Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ağustos 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
fransanın yeni aile birleşimi hakkında bilgi almak istiyorum.babam 4 senedir frnsada ailesi türkiyede ve 1 senelik oturma iznini aldı ve ailesini almak için istek yaptı,içeri verilen istek kaç ayda çıkıyo .fransa dil yasasına gelince türkiyede tabi tutulğumuz dil kurslarında başarız olursak vize veriyolarmı ve ordamı tabi tutuluyoruz şimdiden teşekkür edrim serkan kılıç saygılar cvbınızı beklicem

cevap
Babaniz 4 defa daha titre sejour'unu yani oturum kartini bir senelik alicak.Dort sene sonra fransa'dan hic ayrilmadan 8 sene yasadiysa fransiz vatandasligi icin basvurabilir.Ayrica dort sene sonra on senelik oturum kartinida olabilir tabiki calisiyorsa.Sizin icin yaptigi istege gelince buyuk bir ihtimalle 8 ay icinde cikar.Aile birlesilminden yararlanicaksiniz.Turkiyede tutuldugunuz dil sinavlari hakkinda bilgim yok fakat buradada saglik kontrolunden geciriliceksiniz ve bir takim toplantilara katilicaksiniz.Bu toplantilar fransa yasantisina ayak uydurma vs...tam 3 tane toplantidan belge alicaksiniz.Gectiginiz saglik kontrolunun sonrasindada bir belge alicaksiniz ve bu belgeleri asla kaybetmemeniz gerekiyor cok dikkatli olun.300 ve 500 saat arasinda dil kursuna gidiceksiniz ve bu yaklasik 8 ay suruyor.Bu surenin sonunda sinava giriceksiniz.Basarisiz olursaniz ikinci bir 300 saat kurs gormeniz gerekiyor.bu sinavdada basarisiz olursaniz parali kursa gidiceksiniz.O kurslari gecene kadar oturum karti alamazsiniz.Fakat polisin yakalayip sinirdisi etmemesi icin recepsise yani gecici oturum karti alicaksiniz.Umarim hersey yolunda gider.Bu arada ben fransada yasiyorum bi sorunuz olursa ya buraya yada benim profilimden bana ulasabilirsiniz.Iyi aksamlar...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 24 Aralık 2017 19:47