Arama

Medieval II: Total War - Tek Mesaj #14

Denixius - avatarı
Denixius
Ziyaretçi
29 Ağustos 2009       Mesaj #14
Denixius - avatarı
Ziyaretçi
Orta Çağ' ı çok iyi yansıtan bir oyun Medieval II: Total War. Oyunda Türkler ile oynayabilmemiz oyunun ayrı bir güzelliği. Ve ayrıca Haçlı Seferleri' nin oluşuda oyundaki gerçekçiliği arttıran unsurların başında geliyor. Aslında beni şaşırtan tek tarafı; Medieval II: Total War, 1080' den sonra başlıyor oynanmaya. Bu da aklıma şunu getiriyor. Türkler' in İslâmiyet' i kabul ettikten sonra tarih sahnesine asıl çıktığını yansıtmakta olan şaşırtıcı bir özellik. Ama bence Türkler zaten tarih sahnesinden hiç silinmedi. Dünya' nın hemen hemne her tarafına yayılmaktaydılar. Bu oyunda da Türkleri yansıtan Turks İmparatorluğu' da, şaşırtıcı bir özelliktir. Çünkü; oyundaki Moors ve Egypt' ten farkı yok. Msn Happy Tek farkı çeşitliliği az olan Türkler' deki askerî birimler. Ayıran tek özellik bu. Msn Happy Ama yinede ben bu özelliği (Medieval II: Total War' da Türkler' in olmasını) çok hoş buldum. Tari sahnesine o andan itibaren damgamızı vurmaya devam ettiğimiz dönemlerdi onlar. Şuan Türkler ile Very Hard' da oynuyorum ve engel çıkmıyor karşıma. Askeri yeteneklerini çok iyi yansıtmışlar. Tarih' te de olduğu gibi çok güçlü bir imparatorluk olarak yansıtılmışız oyuna. Msn Happy Çok güzel bir duygu.. Msn Happy