Arama

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
22 Mayıs 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Yanlış Doğru Açıklama , ve ve 70 li 70'li aklı evvel aklıevvel Allahaşkına Allah aşkına Arapça'sı Arapçası arkadaşdan arkadaştan arttırmak artırmak "artmasını sağlamak" anlamında. ayırım ayrım "fark" anlamında. azçok az çok başetmek baş etmek bende kullanıyorum ben de kullanıyorum "de" İngilizcede "also" anlamında bir kaç birkaç bire birdir birebirdir Örneğin ilaç için, "çok iyi gelir" anlamında birebir çeviri bire bir çeviri "aynen çeviri" anlamında birşey bir şey birşeye bir şeye birşeyler bir şeyler bugünlerde bu günlerde çoğunuzda böyle düşünüyor çoğunuz da böyle düşünüyor "da" İngilizcede "also" anlamında çok bilmiş çokbilmiş dükkan dükkân farketmek fark etmek gel gelelim gelgelelim "ne var ki" anlamında gidiş geliş gidişgeliş güçlendirmeğe güçlendirmeye haketmek hak etmek "hakkı olmak" anlamında hakketmek hak etmek "hakkı olmak" anlamında hala hâlâ İngilizce "yet" anlamında ham madde hammadde hergün her gün herkesden herkesten herşey her şey hiç bir hiçbir hukuğun hukukun Arapça kökenli kimi sözcüklerde yumuşama olmuyor imkan imkân İngilizce'nin İngilizcenin iş yeri işyeri kat etmek katetmek Lise I de bize öğretilen Lise I'de bize öğretilen maaşallah maşallah madem ki mademki malesef maalesef malolmak mal olmak merağımı yenemedim merakımı yenemedim Arapça kökenli kimi sözcüklerde yumuşama olmuyor mesala mesela mualif muhalif noluyor n'oluyor; ne oluyor olup ta olup da öğünç övünç öğünmek övünmek önerilebilinecek önerilebilecek Yanlış, çift edilgen olmasında. pekçok pek çok rastgeldim rast geldim rastgele rasgele sabahdan sabahtan senli benli senlibenli tabi tabii "doğallıkla" anlamında taktir etmek takdir etmek "övmek" anlamında tarihde tarihte tebriği tebriki Arapça kökenli kimi sözcüklerde yumuşama olmuyor tetenoz tetanos Türkçe'de Türkçede "In Turkish" anlamında. Türkçe'mizin Türkçemizin Türkçe'yi Türkçeyi ve, ve yada ya da Yalıkavak'da Yalıkavak'ta yasa dışı yasadışı yer adı yeradı yer adları yeradları zıtı zıddı İngilizcede "opposite"