Arama

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar - Sayfa 8

Güncelleme: 26 Kasım 2016 Gösterim: 406.343 Cevap: 520
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
15 Mayıs 2010       Mesaj #71
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ben eşit ağırlık öğrencisiyim benim bölümümde fizik -kimya yok ama sınavlarda bu dersleri yapmamız lazım ben ne yapcam doğru bilgi verebilirmisiniz(PDR okumak istiyorum)

Fizik kimya biyoloji gibi bölümlerin katsayısı düşük olduğundan yapılırsa bile size çok düşük puan getirecektir. PDR, eşit ağırlıktan alan bir bölüm olduğu için ağırlığı Türkçe ve Matematiğe vermenizi öneririm.

Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2010       Mesaj #72
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba birkaç sorum olacaktı.. psikoloji bölümünü bitirip klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaptıktan snra psikoterapi yapmak veya muayenehane açmak için ek olarak bazı eğitimlerin daha alınması gerekğini ve bu eğitimlerin çok masraflı ve uzun sürdüğünü okumuştum.. denildiği gibi masraflı mıdır ve tahminen ne kdr zaman mı alır bu eğitimler ?
Sponsorlu Bağlantılar
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
18 Mayıs 2010       Mesaj #73
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba birkaç sorum olacaktı.. psikoloji bölümünü bitirip klinik psikoloji alanında yüksek lisans yaptıktan snra psikoterapi yapmak veya muayenehane açmak için ek olarak bazı eğitimlerin daha alınması gerekğini ve bu eğitimlerin çok masraflı ve uzun sürdüğünü okumuştum.. denildiği gibi masraflı mıdır ve tahminen ne kdr zaman mı alır bu eğitimler ?

Klinik psikoloji, mesleki uygulama alanlarından biridir ve akıl ve davranışla ilgili bozukluk veya zorluklarla ilgili araştırma ve uygulama yapar. Bu konuda uzman olabilmek için ön şart olan lisans derecesini aldıktan sonra doktora ve/veya yüksek lisans eğitimi yapmak şarttır . Bunun dışında diğer eğitim programları kişinin kendi özel isteği sonucunda alınabilir ancak zorunluluk yoktur. Bu eğitimlere katılmak sizi mesleki yönden geliştirir ve eğitimin sonunda katılım sertifikası alırsınız.
Ozqe - avatarı
Ozqe
Ziyaretçi
18 Mayıs 2010       Mesaj #74
Ozqe - avatarı
Ziyaretçi
merhaba.. 11.sınıf öğrencisiyim pdr yada psikoloji bölümünü istiyorum.. yanlız çevremdeki insanlar ve hocalarımın bana psikoloji,felsefe gibi bölümleri okurken insanın ruhsal psikolojisi bozulduğunu halk deyimiyle bir süre sonra delirdiklerini söylüyorlar.. zaten toplumdada psikologları bir deli doktoru olarak görülmüştür. bunun ne derece doğru olup olmadığını bilmiyorum.. bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.. şimdiden tesekkür ederim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2010       Mesaj #75
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2010 gaziantep,mersin,adana üniversitesinin taban puanı nedir
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
19 Mayıs 2010       Mesaj #76
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ozqe adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba.. 11.sınıf öğrencisiyim pdr yada psikoloji bölümünü istiyorum.. yanlız çevremdeki insanlar ve hocalarımın bana psikoloji,felsefe gibi bölümleri okurken insanın ruhsal psikolojisi bozulduğunu halk deyimiyle bir süre sonra delirdiklerini söylüyorlar.. zaten toplumdada psikologları bir deli doktoru olarak görülmüştür. bunun ne derece doğru olup olmadığını bilmiyorum.. bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.. şimdiden tesekkür ederim.

Böyle bir durum söz konusu değildir. Ben kendimden örnek vermek istiyorum 2. sınıf öğrenciyim ama gayet sağlıklı bir ruh haline sahibim. Ayrıca varsayın ki psikologlar da bir süre sonra deliriyor bu durumda ortalıkta akıllıdan çok deli olurdu. Bu tamamıyla toplumun psikologlara yüklediği yanlış bir görüştür. Oldukça sağlıklı ve başarılı psikolog ve psikiyatrlarımızla da bu görüşü çürütüyoruz zaten.
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
19 Mayıs 2010       Mesaj #77
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

2010 gaziantep,mersin,adana üniversitesinin taban puanı nedir

2010 taban puanları henüz belli değil.2009 puanları ise -pdr yi sormak istediğinizi tahmin ediyorum- şöyle:

Çukurova Üniversitesi (Adana)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 330,162
Mersin Üniversitesi
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 328,040
Gaziantep Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 325,848
Çukurova Üniversitesi (Adana) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İÖ) 323,968

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2010       Mesaj #78
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben pdr okumak istiyorum ancak sosyal bilimler bölümündeyim ne yapmam gerek
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mayıs 2010       Mesaj #79
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Zeka testi nedir?
Kişilerin zihinsel becerilerini ölçebilmek ve onları zihinsel beceri konusunda diğer insanlarla karşılaştırabilmek amacıyla geliştirilen ölçümlerdir.

* Zekaya ilişkin öne sürülen ilk fikirler ve kişilerarası zihinsel becerileri karşılaştırabilme motivasyonu tarih öncesinde 2200'lü yıllara dek uzanıyor. Bu tarihlerde, Çinli hükümdarların hizmetçi alımlarında geniş çaplı yetenek testleri uygulattıkları biliniyor.

19. yy. sonlarına doğru.
19.yy.ın sonlarına doğruysa günümüz zeka testlerinin temelleri atılmaya başlanıyor. O yıllarda Francis Galton kişilerin zeka kapasitelerini duyumsal ayrım yapabilme yetileri ve motor koordinasyonlarıyla ölçmeye çalışıyor. Her ne kadar öne sürdüğü yetiler zekayı ayırt eden ölçümler olmasa da, bireysel psikolojiye yol açtığı ve zekayı onunla ilişkilendirilen etmenler üzerinden nesnel olarak betimlemeye çalıştığı için tarihte önemli bir yeri var.
Alıntı

zihinsel beceri testi ornegi ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
22 Mayıs 2010       Mesaj #80
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben pdr okumak istiyorum ancak sosyal bilimler bölümündeyim ne yapmam gerek

Bu bölüm için yeni sınav sistemine göre YGS,LYS1,LYS 3 sınavlarına girmek gerekiyor.YGS eski sınav sistemine göre ilk bölüm gibi düşünülebilir.LYS1 matematik-geometri LYS3 de Edebiyat-Coğrafya Sınavı.Bu derslere ağırlık vermen uygundur.