Arama

Demir Demirkan

Güncelleme: 21 Haziran 2011 Gösterim: 14.112 Cevap: 12
GusinapsE - avatarı
GusinapsE
Ziyaretçi
6 Kasım 2006       Mesaj #1
GusinapsE - avatarı
Ziyaretçi
Ölmek Yaşarken
Terkettim terkedildim, durmadım devam ettim,
çıkmaz yolun sonunda kendime kendim yettim.
Sponsorlu Bağlantılar
Ay, güneş sizin olsun, ben dünyayı istedim.
Üstüme geldi dünya...
Aşk verdim karşılıksız, nefrete cevap olsun diye.
Kök saldım bu hayata bağlandım.
Ölmek yaşarken, yokolmak (yıkılmak) doğarken,
durmak giderken, daha çok erken.
Zengini fakiri oyna, iyiyi kötüyü oyna,
oynanır son bir oyun, onu da zaman oynar.
Kimimiz doğduk güne, ya da sonsuz bir geceye,
aranan ışığı da bulduk karanlıkta...
Eser rüzğar karşımdan göğsüme çarpsın diye.
Güneş kavursa bile gölge aramam...

Demir Demirkan

Demir Demirkan

Demir Demirkan 12 Agustos 1972 yılında Adana'da doğdu.Üniversite yıllarından önce Ankara ve İzmir'de,daha sonra ise Bilkent Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında Pentagram gurubuna gitarcı olarak katıldı.

Pentagtam gurubu ile "Trail Blazer" albümünü tamamladıktan sonra Los Angles, CA'ya taşınarak 1992 de Musicians Institute'da eğitime başladı. Paul Hanson, Scott Henderson, Frank Gambale gibi bir çok müzisyenle beraber çalıştı. Mezuniyetinden sonrada Los Angeles'da kalarak pop-jazz, afro,latin ve rock gibi birçok müzik tarzında kayıtlarda bulundu, gitar caldı ve müzik yazdı.

1996'da eve, İstanbul'a döndü. Dönüşünde Pentagram gurubu ile Anatolia albümünün kayıtlarını yaptı, ve Şebnem Ferah'ın "Kadın" albümünün prodüktörlüğünü üstlendi. Aynı yıl Sertab Erener'in "Sertab gibi" albümünün prodüksiyonunu gerçekleştirdi (1997). Prodüktörlük tarafı ağır bastığı için Pentagram gurubundan ayrıldı. 1999 yılında Şebnem Ferah, "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" ve Sertab Erener'in "Sertab" albümünü hazırladı. Ricky Martin ve Sertab Erener'in düet yapığı, prodüktörlüğünü Desmond Child'ın üstlendiği "Private Emotions" adlı şarkının kayıtlarında bulundu, bu versiyon orta dogu ülkelerinde yayınlandı.

1999 yılında Sony müzik Türkiye ile antlaşma imzaladı. İlk solo albümü mayıs 2000 yılında yayımlandı.

İki Tv filminde yardımcı roller aldı. 2000 yılının sonunda Sertab Erener in "Turuncu" albümü için tekrar stüdyoya girdi. 2002 yılının Mart ayında 2. solo albümü "Dünya Benim" i yayımladı.

Demir Demirkan 2002 ekim ayından itibaren Show TV'de yayınlanmaya başlayan 5'i Bir yerde adlı TV Dizisinin başrolünde yeraldı. Jenerik şarkısı ve müziklerini yazan Demirkan, Hayat Sensiz Olmuyor adlı şarkıya da diziden alınan görüntülerinde bulunduğu bir klip de çekti.

2003 yılının Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'ye birincilik getiren "every way that I can" adlı şarkıyı besteledi ve sözlerini yazdı.

2004 yılında artık kendi başınaydı ve 2004 İstanbul albümünü çıkardı. Pek çok konser sonrası albüm yapmıyacağını açıkladı fakat aradan 2 yıl geçtikten sonra 2006 mart ayında"Hayat Nedir" isimli single çıkardı. Geçtiğimiz Haziran ayında ise "Rüzgar" adlı parçasını hitindir.com adresinden sevenleri ile buluşturdu.

MaTTo - avatarı
MaTTo
Ziyaretçi
13 Şubat 2007       Mesaj #2
MaTTo - avatarı
Ziyaretçi
Demir Demirkan
Sponsorlu Bağlantılar
MaKaLeLe - avatarı
MaKaLeLe
Ziyaretçi
13 Şubat 2007       Mesaj #3
MaKaLeLe - avatarı
Ziyaretçi
*****..

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Haziran 2008       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Demir Demirkan

200px demir demirkan1

Müzik hayatına 13 yaşında gitar çalarak başladı. Temel müzik teorisini kendi çabalarıyla öğrendikten hemen sonra kendi şarkılarını ve sözlerini yazmaya başladı. En başta etkilendiği grup ve müzisyenler arasında Pink Floyd, Deep Purple ve Paul Simon i sayabiliriz.
Orta okul ve lise yıllarında okul bünyesinde kurduğu grupta şarkı yazarı, solist ve gitarist olarak yer aldı. Daha sonra üniversite yıllarında Steve Vai, Yngwie Malmsteen gibi rock gitar virtüözlerinin etkisiyle daha çok gitar çalmaya yönelip rock gitar tekniği üzerine yoğunlaştı.

