Arama

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar - Sayfa 50

Güncelleme: 26 Kasım 2016 Gösterim: 406.321 Cevap: 520
ilayda - avatarı
ilayda
Ziyaretçi
5 Eylül 2013       Mesaj #491
ilayda - avatarı
Ziyaretçi
öncelıkle merhabe ben lıse 1 öğrencısıyım pdr ye buyuk bır ılgım var ınsan pskolojısını cok sevıyorum ama pdr okuyabılmem ıcın esıt agırlık mı sayısal mı okumam lazım bır de kpss de ataması kolay oluyor mu bılgılendırırsenız cok sevınırım tsk ederm..Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2013       Mesaj #492
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
liselerde psikoloji öğretmeni olmak için ne yapılmalı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Kasım 2013       Mesaj #493
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yeditepe pdr kaç yıllık bir bölümdür
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Aralık 2013       Mesaj #494
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,
edebiyat 3.sınıf öğrencisiyim son sınıfta açık öğretim sosyoloji bölümüne kayıt olmayı düşünüyorum oradan mezun olduğumda adli psikolojiden yüksek lisans yapmam mümkün mü? çünkü psikolojiyle çok ortak dersleri var yoksa önce psikolojiden yüksek yapmak zorunlu mu? şimdiden teşekkür ederim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Aralık 2013       Mesaj #495
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben 11. sınıf sözel öğrencisiyim pdr bölümü okumak istiyorum ama tm 3 ten alıyor ne yapmam lazım?.. yani lys de matematikten kaç net çıkarmam lazım yardımcı olur musunuz
Recepserdar19 - avatarı
Recepserdar19
Ziyaretçi
2 Şubat 2014       Mesaj #496
Recepserdar19 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba ben 11. sınıf sözel öğrencisiyim pdr bölümü okumak istiyorum ama tm 3 ten alıyor ne yapmam lazım?.. yani lys de matematikten kaç net çıkarmam lazım yardımcı olur musunuz

Arkadaşım netler her yıl değişkenlik göstermekte ama kontenjanlar hemen hemen aynı oldugu ıcın onemlı olan sıralamandır. Pdr yi ortalama bir üniversitede okumak için şimdilik 23.000 civarı kafidir. Ama genelde pdryi kazananlar 30 üstü matematik 20 üstü geometri yapmaktalar. Tm3 puanı önemli. Bu puan için edebiyat ve matematikten ne kadar koparsan senin için kardır.

---------- Mesaj tarihi 12:48 ---------- Önceki mesaj tarihi 12:31 ----------

Alıntı
ilayda adlı kullanıcıdan alıntı

öncelıkle merhabe ben lıse 1 öğrencısıyım pdr ye buyuk bır ılgım var ınsan pskolojısını cok sevıyorum ama pdr okuyabılmem ıcın esıt agırlık mı sayısal mı okumam lazım bır de kpss de ataması kolay oluyor mu bılgılendırırsenız cok sevınırım tsk ederm..Msn Happy

Eşit ağırlık olmanız gerekiyor. Tm3 puanı ile, ayrıca Kpss puanları ülkemiz sıtandartlarına göre çok çok iyi bi bölüm.

---------- Mesaj tarihi 12:55 ---------- Önceki mesaj tarihi 12:48 ----------

Alıntı
atlantis adlı kullanıcıdan alıntı

mrb pdr okuduktan sonra terapi eğitimi alıp klinik psikologluk yapabilirmiyim yapamazsam da bu meslek etiğindenmi yoksa yasal olmadığı içinmidir eğer yapamazsam terapi eğitimi aldıktan sonra neler yapabilirim kendime ait özel büro yada kliniğim olabilirmi

Klinik psikolok olmak istiyosanız psikoloji bölümünü okuyun derim, psikoloji okuduktan sonra bu alanla uzmanlaşarak klinik psikolok olabilirsiniz, biz pdr cilerde klinik psikolok olabiliyoruz ama 2 yıllık bir eğitimden sonra bu eğitimide yıllık 20.000 gibi bi mevla ile olabiliyoruz. Msn Happy
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
25 Mart 2014       Mesaj #497
misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben pdr yi çok istiyorum ama puanım düşük olursa ne yapacağım
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
10 Temmuz 2014       Mesaj #498
misafir - avatarı
Ziyaretçi
psikoloji bölümü okulak istiyorum sınava girdim.ist. da özeller %50 bursla tutuyor.izmirde 9 eylül ünv. tutuyor.devlet mi özel mi konusunda kafam çok karışık.lütfen yardımcı olun.bir de 9 eylülde yeni açılmış bir bölüm psikoloji.bunu da göz önünde bulundurun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Temmuz 2014       Mesaj #499
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben pdr yada psikoloji düşünüyorum ama psikoloji de hazırlık varmış sanırım pdr de de hazırlık var mı?
fecra - avatarı
fecra
Ziyaretçi
24 Temmuz 2014       Mesaj #500
fecra - avatarı
Ziyaretçi
merhaba bende bu sene mezun oldum acıkliseden ve psiklojı danışmanlık okumak isityorum acıktan fakt aöf direk bu bölüm yok bu bölümü nasıl okurumk lütfen yardımcı olun Msn Sad