Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Kasım 2009       Mesaj #6
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

büyük idrarda kangörüyorum bende gazda var

Alıntı

ben 17 yaşındayım benımde idrarimda kanama var ama ben büyük tuvalatımı yaptıgımda kanama geliyor ikisi aynımı bunu merak ediyorum

Alıntı

...(idrardan sonra çamaşırda kan lekeleri gördüm)....idrar yaptıktan sonra iç çamasırımda noktalar lekeler halinde görebılıyorum ancak normalde ıdrarın ren gı her zamanki gıbı rengıne bakarak anlamak zor kamışta az bıraz yanma oluyor bir müddetten beri. yaşım 41 neden olabilir mrak ediyorum henüz doktora gitmedim. şimdiden teşekkür ederim

Aşağıdaki mesajı inceleyiniz ve zaman geçirmeden bir sağlık kurumuna başvurup tedavi olunuz.

Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

İdrardan kan gelmesi demek idraryolunun herhangi bir yerinde mevcut olan tahrişi bize anlatır. bu böbreklerde, idrar yolunda, idrra keseseinde yani mesanede, yada çıkıştaki bir yerde bir aşınma,tahriş yada yara anlamına gelir..
örneğin böbrek taşı düşürürken taşın izlediği yolda bir harabiyet olduğunda yada kronik iyede kan gelebilir..
hiç bir sebep yokken idrardan kan gelmez ve mutlaka ateş,ağrı yada başka bir belirti eşlik eder..
bunun yanında idrarın kırmızı olması ayrı birşeydir,kan gelmesi ayrı birşeydir. eğer çocuğa boyar maddesi olan bir ilaç verdiyseniz, yediği herhangi birşeyde idrarın rengini değiştirecek bir boyar madde varsa vede ateş,ağrı gibi bir başka belirti yoksa.endişelenmeyiniz

ancak önerim idrar tahlilini başka bir sağlık kuruluşunda tekrarlatmanızdır.ve tekrar olup olmayacağını,yediklerini ve ilaçlarınıda doktora göstermenizdir.
basit bir tahlil sonuçta ve bazen yanlış sonuçlar verilebiliyor.
sağlıklı günler dilerim