Arama

KnocKout - avatarı
KnocKout
Ziyaretçi
31 Ağustos 2009       Mesaj #2
KnocKout - avatarı
Ziyaretçi
Çoğu Arkadaşın telefonları Kendini resetliyor BilHassa W700i W800i K750i Gibi Modellerde Walkmande Müzik Dinlerken

Bu Hatayı Verme Sebebi Şunlardır

1. Dinlediğiniz Müziklerin Adlarında veya İD3taglarında Geçersiz karakterlerin Olması

2. Hafıza kartınızı Bir den Çok fazla Cihazda Kullanmanız

3. K750i Cihazlarınızı W800i Yaptıktan Sonra hafıza Kartınızı biçimlendirmeden Kullanmanız
veyada W800i Cihazlarınızı K750i Yaptıktan Sonra Hafıza Kartınızı Biçimlendirmeden Kullanmanızdır
şimdi Neden Biçimlendireceğiz Diyorsunuz içinizden

Bu Yukarda 3. yazdığım Sebeb Çoğu K750i Kullanıcısının başına Gelmiştir
Walkmande resetleme Bunun Sebebi hafıza kartımızı K750i iken Biçimlendirdiğimizde hafıza kartının içine O anki Cihaz Hakkında Bilgilerin kayıt Edilmesidir
K750i de Biçimlenmiş Bi kart W800i Cİhazımızda Kullandığımızda Biçimlendirmeden Bu şekil hataları Alabiliyoruz

4. Son olarakta Şunu Belirteyim Telefonunuzun yazılım Sürümünü Değiştirince Bile Bu Sorunlar Çıkabiliyor
Her Versiyon değişikliğinden Sonra Hafıza kartınızı pc de ve telefonda biçimlendirip Kullanırsanız Sorun Almazsınız

Örnek Olarak 2 Gün önce Başıma Gelen Bir Olayı belirteyim YurtDışından Gelmiş Olan K750i Cİhazda takılı Olan 64 Mb lık kartı Kendi K750i Me taktım Taktıktan 2 Dakika Sonra Telefon Kilitlenmeye Başladı Ve şu Hatayı Aldım Sim Aktif değil Telefonu Bir Kaç kere kapadım Açtım Ama Aynı Sonuç Sim Aktif Değil Sim Kaydı Yapılamadı Ama benim Cihazım KVK dan Alınmıştı Bu Nasıl Olur Diye Düşünürken hafıza kartını Çıkarıp Telefonu kapatıp Açtım Ve Şebeke Yeniden Düzeldi

Kartı Kullanmak için Önce Pc den FAT olarak formatlayıp Sonrada Telefondan Bir Daha Biçimlendirdim Şu An için Aynı hafıza Kartı İle Telefon Sorunsuz çalışıyor.