Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2009       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
YAKLAŞIK 10 YILDIR ÜRTİKER HASTASIYIM bazen toz bazen güneş bazen sinirlendigimde bazen 1 gün banyo yapmadıgımda yada strese girdigimde veyahut yagmura maruz kaldıgımda yada sakal traşı olurken tahriş ettigimde inanılmaz bir kaşıntı 8hatta ben ona yanma diyorum) oluşuyor bazen kalabalık mekanlarda oluyor ve neredeyse soyunmaya varan davranışlar sergiliyorum bu durum zaman içinde sosyal yaşantımı etkilemeye başladı öyleki kalabalık yerlere çıkmaktan çekinir hale geldim farklı aralıklarla gittigim doktorlar benzeri ilaçlar verdiler fexofen telfast allerset gibi ilaç etkileri gözle görünür oranda fayda ediyor ve vucudumda birşeyler geziniyormuş hissimi azaltıyor velakin asla tam sonuç vermiyor.ancak internetten yaptıgım ürtiker araştırmaları ve benim yaşadıklarım arasında çok fazla farklılık var mesela bende ödemsi dokular hiç oluşmadı birkez bir şişlik oldu oda ensemde 1 ay kadar durdu lekelenme neredeyse hiç yok minnacık üç beş kızarıklık hariç eger alerji isede kendi kendimi izlemiş olmam neye alerji oldugumu bulmama yetmedi ancak farkettigim şey ürtiker nöbetim banyo yapmadıgım günlerde daha sık oluyor güneş ışıgına bahar aylarında maruz kaldıgımda yine bahar yagmurları ile hastalıgım tekrar nüksediyor ama yazları güneşten hiç bir sıkıntım yok gögsüm ensem kafaderim(çok fena) göbegim bu kaşıntıların en çok oldugu yer ama dikkatimi çeken birşey daha var belden aşagıda neredeyse sıfır reaksiyon oluyor kim bana yardımcı olabilir?
Son düzenleyen ahmed; 13 Aralık 2009 13:11