Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Temmuz 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler, ben ablama giderken önüme serçe yavrusu düştü bi cesaretle yuvadan uçmaya kalkmış belli etrafa bakındım yuva varmı diye fakat binanın en üst tepesinde 1 tane büyük serçe vardı mahallemizde kedi çok bırakırsam kedi yer diye aldım yanıma ablama götürdüm ilk gün çok cansız duruyodu bişey yemiyodu annemle zorla ıslatılmış ekmek ayıklanmış kuş yemi yedirdik annem kuşun ağzını açtı ben yemi boğazına kadar attım ertesi gün daha canlıydı çok olmasada etrafta uçmaya çalışıyodu çok ilgilendim ayıklanmış yemi önüne koydum gösterdim karınca yedirdim musluktan su içirdim çabuk öğrendi her şeyi kolay kolay yem yiyemesede meyve falan koydum önüne didik dikik edip yedi biraz daha uzun mesafe uçabiliyo göğsünde kanadının altında boynunda daha yeni tüyler çıkıyo gayet sağlıklı bazen kafese koyup balkona koyuyorum diğer serçeleri görsün güneş alıp kemikleri güçlensin diye biraz daha büyüyüp uçmayı öğrenince salıcam fakat evcil kuş gibi oldu omuzumdan inmiyo elimden yem yiyo elbisemin içinde uyuyo korkmaması için elimden geleni yapıyorum fakat salınca yiceğini bulamaz diye falan endişeliyim içgüdüleri kuvvetlidir inş.