Arama

Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
25 Haziran 2010       Mesaj #11
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya ben biyoloji okuyorum 1. sınıftayım ve yorumları okudukça moralim çok bozuluyor çok mu kötü biologların hali ne yapıyım yani daha yolun başındayken ayrılıyım mı??Msn Sad(((

Alıntı
olagan adlı kullanıcıdan alıntı

daha yolun başında olanlar için yazayım dedim içim rahat etmiyor çünkü

ben 2008 mezunuyum ve çok iyi derecede mezun oldum ünivden.

yabancı dilim olmadığı için yüksek lisans a başvurmadım ve kadrolar pek açılmıyor araştırma görevliliği için bunu bırakayım dedim çünkü çok sırada bekleyen var

sonra kpss çalışayım dedim en aşağı 90 almak lazım ve arkadaşlar 4 sene sayısal okuduktan sonra tarih-coğrafya-yasa öğrenmek pek kolay olmuyor ve ondan da pek yüksek puan alamadım açıkcası

dedim dersanede çalışayım oda özel sektör köle gibi çalıştırıyorlar ve sadece 300 lira veriyorlar onuda bıraktım

dedim ücretli öğretmenlik yapayım barii ondada 400 lira bi harçlık verdiler hergün gitmeme rağmen ama diğer kadrolu hocalara 1500 den aşağı vermiyorlar

sonra bilgisayar ve bilişimde tezsiz yüksek yapmaya karar verdim en azından bi büroda falan çalışayım diye bakalım bundan bişe çıkacak mı

özel laboratuvar denedim bi ara ondada lab teknikeri diye 2 yıllık bi okul varmış ondan gelen arkadaşları daha çok tercih ediyorlar çünkü biyolojide lab 2ve 3 . sınıftan itibaren tam anlamıyla irdeleniyor daha çok latince hayvan-bitki isimlerii öğretiyorlar yani lab teknikerlerinin el becerisi ve pratiği daha fazla oluyor sanırım

sonunda karar verdim kiii OKUMAKLA ÇOOOK BÜYÜK HATA YAPMIŞIM

Biyoloji Bölümü mezunları; okul veya dersanelerde öğretmenlik yapabilir, hastaneler ve tıp fakültelerinin laboratuvarlarında, tahlil merkezlerinde, ilaç tanıtımında ve Tübitak gibi bilimsel araştırma kurumlarında ve genetik alanında çalışabilir. Maaşlar tabi ki çalıştığı özel ve devlet kurumuna göre değişmektedir.
Moralinizi bozmayın. Ülkemizde ve dünyada bazı bölümler zaman içinde mezunlarına iş olanağı sağlayacaktır. Özellikle Biyologlar, genetik araştırma ile ilgili eğitimlerine devam ederse daha iyi olanaklarla iş bulabilirler. Genetik alanında sadece Genetik Mühendisleri değil, Gıda ve Biyoloji uzmanları da çalışmaktadır. Donanımlı olun ve kendinize güvenin.