Arama

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
22 Haziran 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
erdinç aktaşöz adlı kullanıcıdan alıntı

SELAMÜN ALEYKÜM ÖNCELIKLE = ben acıklisede yaklasık 4 yıldır meslek lisesi okuyorum ve sıze şunu sormak ıstıyorum benım benım kredım 190 ben bu şartlarda mezun olabılırmıyım dil anlatım sınavına gırdım sonuc ıyı olucagından emınım eger ıyı gelırse 192 olucak kredım zorunlu dersım kalmıyo yanı şunu demek ıstıyorum mezun olabılıyormuyum bu şartlarda 210 dıyolar ben bunu 4 yıl okuyanlar ıcın bılıyorum yanlısmı bılıyorum acaba tsk ederım ( ACİL CVP )

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET İÇİN GEREKLİ KREDİ TOPLAMI
3 YILLIK SİSTEME GÖRE
Ortak+ Seçmeli +Alan (yüz yüze eğitim)
Kız Meslek Lisesi 3 Yıllık
203
Ticaret Meslek Lisesi 3 Yıllık
204
İmam-Hatip Lisesi 3 Yıllık
208
Endüstri Meslek Lisesi 3 Yıllık
210

4 YILLIK SİSTEME GÖRE
Uzaktan Eğitim
(Ortak + Seçmeli)
Yüz Yüze Eğitim (Alan)
Toplam
Kız Mes. Lisesi 4 Yıllık
100
140
240
Ticaret Mes. Lisesi 4 Yıllık
100
140
240
İmam-Hatip Lisesi 4 Yıllık
110
130
240
Endüstri Mes. Lisesi 4 Yıllık
100
140
240

Lise diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler seçmiş olduğu bölümün meslek derslerini yüz yüze eğitimle başarılı bir şekilde bitirmeleri halinde mezuniyetleri yapılır. Lise diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler ''ALAN''dersleri hariç kültür dersi seçmezler.

Meslek Lisesi ara sınıflarından gelerek Meslekî Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin, Meslekî Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmeleri için diğer şartları (kredi, dönem) taşısalar dahi Meslekî Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmaları gerekmektedir. Zorunlu dersleri olmasa dahi en az bir seçmeli dersden sınava girmeleri gerekmektedir.