Arama

Mehmet Kapçak

Güncelleme: 3 Temmuz 2010 Gösterim: 3.923 Cevap: 1
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
3 Temmuz 2010       Mesaj #1
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Mehmet Kapçak
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet Kapçak (d. 1947 Mazıdağı, Mardin), Türk ressam ve sanat eğitimcisi.

Soyut

Soyut 30x40 TÜYB

İlköğrenimini Mazıdağı Merkez İlkokulu’nda tamamladı. 1970 yılında İstanbul İlköğretmen Okulu'ndan sanat eğitimcisi Hamdi Dicle ve Selahattin Hüsnü Taran’ın öğrencisi ve öğretmen olarak mezun olduktan sonra, şimdiki adı Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi olan İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü Prof. Ramiz Aydın, Prof. Tevfik Karakaya, Prof.İsmail Avcı ve Prof. Süleyman Saim Tekcan'ın atölyelerinde bölüm birincisi olarak bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi'nde lisans tamamladı. 1974 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı dönemin ortaokul ve liselerinde sanat eğitimciliğinin yanı sıra; müdür yardımcılığı, müdürlük ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile özel okullarda genel müdürlük görevlerinde bulundu.

Mazıdağı Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'nın tasarımını dönemin kaymakamı Refik Ali Uçarcı ile birlikte 1977 yılında yaptı.

1972 yılından 1980 yılına kadar sanat eğitimciliğinin yanı sıra TRT ve Hürriyet Haber Ajansı (Hha) muhabirliği görevinde de bulunan sanatçı Diyarbakır Güzel Sanatlar Galerisi Seçici Kurul Üyesidir.

Çalışmalarında plastik ögelere ulaşabilme amacını “Keçi” figürünü araç kullanarak gerçekleştirmekte olup; leke, çizgi ve beneklerle devinimsel denge oluşturarak izleyicide beyin rahatlatma kaygısı gütmektedir.

Halen üyesi bulunduğu Fotokritikte Fotoğrafın Resimsel Eleştirileri'ne ve atölyesinde resim çalışmalarına devam etmektedir.

800px Mktaramakeci

Mehmet Kapçak Kağıt Üzeri Marker 15.00x09.00 cm

426px Mktekkeci

Mehmet Kapçak Tek Keçi TÜYB 50.00x70.00 cm

Biyografi Konusu: Mehmet Kapçak nereli hayatı kimdir.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
kyle - avatarı
kyle
VIP katekolamin
3 Temmuz 2010       Mesaj #2
kyle - avatarı
VIP katekolamin
fft68 mf858

Sponsorlu Bağlantılar
My one regret in life is that I am not someone else.