MsXLabs
2005-2016
Rock Müzik forumunda yer alan GusinapsE tarafından açılmış Hayko Cepkin konusunu görüntülüyorsunuz.
Özet: Son Kez Gölgemden gölgen koptu Hem de çok derinden dertliyim Sesin yok tenin yok Sessizlik ...

Hayko Cepkin

Gösterim: 421.543 | Cevap: 34
6 Kasım 2006 04:04   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Hayko Cepkin (Hayko Cepkin Kimdir? - Hayko Cepkin Hakkında)


Son Kez
Gölgemden gölgen koptu
Hem de çok derinden dertliyim
Sesin yok tenin yok
Sessizlik son kez
Tüm o sevgilerimi geri ver bırak
Yoruldum çok yolun açık olsun kimse geri dönmez

Son kez
Gölgemden gölgen koptu
Hem de çok derinden dertliyim
Sesin yok tenin yok
Sessizlik son kez

Herşey biter sen mi kaldın bir yalnız
Herşey diner yeter ki sen zamanında
O sevgilerimi geri ver bırak
Yoruldum çok yolun açık olsun
Kimse geri dönmez

Herşey biter sen mi kaldın bir yalnız
Herşey diner yeter ki sen zamanı ver


Hayko CepkinHayko Cepkin


Hayko Cepkin


Hayko Cepkin, (doğum 1978, İstanbul) Ermeni asıllı türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

Liseden sonra 2 yıl mimar sinan üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. 2 sene timur selçuk çağdaş müzik merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene akademi istanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

Sırasıyla öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde aylin aslım'ın seslendirdiği "kimdi giden" adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin olmam lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

Hayko Cepkin'in grubu gitarda Umut Töre,
bas gitarda Poyraz Kılıç ve
davulda Murat Cem Ergül'den oluşmaktadır.
MaKaLeLe
9 Şubat 2007 14:14   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
hayko20cepkin20 20400
MaKaLeLe
9 Şubat 2007 15:23   |   Mesaj #3   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
hayko cepkin1
evo
9 Şubat 2007 18:52   |   Mesaj #4   |   
evo - avatarı
VIP kirlenmek güseldir : )
ankara

6.783
890 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 14-11-2005
777 - canlı performans

MaKaLeLe
9 Şubat 2007 18:59   |   Mesaj #5   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
hayko cepkin3
MaKaLeLe
10 Şubat 2007 03:36   |   Mesaj #6   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
hayko
MaKaLeLe
11 Şubat 2007 01:52   |   Mesaj #7   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
07ua3


Blue Blood
12 Şubat 2007 16:30   |   Mesaj #8   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
13xs9

20xq8

17vg7
Son düzenleyen Blue Blood; 26 Mayıs 2008 12:34
MaTTo
13 Şubat 2007 10:42   |   Mesaj #9   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Saçdaki lezzet

Bu ne biçim başlık demeyin. Tamburî Cemil Bey'e bir garip gönderme. Tantuni virtüözü Mehmet Karacan'ı böyle ifade edebildim. Tantuniyi en iyi yapan anlamında. Nedeni de şu: Hayko Cepkin'le öyle pek de tantuni yenmeyecek bir saatte (öğlen 12) Emine Ana Tantunicisir17;ne oturduk, laflamaya başladık. Garson geldi, sipariş verdik. Bu arada ben Mehmet Usta'yı sordum. Garson "Gitti," dedi. "Nereye," dedim, "tatile mi?" "Mehmet Usta öldü," dedi. Başımız sağ olsun, İstanbul bir rengini daha yitirdi. Ayrıntıları atlıyorum, köşe benim değil mi, bu röportajı tantuniyi Mersin'den İstanbul'a getiren Mehmet Karacan'a adıyorum.

Hayko Cepkin yaptığı müziği şöyle tanımlıyor: "Aslında albüm direkt arabeskin yandan yemişi, rock müziği de sıyırtmış ama elektronik altyapıdan da emmiş bir tür." Haddim olmayarak bu cümleyi şöyle çevirmek istiyorum:

Hayko'nun vokalinde de şarkı sözlerinde de arabeskten esintiler var. Aslında bu onun albümü hazırlarken amaçladığı bir şey değil. O duygularını ifade etti, dinleyicileri bu ifadede arabesk tatlar buldu: Bu bir. Rock müziğin duygu atmosferi albümün geneline hakim. Biraz karanlık ve uçurumlu bir coğrafya; ama merak etmeyin Hayko yolu kestirebiliyor. Peşine takılırsanız torunlarınıza anlatacağınız bir maceranız olur: Bu iki. Kendisi aslen klavyeci. Elektronik altyapılı bir müzisyen, diyelim. Akustik öğeleri pek kullanmıyor; ama elektronik altyapı konusunda bir virtüöz. Yani işini iyi yapıyor: Bu da üç. Buyrun Hayko Cepkin'le sohbete...

