Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ezberlemenin en iyi yolu düşüncelerinden arınmaktır.Eğer sen ezberlerken araya başka bir düşünce girerse gerisini büyük olasılıkla unutursun.Şöyle düşün;İlk baş bu konuya odaklanmalıyım.Bu konuyu ezberelemeden başka hiç birşey yapmak yok.(Su,yemek,dinlenme ve ihtiyaç dışında.)Ve eğer işin çok acil değilse sakın acele etme.Acele edersen unutursun ve yeniden ezberlemek zorunda kalırsın.Açıkçası ben 10 kelimelik birsıra için her kelimeyi okur,daha sonra ilk 5 maddeyi 3(veya 4-5 ezberleme hızına ve kapasitene bağlı) kere tekrar eder.İlk beş maddeyi söylemeye çalışırdım.Söylersemde diğer 5 maddeyi 3 kere tekrar ederdim.Onlarıda söylersemde hepsini bir arada söylemeye çalışırdım.Şu anda sana çok uzun bir şey yapmışım gibi gelebilir ama bunların hepsi 2 dkkanı alır.Eğer uzun maddeleri anlayabileceğin kadar parçalara ayırırsan ezberlemen daha kolay olur.Gerisi ise sana,düşüncelerine ve aklına kalmış.İyi şanslar Msn Happy(Bu arada 10 maddeyi bu sayede 57 sn de ezberledim darısı başınıza Msn Grin )