Arama

ozti - avatarı
ozti
Ziyaretçi
1 Eylül 2009       Mesaj #4
ozti - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sayfalar arası dolaşırken yavaş açılması sorunundan bahsediyorum," sistemde siz görmeden alt'ta çalışan kendini internet'ten update eden süreki bir trafik yaratan programlar , toolbar'lar sebep olabilir demişsiniz bu nedir ? Zira benim görebildiğim en son bs player yüklemiştim onun toolbarı çıktı kaldır dedim ama ???

Sayfalar arası dolaşırken yavaş açılmasının da bir çok sebebi olabilir , data alımınızda bir sorun yok ise önce bilgisayarınızda biraz temizlik yapmanızda fayda olabilir cookie'lerinizi ve temp dosyalarınızı silmekle başlayabilirsiniz mesala , ağ bağlantılarıma sağ tıklayıp onar diyebilirsiniz , bir spywarm programı ile sisteminizi taratabilirsiniz , modeminizi resetleyebilirsiniz , sistemizde dediğim gibi alt'ta çalışan yani sizin kapalı zannettiğiniz mesala itunes yüklüdür siz programı kapalı zannederseniz ama arka planda kendi sitesine bağlanıp güncellemeleri kontrol edip var ise yüklüyor ekstra bir trafik yaratıyodur bu bir örnek aynı şekilde bu işlemi bir çok program bu şekilde yapar , onun için kurduğunuz programlar da bu tarz otomatik güncellemeleri manuel yapmanızda yada arada görev yöneticisini açıp işlemler kısmını bir gözden geçirmeniz, bu arada explorer'inizida bunları yaptıktan sonra güncellemeniz de fayda olabilir ve tarayıcı olarak'da mozilla'nın firefox'unu yada opera'yı önerebilirim..

Şimdilik size diyeceklerim bunlar , dediklerimi kontrol edip daha sonra bir restart edip tekrar deneyin..