewinirim şimdiden teşekkürler
Bu bölüm için yeni sınav sistemine göre YGS,LYS1,LYS 3 sınavlarına girmek gerekiyor.YGS eski sınav sistemine göre ilk bölüm gibi düşünülebilir.LYS1 matematik-geometri LYS3 de Edebiyat-Coğrafya Sınavı.Bu derslere çalışman uygundur.
Cevap
Misafir17:25, 15 Aralık 2009 
ben sayısal çılıçlıyım yenı sısteme gore pdr ye gırebılırmıyım?
Cevap
_PaPiLLoN_10:50, 16 Aralık 2009 
ben sayısal çılıçlıyım yenı sısteme gore pdr ye gırebılırmıyım?
PDR yeni sistemde TM3 puanıyla alıyor.TM-3 puan türünde: Türkçe %15, Temel Matematik %10, Sosyal Bilimler %10, Fen Bilimleri %5, Matematik %18, Geometri %7, Türk Dili ve Edebiyatı %25, Coğrafya %10 etkilidir.TM3 puanını elde edebilmeniz için YGS,LYS1,LYS 3 sınavlarına girmek gerekiyor.Sayısalcı olduğunuzu hesaba katarsak sözel kısmın büyük bölümünü yapmanız gerekiyor.
Cevap
Misafir21:38, 16 Aralık 2009 
pdr ve psikolji bölümleri ikiside tm dn mi alıyor ? bilgi verirseniz sevinirm..
Cevap
İlk...234 56...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Psikoloji ve Psikiyatri Konuları