Arama

czxczxczc - avatarı
czxczxczc
Ziyaretçi
23 Mayıs 2009       Mesaj #1
czxczxczc - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,
MSI N1996 anakart kullanıyorum, öncelikle toplama değil casperdan aldığım bir bilg. içinde 1 GB veritch DDR2 RAM var hızını bilmiyorum. Ayrıca MSI markalı nVİDİA 7300LE çipli 512 mb paylaşımlı ekran kartı ve sanırım onboard (işlemcide onboard oluyomu bilmiyorum) İntel Pentium Dual CPU 2.00 Ghz işlemci var. Şimdi yardımınıza ihtiyacım olan konu; önce ben bu bilg.a var olan RAMin yanına 2GB 800 Mhz RAM taksam kabul edermi? İkincisi; İşlemci onboard dedim çünkü ayrıca işlemci kartı yok sadece anakartın üstünde var işlemci çipi, ben bilg.a birtane daha işlemci takabilirmiyim mesela bendekinin yanısıra bir tane daha 2.00 Ghz işlemci alcam nasıl olur_? Ayrıca birde bu anakartta mevcuttaki kartların soketlerinden başka iki tane ekran kartının altında boş soket var birde 2. RAM soketi boşta, ben buna aynı markanın daha hızlı ekran kartını alsam diğerinide kullanmaya devam edebilrimiyim_?
Buarada son sorum Dual core ile Dual CPU arasında fark varmı-? yada dual core ile dual 2 core arasında fark varmı_?
bunların cevabını alsam bütün sorunları çözmüş olucam Msn Happy
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.