Arama

MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
26 Mart 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Excel veya benzeri hesaplama programlarını kullanmayı biliyor musunuz?
Bu grafikleri bu tür programlarla hazırlayabilirsiniz.Biz bunları lisede yapardık.Önce tabloları oluşturup sonra tablolardan yararlanarak grafik hazırlamanız gerekecek.Adım adım gideceksiniz.Office programlarını kullanmayı biliyor musunuz? Bu uygulamayı oturup adım adım yapmak lazım.Size uygulamayı yapmadan anlatamam.

Grafikleri hazırlamanıza yardımcı olabilecek bir kaç bilgi...
Örneğin Excel'de

6.4 Excel’de Grafik İşlemleri
Excel’de grafik oluşturmak için; öncelikle grafikte kullanılacak veri programa girilir.
Daha sonra girilen tüm veri seçilir.

Grafikte kullanılacak veri seçildikten sonra araç çubuklarında yer alan Grafik Sihirbazı düğmesi tıklanır.

Karşımıza grafik türünü seçeceğimiz ekran gelir. Açılan bu ekrandan grafik türü ve grafik alt türü seçilir ve İleri düğmesi tıklanır.

Bir sonraki ekranda oluşacak grafiğin de gösterildiği ekran gelir. Bu ekranda da yine İleri düğmesi tıklanır.

Bir sonraki ekranda grafik başlıklarını yazılacağı ekran gelir. Bu ekranda grafik başlıkları yazıldıktan sonra İleri düğmesi tıklanır.

Karşımıza gelecek son ekranda grafiğin bu sayfaya mı yoksa yeni bir sayfaya mı ekleneceği seçilir ve Son düğmesine tıklanır.

Bu işlemlerden sonra grafik eklenmiş olur. Grafikte değişiklik yapmak için grafik üzerinde farenin sağ düğmesi tıklanır.

Örnek için >>>> Grafik

Son düzenleyen perlina; 7 Şubat 2017 14:54