Arama

Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
24 Mart 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Yardımla ilgili güzel sözler Yardım

Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır. Sophokles

Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır. Matthew Henry

Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy

Her yardım, cennete doğru bir basamaktır. H.Ward Beecher

Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu. Erner Erchenbach

Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton

İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros

İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır. Goethe

İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott

İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi, 2

Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena

Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V. Suttner

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon

Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon
Quo vadis?