1990 yılında İstanbul tabanlı heavy/rock grubu Pentagram a katıldı ve grubun ikinci çalışması olan Trail Blazer albümünde gitarist ve şarkı sözü yazarı olarak bulundu.
1992 de müzik eğitimi almak için Los Angeles a taşındı ve MI - Musician s Institute a başladı. Scott Henderson, Frank Gambale, Paul Hanson gibi isimler ile çalışma olanağı buldu. Los Angeles da yaşadığı dört yıl boyunca çeşitli rock, fusion, jazz, afro ve funk gruplarıyla gitarist ve şarkı yazarı olarak çalışmalar yaptı. Anaheim tabanlı Mesheen adlı grup ile Paul Sabu nun prodüktörlüğünü yaptığı bir albüm kaydetti. 1993 yılında Seeking Shade adlı grubu kurdu ve bu grupta şarkı sözü yazarlığı, gitarist ve solistlik yaptı. Seeking Shade, Los Angeles ve çevresinde konserler ve bar programları yaptı, ve hiç piyasaya sürülmeyen bir albüm kaydetti.
Demir Demirkan 1996 da İstanbul a taşındı. Taşınmasıyla beraber Şebnem Ferah, Sertab Erener gibi isimlerin de aralarında bulunduğu sanatçıların albümlerinde prodüktörlük, gitaristlik ve şarkı sözü yazarlığı yaptı. 1997 de tekrar Pentagram a katılıp Anatolia albümünü kaydetti.
2000 yılında ilk solo albümü olan Demir Demirkan ı Sony Müzik etiketi ile yayınlandı. Daha sonra 2002 de Dünya Benim ve 2004 de 2004 İstanbul albümleri yayınlandı. Bu albüm Avrupa da onbir ülkede yayınlandı. Bu albümün tanıtım turnesi için Mike Tramp (Whitelion) ile bir Avrupa turnesi yaptı.
Demir Demirkan solo albümlerinin yanısıra prodüktörlük ve şarkı sözü yazarlığı kariyerini de bırakmadı. Sertab Erener için yazdığı şarkılar Avrupa ve Türkiye de büyük ilgi ile karşılanırken içlerinden bir tanesi “Every Way That I Can” 2003 Eurovision Şarkı Yarışmasında birincilik ödülü aldı ve dünya marketlerinde 400.000 adet single satışı yaptı.
Yaptığı çalışmalar arasında reklam/TV jingle’ları, dizi ve film müzikleri de bulunan Demir Demirkan ın bu alanda yaptığı en önemli çalışması, 2005 de çekilen Gallipoli/Gelibolu savaşı belgeselinin müzikleridir. Etnik sazların Türkiye de, senfonik orkestranın ve koronun da Prag da kaydedildiği bu film müziği Türkiye de ve Avustralya da Soundtrack CD olarak da yayınlandı.
Demir Demirkan bu günlerde Turkiye de solo kariyerine devam etmektedir.
king nothing - avatarı
king nothing
Ziyaretçi
31 Temmuz 2008       Mesaj #5
king nothing - avatarı
Ziyaretçi
Demir Demirkan

Demir Demirkan

Demir Demirkan
Son düzenleyen Blue Blood; 7 Eylül 2008 14:37
TiglonBoYs - avatarı
TiglonBoYs
Ziyaretçi
7 Ağustos 2008       Mesaj #6
TiglonBoYs - avatarı
Ziyaretçi
Demir Demirkan 12 Agustos 1972 yılında Adana'da doğdu.Üniversite yıllarından önce Ankara ve İzmir'de,daha sonra ise Bilkent Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde öğrenim gördü. Üniversite yıllarında Pentagram gurubuna gitarcı olarak katıldı. Pentagtam gurubu ile "Trail Blazer" albümünü tamamladıktan sonra Los Angles, CA'ya taşınarak 1992 de Musicians Institute'da eğitime başladı. Paul Hanson, Scott Henderson, Frank Gambale gibi bir çok müzisyenle beraber çalıştı. Mezuniyetinden sonrada Los Angeles'da kalarak pop-jazz, afro,latin ve rock gibi birçok müzik tarzında kayıtlarda bulundu, gitar caldı ve müzik yazdı.

1996'da eve, İstanbul'a döndü. Dönüşünde Pentagram gurubu ile Anatolia albümünün kayıtlarını yaptı, ve Şebnem Ferah'ın "Kadın" albümünün prodüktörlüğünü üstlendi. Aynı yıl Sertab Erener'in "Sertab gibi" albümünün prodüksiyonunu gerçekleştirdi (1997). Prodüktörlük tarafı ağır bastığı için Pentagram gurubundan ayrıldı. 1999 yılında Şebnem Ferah, "Artık Kısa Cümleler Kuruyorum" ve Sertab Erener'in "Sertab" albümünü hazırladı. Ricky Martin ve Sertab Erener'in düet yapığı, prodüktörlüğünü Desmond Child'ın üstlendiği "Private Emotions" adlı şarkının kayıtlarında bulundu, bu versiyon orta dogu ülkelerinde yayınlandı.

3b2aa78fdbd16a73afcdb7cbf820c00e
gokberkius - avatarı
gokberkius
Ziyaretçi
8 Ağustos 2008       Mesaj #7
gokberkius - avatarı
Ziyaretçi
2007-ateş yağmurunda çırılçıplak albümünü şiddetle öneririm, gitar tekniğini geçen yıllarda çok çok ilerletmiş ve müzik çok hoş. takdir ettim
ÇETİN - avatarı
ÇETİN
Ziyaretçi
19 Ağustos 2008       Mesaj #8
ÇETİN - avatarı
Ziyaretçi
demirdemirkan tattoo1
i_ly - avatarı
i_ly
Ziyaretçi
10 Eylül 2009       Mesaj #9
i_ly - avatarı
Ziyaretçi
Demir Demirkan

Demir Demirkan

Demir Demirkan

Son düzenleyen Blue Blood; 16 Eylül 2009 10:05 Sebep: Sayfa düzeni..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Demir Demirkan