Sedat imza: Benim bu köşenin ana fikri alelade yerlerin de gayet haber konusu olabileceği... Ne diyorsun buna dair?

Hayko Cepkin: Gayet doğru bir açılım. Böyle yerlerden milyonlar yemek yiyor. Ama şöyle bir handikap var: Böyle yerlerde röportaj yapınca 'Aa bak işte ünlü ama halkın içindeyim mesajı vermeye çalışıyor' denebilir. Benim için çok geçerli değil, ben Beyoğlu tayfasındanım, beni bilirler. Lüks yerlerde biraz kokoş takımı olduğu için kalabalık da olsa pek dikkat etmezler. Öyle kendi ayarınca konuşur, röportajını yaparsın.

Sedat İmza: Röportaj için değil, daha çok oraları konu alan yazı ya da haberler için sormuştum...

Hayko Cepkin: O da ayrı tabii...

Sedat İmza: Bence çok anlamlı bir cevap oldu. Neyse, senin albümün yapılış hikayesi bence çok orijinal. Yani eve kapanmışsın, albümü kaydetmişsin, müzik şirketine götürmüşsün, akşamına kabul etmişler. Attığın taş yerini bulmuş.

Hayko Cepkin: Dediğin gibi oldu ama bir altyapısı var. On yıldır bu piyasanın içindeydim. Moğollar'la, Aylin Aslım'la, Ogün Sanlısoy'la çalıştım. Evdeki kaydı albüm olarak değil demo olarak yapmıştım. EMİ demoyu verdiğimin akşamında aradı beni. Demo konusunda müzik şirketlerinin standartları yükseldi artık. Çünkü evde akustik gitarla demo hazırlayanlar bile artık parçalarını tümüyle hazırlamış olarak veriyorlar şirketlere. Bana çok orijinal demolar geliyor mesela, aşağıdan çok güçlü bir hareket var, yeni nesil gümbür gümbür geliyor.

Sedat İmza: Senin albümün hikayesi zaten başlı başına ibretlik, biraz anlatsana...

Hayko Cepkin: Aylin Aslım'la turne dönemleriydi, konserden sonra evde düzeneği kurup kendi kayıtlarımı yapıyordum, gayet amatörce. Beş senelik mevzu o kayıtlar; hatta mesele oldu: Albümde başka, konserde başka sound var diye. Çünkü albümde daha alttan, fazla patlamayan bir sound var, konserlerde gümbür gümbür... Niye böyle dediler, çok basit bir mesele: Aslında evde kayıt yaptığım için komşuları düşünerek çıldıramadım haliyle!

Sedat İmza: Nasıl tepkiler aldın, istediğin yere ulaştı mı albüm?

Hayko Cepkin: Albüm çıkalı bir yıl oldu. İlk kliple birlikte şöyle bir durum ortaya çıkmıştı: Bakıyorlar klipte kendini yırtan bir adam var. Şarkıya bakıyorlar gayet uslu. Çünkü evde değil stüdyoda kaydetsem çok farklı olacak. Konserlerde gördüler ki albümdeki soundun beş katı sert bir vokal ve sound var. Bu anlamda yeni oturuyor.

ARAP ANADOLU KARIŞIMI

Tantuni Mersin'le özdeşleşmiş. Oraya da Urfa üzerinden Ortadoğu'dan gelme: Arap Anadolu karışımı bir lezzet diyelim. Orijinali kuzu ciğeri ve iç yağıyla yapılıyor: Odun közü hararetinde ters çevrilmiş sacın üzerinde... İstanbul versiyonu süt danası ve ayçiçek yağında suyla yumuşatılıyor. Afiyet olsun.

Hit şarkım yok hiç de olmayacak

Sedat İmza: Müzik piyasasında güya dinleyicinin isteklerine göre yapılmış albümler var; bir de seninki gibi müzisyenin kendini ifade ettiği albümler...

Hayko Cepkin: Benim albümde hit parça olmadığı söylendi. Hit parçaların matematiği var, temel notalar 'la sol fa mi' şeklinde. Merdiven akor deniyor buna, yerse. Ben bunu uygulamıyorum, derdim farklı çünkü.

Sedat imza: Başka nasıl işlerin altında imzanı göreceğiz?

Hayko Cepkin: Murathan Mungan'ın 'Söz Vermiş Şarkılar'ında düzenlemelerim var. Müslüm Gürses'in son albümünde hakeza. Onno Tunç anısına bir albüm yapıyor kardeşi Arto Tunçboyacıyan. Oraya katkılarım oldu. 'Araf' diye bir gerilim filmine müzik yapıyorum, kasımda vizyonda. Yeni albümün adı 'Tanışma Bitti' olacak büyük ihtimalle. 8 Temmuz'da Parkorman'da konserim var. 16 Temmuz'da Edremit'teyim.
Son düzenleyen MaTTo; 13 Şubat 2007 10:45 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
DrAm3vLH
27 Temmuz 2007 10:50   |   Mesaj #10   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi
Reklam
MU900649EF028 500
Cevap Yaz