Arama

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Vücudumuzdaki Değişiklikler - Sayfa 2

Güncelleme: 2 Temmuz 2019 Gösterim: 804.430 Cevap: 54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ekim 2014       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sigarayı bıraktım
size püf nokta sigarayı bıraktığınız ilk 3 gün çok hareketli yaşayın kendinizi yormya bakın
Sponsorlu Bağlantılar
3 gün çok agresif ve sinirli mutsuz olucaksınız bu gerçek
bol su için bol yemek yiyin
eğer 3 günden sonra sigara içmek isterseniz o çektiğiniz işkenceler aklınıza gelsin
abi muhteşem bişey bırakmak herşeyin tadına varıyorum koklamanın nedemek olduğunu yeni anladım yav vücudumdaki kanın akışını hissediyorum sex hayatım müthiş değişti
ya allah diyin başlayın arkadaşlar size güveniyorum..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Kasım 2014       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle sigaranin sana ne tür zararlarinin oldugunu kafanda bir listele.(benim mesela kilo alamamak ve nefes darligi oncelik oldu) ardindan sigarayi birakma inancinida yanina alip eczaneye champix almaya gidiyorsun Msn Happy bu ilacla birakamiyorsa bir insan cidden birakmayi istemiyordur. ( gecen sene bu ilacin yarisini kullandim baktim ki sigarayi biraktim hemen ilaci biraktim. demek istedigim inancsiz girdim bu mevzuya) bundan tam 68 gun once inandim ve gecen seneden kalan yarim paketi de kullanarak biraktim. umarim birakirsin. bir insanin kendine verebilecegi en buyuk cezadir sigara icmek
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2014       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben bırakalı 6 ay oldu.
Sigara sizin dusmaniniz. Onsuz hayat daha keyifli ve daha saglikli. Sigara ekmek gibi su gibi bir şey değil ki onsuz yasayamayasiniz. Hem siz akıl noksani mısınız ki kendi paranizla kendinizi sistematik olarak zehirleyip yavaş yavaş kendi ölümünuze sebep olasiniz. Bir düşünün ve bu kelimeleri içinizde kendinize sık sık tekrarlayin. Bol bol su için. Bol bol yürüyün. Siz özel birisiniz ki sigarayi biraktiniz ve ben kullanmiyorum deme ayricaligina sahipsiniz. Eğer baslarsaniz tekrar birakin. Bir gün mutlaka kurtulursunuz. Bir gün gelecek sigarayi hatirlamayacaksiniz bile.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2014       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben önce camiye cuma namazina gittim Allah'tan yardim istedim.sonra kendi benimle psikolojik savaşa başladım sigara içmedigim halde içiyormusum gibi yapip kkeşke icmeseydin daha iyi olurdu tam 22 sene içtikten sonra rabbim bırakmayı nasip etti bır yildan fazladır sigara icmiyorum Allah yardımcınız olsun. ..
Baron Morte - avatarı
Baron Morte
Ziyaretçi
3 Aralık 2014       Mesaj #15
Baron Morte - avatarı
Ziyaretçi
Kimyasal asla diyerek insanlara kötü örnek olmayın lütfen. Herşeyi ben de tavsiye etmiyorum tamam ama emin olun defalarca iradenin başaramadığı şeyi champix başardı. Şu an daha yolun belki başındayım 8_10 gün oldu ama şimdiden o kadar mutluyum ki. Kaldı ki ben sigara içince mutlu olduğunu düşünen bir insandım. Bırakmayan o iradeyi kendinde bulamayan her arkadaşıma tavsiyesidir gidin bi doktora champix kullanacağını söyleyin ifadeyle bırak ne gerek var diyenlere kulak asmayın ama doktora danışmadan bi riski olup olmadığını sormadan başlamayın ilaca. Bakın görün altı ya da yedinci gün bırakacsksınız.
Uğur B. - avatarı
Uğur B.
