Arama

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bunları bu kadar keskin çizgiyle ayırmak olası mı?
Her ikisi de birbirine karşı önceliği olan değil, destekleyen, dengeleyendir.
Sanat duygu dili olarak tanımlanır. Bu anlamda denge, duygu ile bilgi dili arasında kurulursa gelişimden sözedilebilir.

Sanatçı olabilmenin önkoşulu içinde yetenek sadece %30.
%70' i bilgi, eğitim Sözün özü; bilgi ve teknoloji olmadan sanat yapmaya çalışmak, ilk insanların mağara duvarlarına yaptıkları resimlerin ötesine geçmez.

'Şuan dünyayı bırakıp sadece ülkemize bakarsak sanatın ne kadar etkin olduğunu görürüz..''

Tiyatroların seyirci toplayabilmek için iki ekmek fiyatına bilet sattığı, devlet tiyatrolarında kadrolaşma sonucunda, ahbap- çavuş ilişkileriyle repertuvar seçtiği, iyi bir resim sanatçısının sergi açabilmek için parası ya da ismi yoksa galeri bulamadığı, caz eğitimi gören sanatçıların para kazanmak için popüler kültüre yöneldiği, her gece sanatçı adı altında onlarca kişinin üretim bantlarından kucaklarımıza fırlatıldığı, sinema sanatında şaklabanlığın prim yaptığı, yaratılan karakterlerle toplumun daha da yozlaştığı bir ülkede açıkçası çok merak ettim sevgili RABELAUS, sanatın toplumsal gelişmeye katkısı bağlamında örnekler verebilir misiniz?
Son düzenleyen Safi; 8 Ocak 2020 17:26
Quo vadis?