Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ağustos 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
sabiha adlı kullanıcıdan alıntı

ben önceden yaglı bir cilde sahiptim ama şu 3 senedir kuru ve kremler fayda etmiyor kullanıyom vebıraktıgım zaman sabahı yine kuruyor cildim beyaz beyaz dökülüyortoz gibi şimdi maya denedim bilmiyorum ne kakar iyi gelir ve ondan son krem yaglı sürdüm sanki biraz fark etti
bu konuda bana yardımcı olurmusunuz
bu beni çok üzüyor sanki yaşlanmış gibi oldum ve kırışıklıklarda daha vazla oldu gibi geliyor teşekkürler

Kuru bir cilde sahip olanlar özellikle yağlı temizleme sütü kullanmalıdırlar. Nemlendirici özelliği yoğun olan kremleri tercih etmelidirler. Peeling yapılacağı zaman ise cildi fazla hırpalamadan hafif peeling yapmaları gerekir.
kalpBir adet avokadonun kabuklarını soyup bir kabın içinde iyice ezin. İçine bir çay kaşığı dolusu elma sirkesi, bir çay kaşığı dolusu bal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir adet çırpılmış yumurta sarısı ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımdan cildinize, boynunuza ve dekolte bölgenize bolca sürüp yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.
kalp100 gram kırılmış buğdayı krem haline gelecek kadar zeytinyağı katarak mikserde iyice karıştırın ve cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.
kalp100 gram kırılmış buğdayı krem haline gelecek kadar zeytinyağı katarak mikserde iyice karıştırın ve cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

kaynak