Arama

Kral XD - avatarı
Kral XD
Ziyaretçi
19 Ekim 2010       Mesaj #6
Kral XD - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk ile ilgili Komposizyon
Atatürk birçok savaslara katılmıs ve o savaslardan galip olarak çıkmıstır . Atatürk bukadar savas yapmasına rağmen savaslardan nefret etmiştir . Bunu Atatürk'ün "Yurtta sulh,cihanda sulh" sözüyle açıklayabiliriz. Atatürk Türk milletinin kahramanıdır . Atatürk insanlığa ; Türk Milletine çok değer verirdi. Atatürk'ün ülkemize getirdiği yenilikler ile Türk milletini çağdaşlık seviyesine getirmiştir.

Atatürk akla,bilime ve fene çok önem verirdi. Atatürk bilim adamlarına çok değer vermesi bunun bir kanıdıtır . Bizlerde bilime ve fene çok önem veriyoruz ve teknoloji açısından çok yükseldik. Insallah ülkemizde daha iyi sınavlar olur ve birçok öğrenci israf olmaz . Atatürk'ün bilime verdiği önemi bazı insanlar önemsemiyolar...

Atatürk'ün "YURTTA SULH CIHANDA SULH" sözüyle ne kadar barışcı oldugunu ve bunun sadece ülkesinde ; kendisinde değil tüm dünyada olmasını istiyor. Fakat bazı ülkelerde savaşlar hala sürüyor ve birçok insan ölüyor . Biz ; çoğu insan Atatürk'ün bu sözüne değer veriyoruz fakat genede birkaç ülke hariç. Hic bir cocuk okulunun savas yüzünden yıkılmasını veya ailesinin ölmesini istemez. Aslında bunu hiç kimse istemez fakat genede savasa dur diyemiyoruz.Ben Atatürk'ün bu sözüne cok katılıyorum. Sadece kendimizin mutlu olması ve diğer arkadaslarıızın mutsuz olması birgün bizide mutsuz eder. O yüzden hepimiz tüm insanlık Atatürk'ün " yurtta sulh cihanda sulh " sözüne önem verelim ki insanlık daha güzel olsun.
Atatürk doğayada çok önem verirdi fakat bazı insanlar doğaya önem vermiyorlar.Ben Atatürk'ün bu sözünü çok seviyorum ve en katıldığım özelliğide bu. Çünkü insanlar yeşillik olmadan , ağaçlar olmadan yasayamazlar.Bugun bazı ülkelerde erozyon ( toprak kayması ) yasanıyor bunun büyük bir nedenide o bölgenin yesil değil kurak bir bölge olmasıdır . Lütfen Atatürk'ün bu sözüne önem verelim...
Son düzenleyen Safi; 6 Haziran 2017 20:09