Ziyaretçi
23 Aralık 2014       Mesaj #16
Uğur B. - avatarı
Ziyaretçi
ben 21 yaşındayım 15 16 yaşlarında sigaraya kullanmaya başladım açıkçası sporla fazla haşır neşir olduğumdan dolayı bahsedildiği gibi nefes tıkanması yorulma gibi etkilerini görmemiştim. Ancak spora ara verdikten sonra farkı anlayabildim merdivenden çıkarken olsun koşarken olsun hele yüzmeden hiç bahsetmiyorum bile sanki 20 li yaşlarımı değil de 40 lı yaşlarımı yaşıyordum.E tabi halde böyle olunca bırakmak kaçınılmaz oldu.İlk 2 gün uyuyamadığımı söylemek yalan olmaz sanki içim yanıyordu bırakın saati dakikaları düşünüyordum ne yaparsam yapayım herşey eksik kalıyordu sanki hayatımı sigara üzerine kurmuştum.yok efendim yemeğin üzerine,yok efendim canım sıkkın vs. diye diye sigarasız anım kalmamış. günlük 2-2.5 paket içilince sigarayı hayatının dögüsü oluveriyor. çok uzattım farkındayım diyeceğim o ki bugün benim sigarasız 48. günüm. kendi deneyimimi paylaşayım sigara bırakmak kolay falan değil kimse kimseyi kandırmasın herkeste bırakamaz sadece güçlü iradeli ve hayatına gerçekten değer veren insanlar bırakabilir teşekkür ederim
%u00FClker - avatarı
%u00FClker
Ziyaretçi
10 Ocak 2015       Mesaj #17
%u00FClker - avatarı
Ziyaretçi
Şimdi hesapladımda tam 45 gündür sigara içmiyormuşum. 25 yıl günde ortalama bir paket içerek başladım ama çok şükür 45 gün önce ilaç falan kullanmadan sadece allen carr video ve kitabını okuyarak bıraktım. Arkadaşlar internetten yazıp izleyin lütfen. Henüz sigara ile ilgili şüpheleriniz varsa, inanıyorum ki bu videodan sonra kesin kararınızı verip sigarayı bırakacaksınız. Video sigaranın zararlarını anlatmıyor. Sigara içen insanlar aptal değildir, onlar sigaranın zararlarını zaten biliyor, diyor. Sadece sigaraya bakış açınız değişiyor. Bu video ve okuduğum allen carr kitabı sayesinde sigarayı bırakırken hiç gerginlik yaşamadım ve sadece 1 kilo aldım. Aldığım o kiloyu da sigarayı içmek isteyipte içemememden dolayı almadım. Tat ve koku alma duyularım geliştikçe yiyeceklerin ne kadar lezzetli olduklarını farkettim. Sigarayı bırakmak müthiş bir deneyim. Artık saçlarım, ağzım, üstüm başım ve en önemlisi evim sigara kokmuyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2015       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çok küçük yaşlarda filtresiz birinciyle başladım şu duman boğucusuna. İçtim içmesine de noldu ? Ne kazandırdı ? Hiç. Kaybettirdikleri ? Maddi ve manevi. Hep burun tıkanıklığından şikayet ediyordum. Sabah evden çıktım, hava soğuk. Boğazlarım, ciğerlerim dondu. Dedim çek yavrum çekebildiğin kadar. ciğerin parçalansın boğazın şişsin heryerinle iç istersen izmaritini ye ama bundan başka ıh içersin. Öğlene kadar hiç zorlanmadık. Çünkü kankamada bıraktırdım. akşama kadar öyle böyle derken idare ettim. acı kahve, su, naneli sakız. akşam yemeği yedikten sonra nasıl erotikçe çağırıyo gel beni iç diye. diyoki bitaneden bişey olmaz. akılda diyoki ıh olmaz, yine içersin, bak burnun hemen düzelmeye başladı, koku alman bile bu kadar saatte farketti. yatana kadar böyle sürdü ama bunu eğlenceye dönüştürdüm. offf nasıl içmedim ama, ahan kandirdum oni falan diyerek alay ettim. hatta hoşuma gitti normal saatten geç yattım. 22,30 da yatarken 24 te yattım. sonra ''lan sigarayı bırakıcan diye kafayıda yedin, yat zıbar'' dedim. sabah kalktım kahvaltı etmedim. aç kaldımki içmememe rağmen kahvaltıdan sonra can çekmesin diye aç kaldım. öğle yemeğinden sonra buz gibi su içtim. sigara isteğinin en etkili ilacınıda bulmuş oldum. yakıcı naneli sakız veya şekerin üstüne buz gibi çek suyu bak bakalım sigara istiyomusun. sigarayı bırakmayı eğlenceye çevirin. siz onu kandırın. başak geçin onunla.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2015       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 34 yaşındayım tam 17 yıldır günde bir paket sigara içiyordum. Sigarayı bırakalı 9 gün oldu ara ara canım istiyor ama sabrediyorum. Rahmetli Babam KOAH hastasıydı bana sigara içme diye yalvarırdı ama dinlemezdim Babam 40 gün önce vefat etti ondan sonra aklım başıma geldi. Şimdi ne zaman canım sigara istese Babamın oksijen cihazlarıyla yaşadığını hatırlıyorum ve ben bir yere giderken kızımın arkamdan GİTME BABA diye ağladığını, kızımın ağlayışını benim öldüğümde ağlıyormuş gibi akılma getiriyorum. Babam gibi yaşamamak için Çocuklarım için bir daha Aslaaaaa............
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ocak 2015       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Cigerler nasil temizleniyormus. Cikarip camsil le mi silelim. Yoksa sen sayfanin basindaki sacma reklamin trmsilcisi misin. Yuru git geri zekali. Srnin gibiler yuzunden bu memleket adam olmuyor